.
تهیه کننده: 
پایگاه خبری - تحلیلی «موسیقی ما»
تصویر: 
کوروش کلهر
تدوین: 
احمد خانی
گفت و گو: 
plays 226787
موسیقی ما – از آن سالی که «علی قمصری» گروه «سرمد» را شکل داد تا حالا 17 سال می‌‌گذرد و این آهنگساز و نوازنده‌ی تار از همان زمان نشان داد که می‌خواهد راهی متفاوت در موسیقیِ‌ ایران را طی کند و از تجربه‌گرایی در هیچ شمایلِ آن نهراسد؛ هر چند که گاه، ناگزیر مشکلاتی نیز متحمل شود. چه آن وقت که کتاب هارمونی می‌نویسد و چه آن‌وقت که به عنوانِ یک آهنگ‌ساز، انتقاداتِ تند و تیزِ خود را بیان می‌کند. او اولین اثرش – نقش خیال- را با «همایون شجریان» زمانی منتشر کرد که بسیار جوان بود و همین جوانی به همراه سازبندی متفاوتِ آن اثر، واکنش‌های بسیاری ایجاد کرد؛ او در سال‌های بعد هم بارِ دیگر با همایون شجریان آلبوم‌های «آب، نان و آواز» و «چه آتش‌ها» را منتشر کرد و با تعدادی دیگر از خوانندگانِ نامدار چون «علیرضا قربانی» و «محمد معتمدی» همکاری کرد.

او حالا اما مدتی است که فعالیت‌های خود را با خوانندگانِ کمتر شناخته شده ادامه می‌دهد و می‌گوید که وظیفه‌ی خودش می‌داند تا چهره‌های جدیدی را به موسیقی ایران معرفی کند. در همین مصاحبه‌ی قبلی‌اش با «موسیقی ما» نیز تاکید کرد که به هنر دور از اسم‌سالاری و چهره‌سالاری نگاه می‌کند. در این گفت‌وگو نیز او به صراحت از دغدغه‌های امروزش در موسیقی می‌گوید و دیدگاه‌هایش را بیان می‌کند. این گفت‌وگو را ببینید تا با تفکراتِ آهنگسازِ متفاوتی آشنا شوید که در 22 سالگی با نام‌دارترین خواننده‌ی ایران به اجرای برنامه پرداخت و بعدتر با چهره‌های برجسته‌ی نوازندگی به اجرای برنامه پرداخت و حالا در 35 سالگی با همراهی گروهی جوان و خوانندگانی جوان روی صحنه می‌رود تا حرفِ امروزش را بزند.


دیدگاه‌ها

چهارشنبه 10 بهمن 1397 - 20:18

باز که ویدئو هاتون حجمشون بالاس دیوانه اید شما؟ 1000 بارم بگیم کافی نیست؟ شما یه چیزی میزارید که مردم ببینن دیگه؟ وقتی یه ویدئو می زارید حجم رو کمتر کنید که بتونیم ببینیم. فهمیدن این مسئله اینقدر سخته؟

۶
شنبه 25 اسفند 1397 - 16:33

احمد سلام خوبی عزیزم من دنیا هستم از این به بعد دیگه جواب نمیدی بای بای بای کنم

افزودن یک دیدگاه جدید

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود ویدیو گفتگو با علی قمصری از علی قمصری | موسیقی ما