Jadeye Eshgh Road of Love Podcast پادکست جاده عشق
 
 
Farhad Forootani Eshgh Love فرهاد فروتنی عشق
سامیا خواستنی Samiya Khastani
گزارشی از اجراهای فستیوال موسیقی الکترونیک تهران
درخشش «دی جی»های معروف در قلب پایتخت
موسیقی ما- نخستین دوره از فستیوال موسیقی الکترونیک تهران با درخشش «دی جی»های معروف در قلب پایتخت برگزار شد و امروز (جمعه 18 اسفند) آخرین اجراهای این فستیوال چهار روزه با اجرای پیام رونق، Gemz Balzan و Jetpack به پایان خواهد رسید.

به گزارش «موسیقی ما»، در روزهای گذشته این فستیوال محمد مسلمی سبک های مختلفی از موسیقی الکترونیک را اجرا کرد و از افرادی بود که تمامی بلیت های کنسرت او بفروش رفت و تمدید شد.

این هنرمند درباره اجرا در نخستین فستیوال موسیقی الکترونیک تهران معتقد بود: «من زیر شاخه خاصی از الکترونیک را اجرا نکردم. ترکیبی از صداهای الکترونیک را با بی پی ام زیر ۱۰۰ اجرا کردم. خیلی خوشحالم این فستوال اتفاق افتاد و افتتاح شد و خستگی همه دست اندرکاران در رفت و همینطور مخاطب موسیقی یک مقدار اعتمادش دوباره جلب شد. اشکان صدیق آذر (Ashcome)که پیش از این به عنوان نوازنده در ارکستر محمد علیزاده به اجرای برنامه پرداخته بود، در روز اجرایش بااستقبال دوستداران موسیقی رو به رو شد و همه ارکستر محمد علیزاده نیزبه عنوان مهمان در سالن اجرای برنامه‌اش حضور داشتند. «محمد صادقی» (ممسی) از دیگر مهمانان این اجرای جذاب و پرتحرک بود که با استقبال دوستداران موسیقی روبه رو شد. الکترو، الکتروهاوس، هاوس، ترپ، چیل اوت از فضاهایی بود که در اجرای این هنرمند شنیده شد.

Elemaun و Xashrav هنرمندانی بودند که در شب سوم فستیوال به اجرای برنامه پرداختند. در اولین سانس از این اجرا،علی پناهی در قالب پروژه اِلِمان به روی صحنه رفت. پروژه‌ای که به گفته ایشان از سال ۲۰۰۸ آغاز شده و کشورهای زیادی را پیموده است و پس از اجرا در شیراز به این فستیوال رسیده است. این هنرمند درباره اجرای خو معتق بود: «سبک این پروژه عملا تلفیقی از موسیقی اکسپریمنتال و الکترونیک است و بر پایه ی موسیقی نواحی و مقامی ایرانی استوار است.در این پروژه سعی شده موسیقی مقامی و نواحی به شکلی مدرن تر و به روز تر از قبل یه مخاطب عرضه شود تا بتواند اتفاقی جدید در موسیقی خلق کند و برای مخاطب شکل و حالتی جذاب به خود بگیرد.»

اما سانس دوم اجرای شب دوم متعلق به خشایار روانگر با نام هنری xashrav بود که پیشتر قطعات او را به صورت جداگانه و در همکاری با گروه دنگ شو دیده و شنیده ایم. روانگر در این اجرا با نشان دادن روی جدیدی از موسیقی الکترونیک و استفاده از سازهای زنده نظیر گیتار، ساکسوفون و درامز اتفاق جدیدی را در این سبک از موسیقی برای مخاطبان رقم زد. عملا این اجرا را شاید بتوان یک اجرای آکوستیک با استفاده متفاوتی از ابزار موسیقی الکترونیک قلمداد کرد که اتفاقا هم باعث یک اتفاق زیبا در این سبک از موسیقی می شد.

محمد رجبی، Ali i.A.N، M.H Project سه هنرمندی بودند که در شب سوم فستیوال به اجرای برنامه پرداختند و حضور و استقبال دوستداران این سبک از موسیقی باعث شد برگزار کنندگان این فستیوال نسبت به آینده آن با انرژی و امید بیشتری پیش روند.

پیام رونق، Gemz Balzan و Jetpack سه هنرمندی هستند که در آخرین روز این فستیوال امروز (جمعه 18 اسفند) در پردیس چارسو روی صحنه خواهند رفت.

پویا معمارزاده، میلاد ماوی، رضام و محمد حسین مسلمی (m.h.project) اعضای گروه دنگ شو، امیر ارجینی و... از جمله مهمانان فستیوال در روزهای گذشته بودند.

حمید خسروبیگی مدیریت این فستیوال را بر عهده دارد.
منبع: 
سایت «موسیقی ما»
تاریخ انتشار : جمعه 18 اسفند 1396 - 13:11

دیدگاه‌ها

یکشنبه 20 اسفند 1396 - 21:09

خیلی بده که وسط اجرا اول میگن ولوم رو بیار پایین، بعد از 3/4 دقیقه هم به کل برنامه رو تموم می کنن !
توهین به شعور مخاطب هیچ حد و مرزی نداره واسشون !
یا مجوز ندین و برنامه رو اجرا نکنین، یا وسط حال خوب مردم رو خراب نکنین !
به قول خود علی اخلاقی، همیشه اولین قدم ها با مشکل همراه بوده !
به شخصه با این وضعیت حاکم، محاله دیگه کنسرتی رو برم !

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.