.

تبلیغ بالای قطعه

.
دوشنبه، 25 آبان 1394
خواننده: 
آهنگساز: 
ترانه‌سرا: 
تنظیم‌کننده: 
هم‌خوان: 
plays 1653675


دیدگاه‌ها

دوشنبه 25 آبان 1394 - 10:15

زیبا بود
ممنون از چاوشی برای ساختن لحظات خاطره انگیز

شنبه 30 آبان 1394 - 18:02
بدون تعصب

واقعا چه اصرایه شعر رو خودتون بگید رگ میره تو خون انگار بگی بیا تا زمینو تو گندمت بریزم بیا تا لیوان رو تو اب بریزم فقط رو کلیشه تکیه کرده فضای شعر رو با احساس مخاطب به سرعت درگیر میکنه واقعا حیف که موسیقی سنتی با اون صدا پر قدرت بشه زیر صدا یه چار چووب پیش و پا افتاده پاپ افسوس

5.120.158.29
یکشنبه 1 آذر 1394 - 21:45
♥حامد خواجه زاده♥ http://chavoshcover.mihanblog.com//

بدون تعصب :)))

خوشم میاد یک نفرم محلت نذاشت ینی جدیدا محل هیشکی نمیذارن این چاوشیستا

راضی ام ازشون

5.201.131.17
دوشنبه 2 آذر 1394 - 11:24
مخاطب خاص

هم اين كار و هم كار همخواب بسيار پر احساس و دلنشينه
اما من با نظر دوستمون كه بدون تعصب خودشونو معرفي كردن موافقم
شعر در بعضي جاها دچار نقص ميشه.نبايد از ادبيات غافل شد

151.244.19.161
سه شنبه 3 آذر 1394 - 14:38
فرشاد

عزیزان چیزی نمیدونین در موردش نظر ندین یعنی هر قدرم کار خوب باشه آخرش میاین حاشیه سازی میکنین تو ادبیات به این قطعه که میگه بیا رگامو تو خونت بریزم پارودکس به کار رفته وقتی چیزی نمیدونین گیر ندید و نظراتتونو برای خودتون نگه بدارین

188.240.212.3
پنجشنبه 5 آذر 1394 - 08:41
قهوه قجری

سلام کاربر بدون تعصب....

اینکه شما میگید بیا تا رگامو تو خونت بریزم اشتباهه،
نظر شما رو به آهنگ دیگه‌ی چاوشی به نام خواب بعد از ظهر (ترانه‌سرا: حسین صفا) جلب میکنم....

همسفر شدن مثلِ در به در شدن خوبه
پس قدم بزن با من، بین راه و بیراهه

تو این بیت هم اگه به مصراع اول توجه کنید، به جای اینکه بگه در به در شدن مثل همسفر شدن خوبه، دقیقا برعکسشو استفاده میکنه. اینجور کارها، تأکید رو میرسونن؛ در این مصراع دربه در شدن رو مطمئنه و همسفر شدن رو خوبه مثال میزنه تا کسی در درستی دربه در شدن شک نکنه...

تو این آهنگ کجایی هم همچین چیزی مطرحه! به نظر من معنی این مصراعی که شما دربارش انتقاد کردید، یعنی اینکه حیات رگ‌های من به خونت بستگی داره، پس بیا تا رگامو تو خونت بریزم تا از این آب حیات(خون)، عمر جاودانه بگیرم....

66.249.81.253
جمعه 13 آذر 1394 - 11:06
مهران

اونی که میگه پارادوکس خب یه کم توضیح بده آخه پارادوکس رو اینجوری به کار میبرن.
قهوه قجری هم که میگه مصفا هم برعکس گفته درست نیست این کجا اون کجا. کی گفته که همسفر شدن همیشه خوبه؟
و اخر اینکه چرا رگ تو خون ریختن رو اشتباه گرفتین.وقتی داره رگ رو تو خون میریزه طرف گیرنده رو باید محتاج نشون بدی نه اینکه خودش جاودانه بشه.

من هنوز متوجه این قسمت ترانه نشدم شادی باید خود خواننده توضیح بده.

