برنامه یاد بعضی نفرات
 
«سرود زهره» منتشر شد
رضا مهدوی خبر داد؛
«سرود زهره» به یاد استاد اسماعیل مهرتاش منتشر شد
موسیقی ما - آلبوم موسیقی «سرود زهره» به همت شرکت «راوی آذرکیمیا» و به یاد استاد «اسماعیل مهرتاش» منتشر شد. «رضا مهدوی» مدیر شرکت فرهنگی-هنری «راوی آذرکیمیا» با اعلام این خبر به «موسیقی ما» گفت: «آلبوم موسیقایی «سرود زهره» به پاس یاد استاد «اسماعیل مهرتاش» مهر تابان موسیقی ایران را با صدای «محمود حشمت» تولید وعرضه کرده‌ایم. وی همچنین گفت: «این اثر برگرفته از ساخته‌های استاد مهرتاش (موسس جامعه هنری باربد) است که با روایت استادان فرامرز پایور، عبدالله دوامی و محمد منتشری و همچنین تدوین و تنطیم شهرام آقاییپور تولید شده است.»

مهدوی با اشاره به اینکه «سرود زهره» نخستین اثر هنری «محمود حشمت» است، گفت: «ارکستراسیون این اثر نیمنگاهی به هارمونی ایرانی دارد و هیچکدام از بخشهای این آلبوم تاکنون اجرا و عرضه نشده است. ساختار اصلی آن نیز در موسیقی دستگاهی با مقدمه‌ای کوتاه در دستگاه سه‌گاه آغازشده و به تصنیف «دل خونین» پیوند میخورد. سپس چهارمضراب سه‌گاه از «حبیب سماعی» به روایت «طلیعه کامران» است. در ادامه گریزی به افشاری با تصنیف «زلف نگار» گوشه زابل و فرود به سه‌گاه تصنیف «سرود زهره» داریم و سپس ساز و آواز گوشه مخالف و در پایان، آلبوم با تصنیف «مجلس ما» پایان میگیرد.

مدیرعامل موسسه «راوی آذرکیمیا» درخصوص نوازندگان این آلبوم گفت: «در این آلبوم موسیقی اصیل ایرانی، شهرام آقایی‌پور (سنتور)، وحید رستگاری (عود)، سجاد پورقناد (تار و سهتار)، فرشاد صارمی (کمانچه)، سعید کاکاوند (کمانچه آلتو)، زمان خیری و علی نجفی (نی)، احمد مستنبط (ضرب) و مرجان هروی (دف و دکلمه) به هنرنمایی پرداختهاند.

استاد اسماعیل مهرتاش متولد ۱۳۳۲ در شهرکرد است که در کنار فراگیری رمز و رموز آوازخوانی نزد اساتید برجسته دوران، دانشآموخته رشته مهندسی ساختمان از کشور آلمان است.

 «سرود زهره» به تهیهکنندگی رضا مهدوی با صدابرداری علیرضا جواهری، طراحی گرافیک سید محمود ابوالقاسمی هماکنون از سوی مراکز پخش سراسری درکشور، آوای باربد، گلچین،‌‌ رها و هنر شهر عرضه شده است.
منبع: 
اختصاصی سایت موسیقی ما
تاریخ انتشار : چهارشنبه 23 بهمن 1392 - 05:07

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود «سرود زهره» به یاد استاد اسماعیل مهرتاش منتشر شد | موسیقی ما