برنامه یاد بعضی نفرات
 
بنیاد کودک
داریوش طلایی عضو شورای سیاستگذاری جشنواره موسیقی جوان؛
هدف ما ارزشگذاری صحیح موسیقی ایرانی برای نسل جوان است
موسیقی ما - هدف اصلی ما در شورای سیاستگذاری جشنواره موسیقی جوان (در شاخه موسیقی ایرانی) این بوده که موسیقی کلاسیک ایرانی یا‌‌ همان موسیقی ردیف دستگاهی را به درستی برای نسل جوان ارزشگذاری و معیار بندی کنیم.

به گزارش موسیقی ما به نقل از روابط عمومی هشتمین جشنواره موسیقی جوان، داریوش طلایی عضو شورای سیاستگذاری جشنواره موسیقی جوان در شاخه موسیقی ایرانی درباره این دوره جشنواره گفت: برگزاری جشنواره موسیقی جوان پس از چند سال وقفه، خوشبختانه سال گذشته یکبار دیگر از سر گرفته شد و باعث به وجود آمدن حرکتی جدید در این عرصه شد تا زمینه ساز حل و رفع برخی مشکلات امروز موسیقی کشورمان شود.

این عضو شورای سیاستگذاری جشنواره موسیقی جوان در ادامه افزود: البته باید بیشتر روی این جشنواره کار شود تا بهتر جا بیفتد؛ به خصوص در شرایط حاضر که وضعیت نابسامانی در موسیقی برای جوانانی که می‌خواهند راه خود را پیدا کنند وجود دارد.

وی همچنین درباره کارکرد و نقش چنین جشنواره‌ای عنوان کرد: نقش اصلی این جشنواره در در جه اول قرار دادن جوانان در مسیر درست و تعیین الگو‌ها و معیارهای صحیحح هنری است و در درجه دوم نیز کشف و تشویق استعدادهای جوان است که مسئله بسیار مهمی محسوب می‌شود.

داریوش طلایی ادامه داد: هدف اصلی ما در شورای سیاستگذاری بخش موسیقی ایرانی این بوده که موسیقی کلاسیک ایرانی یا‌‌ همان موسیقی ردیف دستگاهی را به درستی برای نسل جوان ارزشگذاری و معیار بندی کنیم.

این عضو شورای سیاستگذاری جشنواره موسیقی جوان گفت: این ارزشگذاری موسیقی ایرانی می‌بایست به دور از سلایق شخصی انجام شود؛ به همین دلیل سعی شده از سلایق و گرایش‌های متفاوت که نمایندگانی موجح دارند دعوت به عمل بیاید.

اعضای شورای سیاستگذاری هشتمین جشنواره موسیقی جوان را در شاخه موسیقی ایرانی داریوش طلایی، شهرام ناظری، حسین علیزاده، رامبد صدیف و مجید کیانی تشکیل می‌دهند.

این جشنواره به دبیری هومان اسعدی از ۱۵ تا ۲۰ شهریور در خانه هنرمندان، تالار رودکی و تالار وحدت برگزار خواهد شد.

اخبار هشتمین جشنواره موسیقی جوان در سایت این جشنواره به نشانی www. javanmusicfestival.com قابل مشاهده است.
منبع: 
موسیقی ما
تاریخ انتشار : سه شنبه 11 شهریور 1393 - 10:51

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود هدف ما ارزشگذاری صحیح موسیقی ایرانی برای نسل جوان است | موسیقی ما