109.109.45.146
سه شنبه 24 آذر 1394 - 18:29
بدون تعصب

اینم نظر یه کارشناس بازم بیای توجیه کنید

به گزارش خبرگزاری فارس،‌ دکتر اسماعیل امینی در این یادداشت آورده است:
اول این ترانه مشهور و پُرطرفدار را بخوانید:

یه پاییز زرد و زمستون سرد و

یه زندون تنگ و یه زخم قشنگ و

غم جمعه عصر و غریبی حصر و

یه دنیا سوالو تو سینه‌م گذاشتی

جهانی دروغ و یه دنیا غروب و

یه درد عمیق و یه تیزی تیغ و

یه قلب مریض و یه آه غلیظ و

یه دنیا محالو تو سینه‌م گذاشتی

رفیقم کجایی؟ دقیقا کجایی؟

کجایی تو بی من، تو بی من کجایی؟

یه دنیا غریبم

کجایی عزیزم

بیا تا چشامو تو چشمات بریزم

نگو دل بریدی

خدایی نکرده

ببین خواب چشمات با چشمام چه کرده

همه جا رو گشتم

کجایی عزیزم

بیا تا رگامو تو خونت بریزم

بیا روتو رو کن

منو زیر و رو کن

بیا زخمامو یه جوری رفو کن

عزیزم کجایی؟ دقیقا کجایی؟

کجایی تو بی من، تو بی من کجایی؟

کسانی گفته‌اند که بعضی از سطرهای این ترانه، یا معنای درست حسابی ندارد یا معنایش قابل فهم نیست. حتی کسانی از اهل زبان فارسی کمک خواسته‌اند که سطرهای سخت این ترانه را برای‌شان معنا کنند.

حالا از اول تا آخر این ترانه را به زبان ساده بازنویسی می‌کنم، تا فهمیدن معنایش آسان بشود.

در این ترانه یک نفر است که حرف می‌زند برای یک نفر دیگر. این که حرف می‌زند (راوی) به آن کسی که الان نیست می‌گوید که: تو در سینۀ من این چیزها را گذاشته‌ای:

یه پاییز زرد و زمستون سرد و

یه زندون تنگ و یه زخم قشنگ و

غم جمعه عصر و غریبی حصر و

یه دنیا سوالو

بعد هم می‌گوید که: تو این چیزها را هم در سینه من گذاشته‌ای:

جهانی دروغ و یه دنیا غروب و

یه درد عمیق و یه تیزی تیغ و

یه قلب مریض و یه آه غلیظ و

یه دنیا محالو

بنابراین آن کسی که این چیزهای ناجور و خطرناک را در سینه خواننده و راوی ماجرا گذاشته و غیبش زده، نباید آدم خوبی باشد، اما این راوی آن قدر آدم خوبی است که آن آدم غایب را با این کلمات دوستانه و مهربان صدا می‌کند:

رفیقم کجایی؟ دقیقا کجایی؟

کجایی تو بی من، تو بی من کجایی؟

یه دنیا غریبم

کجایی عزیزم

پس معلوم می‌شود که آن آدم خطرناک با آن چیزهای ناجوری که در سینه این راوی گذاشته، رفیقِ عزیزِ او بوده است. و ترانه‌سرای راوی ماجرا آن قدر او را دوست دارد که تا نداند او «آن رفیق خطرناک و عزیز» دقیقاً کجاست، غریب است نه یه ذره، بلکه یه دنیا!

همین یه دنیا غریب است که حال راوی را چنان خراب می‌کند که دیگر نه به معنا و منطق ترانه کار دارد و نه حتی به حرف‌هایی که در اول ترانه گفته است. بنابراین به آن رفیق عیزی می‌گوید:

کجایی عزیزم

بیا تا چشامو تو چشمات بریزم

نگو دل بریدی

خدایی نکرده

ببین خواب چشمات با چشمام چه کرده

همه جا رو گشتم

کجایی عزیزم

بیا تا رگامو تو خونت بریزم

این جمله را دوباره بخوانید «بیا تا رگامو تو خونت بریزم» یعنی اوضاع آن قدر به هم ریخته که ترانه‌سرا می‌خواهد بعد از ریختن چشمهایش در چشم رفیق، رگهایش را تکه‌تکه در خون آن رفیق بریزد، مثل ریختن ماکارونی در آب جوش.

از این جا به بعد اوضاع خراب‌تر می‌شود و قافیه هم می‌رود پی کارش:

خدایی نکرده

ببین خواب چشمات با چشمام چه کرده

هم چنین این جور قافیه سازی:

بیا روتو رو کن

منو زیر و رو کن

بیا زخمهامو یه جوری رفو کن

توجه کنید که این “رفوگر زخم‌ها” همان رفیقم و عزیزم است که معلوم نیست کجاست و دقیقاً کجاست و همان کسی است که این ترانه‌سرای زخمی و نیازمند رفو، رگ‌هایش را درخون او ریخته است، چرا؟ برای این که آن رفیقم کجایی دقیقاً کجایی؟ قبلاً درسینه او این چهارده قلم چیز خطرناک را گذاشته است:

یه پاییز زرد و زمستون سرد و

یه زندون تنگ و یه زخم قشنگ و

غم جمعه عصر و غریبی حصر و

یه دنیا سوالو

جهانی دروغ و یه دنیا غروب و

یه درد عمیق و یه تیزی تیغ و

یه قلب مریض و یه آه غلیظ و

یه دنیا محالو

***

به گزارش پایگاه خبری گلونی امینی در پایان این یادداشت آورده است: یادش به خیر آن روزگاری که ترانه‌ها معنی داشت و سخنرانی‌ها معنی داشت و خبرهای روزنامه‌ها معنی داشت و آدم‌ها آن قدر خوش‌خیال بودند که خیال می‌کردند، معنی داشتن چیز مهمی است و حرف بی معنی، هیچ ارزشی ندارد.

5.200.124.152
چهارشنبه 25 آذر 1394 - 20:25
amir kanani

طرفدارای چاووشی معذرت ولی حق با بدون تعصبه شعرش خوب نیس
تعصبی رفتار نکنید شعرش اشکال داره کاملا واضحه دیگه

46.167.156.4
سه شنبه 13 بهمن 1394 - 02:09
یک کاربر سایت موسیقی ما

پاسخ به منتقدین ترانه :

((علی‌الظاهر آقای اسماعیل امینی دبیر جشنواره شعر فجر در متنی نوشته‌اند که ترانه «کجایی» معنا و مفهوم روشنی ندارد و قابل فهم نیست؛ راستش من به واسطه سال‌ها حضور در جشنواره فیلم فجر موارد بسیاری سراغ دارم که دلیل محکمی است جهت افسوس خوردن برای متولیان جشنواره فیلم فجر اما فکر نمی‌کردم اوضاع جشنواره شعر نیز تا این اندازه اسف‌بار باشد! مگر ترانه «کجایی» را ابو سعید ابوالخیر به زبانی بیگانه گفته که دبیر محترم شعر فجر متوجه معنا و مفهومش نمی‌شوند.

کاش ایشان به جای تمسخر و یاد گذشته و اهمیت معنای شعر در آن زمان می‌فرمودند کجای ترانه «کجایی» واقعا دقیقا کجای این ترانه را متوجه نشده‌اند تا اینجانب برای رهایی ایشان از سردرگمی و جلوگیری از افسوس برای شعر امروز راهنمایی‌شان می‌کردم اما از آن‌جا که ایشان اشاره روشنی به انتقاد وارده به این ترانه نکرده‌اند شوربختانه نه از من که از هیچ‌کس دیگری کاری ساخته نیست؛ اما آقای سعید بیابانکی چون در حاشیه برنامه «شب شعر حلقه رندان» خیلی صریح و واضح گفته‌اند که با کدام قسمت‌های ترانه «کجایی» مشکل دارند می شود ایشان را راهنمایی کرد اما باز موضوعی من را در انجام این مهم مردد می‌کند و آن این‌که آقای بیابانکی که شاعری برجسته‌اند و به قدری شهره‌اند که بارها اشعارشان توسط مقام معظم رهبری مورد تحسین قرار گرفته است واقعا نیاز به توضیح اینجانب برای روشنگری دارند؟! راستش باور نمی‌کنم ایشان به عنوان شاعری برجسته معنای ترانه‌ای ساده را ادراک نکرده باشند.

بنابراین فکر می‌کنم شاید آقای بیابانکی به خاطر دوستانی که از حداقل دانش ادبی بی‌بهره‌اند و از زمان انتشار ترانه «کجایی» برای‌شان سوال شده که «بیا تا رگامو تو خونت بریزم» یعنی چه؟ این سوال را پرسیده‌اند و از سر تواضع گفته‌اند خودشان متوجه نشده‌اند. البته ایشان گفته‌اند که عبارت «بیا روتو رو کن» را هم متوجه نشده‌اند که حقیقتا این یکی را من حتی از عوام کوچه و بازار هم نشنیده‌ام که معنایش را متوجه نشده باشند دیگر شاعر بنامی چون آقای بیابانکی که جای خود؛ با این وجود به اختصار جهت رفع ابهام احتمالی اشاره‌ای هم به آن خواهم کرد؛ اما در مورد جمله معروف «بیا تا رگامو تو خونت بریزم» که سبب شده بسیاری چاوشی را به سخره بگیرند که اصلا نفهمیده چه گفته و فقط خواسته چیزی بگوید! فارغ از این‌که استهزای یک انسان در هر جایگاهی یکی از مذمت شده‌ترین کارها در قرآن است باید بگویم ادراک این جمله نیاز به کمی دانش ادبی دارد که از آن‌جا که گمان می‌کنم حتما یک شاعر به اصول ابتدایی ادبیات آگاه است با عذرخواهی پیشاپیش جسارتا آقای بیابانکی را مخاطب قرار می‌دهم آن هم به سبب اظهاراتشان که همچنان به نظرم غریب می‌آید!

در ادبیات شیرین پارسی که به قطع و یقین اگر عوام با آن بیگانه باشند اهل شعر و شاعری و در کل هنرمندان دست به قلم را با آن بیگانگی نیست؛ آرایه‌های ادبی گوناگونی برای پیرایه کردن متون ادبی به نثر یا نظم وجود دارد که یکی از آن‌ها «مجاز» است. آرایه‌ای که تحصیلات دانشگاهی هم نمی‌خواهد و هرکسی در دوران متوسطه و پیش از اخذ مدرک دیپلم با آن آشنا می‌شود. همان‌طور که از نام این آرایه ادبی پیداست کلمه‌ای در متن نثر یا نظم به جای چیز دیگر قرار می‌گیرد و بر معنای آن دلالت می‌کند. حال وقتی ترانه‌سرا می‌گوید: «بیا تا رگامو تو خونت بریزم» کلمه «رگ» مجاز از «خون» است که طبعا برای پیرایه ادبی از این آرایه استفاده شده است. وقتی ترانه‌سرا می‌خواهد رگش را در خون معشوق بریزد یعنی در واقع کلمه رگ که محل و ظرف خون است را به مجاز به جای خون استفاده کرده و مفهوم پر واضح و مبرهن است که عاشق می‌خواهد خون خودش را نیز به پای معشوق بریزید. از آن‌جا که رگ ظرف خون است به این مجاز، مجاز محلی گفته می‌شود و اتفاقا محسن چاوشی که انگار هرکاری بکند به مذاق عده‌ای خوش نمی‌آید اولین کسی نیست که از این آرایه استفاده کرده؛ برای مثال در گلشن راز آمده: «چو آشامیدم این پیمانه را پاک/ درافتادم ز مستی بر سر خاک» که این‌جا شاعر پیمانه را به مجاز از شراب داخل پیمانه به کار برده و بدیهی است که پیمانه را نمی‌توان آشامید. یا در ادبیات محاوره شاید بارها شنیده باشید که مادری خطاب به فرزندش می‌گوید: «بشقابتو تموم کن بعد برو بستنی بخور» که باز بشقاب مجاز محلی از غذای درون آن است چرا که بشقاب را نمی‌توان خورد.

با این توضیحات که به گمانم کاملا روشن است هیچ اتفاق عجیب و غریبی رخ نداده به هنگام ریختن رگ در خون؛ آن هم تا این اندازه که خاطر اهالی شعر و شاعری را تا این حد مغشوش و مکدر سازد. علاوه بر آن در مصرع مذکور آرایه مجاز دوبار تکرار شده یعنی ترانه‌سرا علاوه بر این‌که از رگ به مجاز از خون استفاده کرده از خون نیز به مجاز از مایع زیست آدمی استفاده کرده است بنابراین ترانه‌سرا می‌خواهد تمام زندگی و مایع حیاتش را به مایع حیات معشوقه هدیه کند و در زیستن او ادامه یابد. حالا تا کی بناست محسن چاوشی برای چنین تعبیر شاعرانه‌ای جواب پس دهد و مورد استهزا قرار گیرد را نمی‌دانم!

اما در مورد «بیا روتو رو کن» که هنوز متوجه نمی‌شوم دقیقا چه چیزی مانع از درک آن توسط شنونده می‌شود آرایه بسیار ساده «جناس» به کار رفته که در این‌جا چون دو کلمه دقیقا مشابه یک دیگرند با دو معنای مختلف «جناس تام» است. «رو»ی اول به معنا صورت و «رو»ی دوم به معنا نشان دادن.
نمی‌دانم قسمت دیگری در این ترانه وجود دارد که برای اهل شعر و ادب جای سوال باشد یا نه ولی خط به خطش قابل معناست و هیچ چیز ناواضحی وجود ندارد.

از آن‌جا که تجربه ثابت کرده هنگامی که چیزی به دقت تشریح می‌گردد و جایی برای سوال باقی نمی‌گذارد عده‌ای می‌گویند حالا از کجا معلوم که هنرمند (در این‌جا چاوشی) تمام این‌ها را می‌دانسته و آگاهانه اعمال کرده و نگارنده چیزی بیرون از متن را به آن الصاق نکرده است؟ ذکر دو نکته را ضرروی می‌دانم؛ اولا نکاتی که عرض کردم به قدری واضح و روشن است که با مراجعه به هر استاد ادبیات به راحتی به جوابی مشابه خواهید رسید. حتی اگر کتاب‌های دبیرستان‌تان دم دست باشد نیازی نیست مزاحم وقت یک استاد شوید و اگر حافظه‌تان یاری کند که به کتاب‌های آن دوران نیز نیازی نیست.

بنابراین چیزهایی که نگاشته‌ام موضوع عجیب و غریبی نیست که به متنی الصاق شده باشد. ثانیا به نظرم آدمی که به هنگام اوقات فراغت به جای بالا و پایین کردن اینستاگرامش و یا سلفی گرفتن از خودش و دوستان، مولانا را ورق می‌زند و تا حدی او را زیست می‌کند که می‌شود بخش جدایی ناپذیر زندگی شخصی و موسیقایی‌اش نمی‌تواند با آرایه‌های ادبی بیگانه باشد چرا که متن ثقیل اشعار مولانا بی دانش ادبی ادراک نمی‌شود. وقتی ترانه تیتراژ سریال «شهرزاد» بدون دانش ادبی فهمیده نمی‌شود و حتی این ناآگاهی در نهایت تعجب باعث تمسخری بی‌جهت می‌شود دیگر اشعار حضرت مولانا جای خود دارد. در نتیجه کسی که اشعار حضرت مولانا را ادارک می‌کند قطعا از دانش ادبی بالایی برخوردار است.

جسارتا نگارنده بر این باور است که بهتر است این همه تلاش و تقلا برای پایین کشیدن یک نفر، که سال‌هاست به ثمر ننشسته را صرف مطالعه و اعتلای خویشتن کرده تا به جایگاه فعلی سلبریتی‌ای برسند که تمامی فکر و ذکرشان بررسی لحظه به لحظه کارهای اوست تا ببیند کجا می‌توان ایرادی گرفت و گفت دیدی گفتم؟! به نظرم این همه عجله برای پرکردن صفحات این حوزه تازه افتتاح شده چاوشی که باید هرطور شده آماده شود فرصت اندیشیدن و تعقل را گرفته که خداوند متعال می‌فرمایند آن‌ها استهزا می‌کند اما غافل‌اند که خویش را ریش‌خند می‌کنند.

هرچند امیر بی‌گزندش می‌گوید الخیر فی ما وقع و حتما خیریتی است در این‌که این روزها همه زمزمه می‌کنند چاوشی، حال به نیکی یا شر؛ به قول امیر بی‌گزندش الخیر فی ما وقع.))

95.38.231.16
دوشنبه 25 آبان 1394 - 10:20

عااااالیه مثله همیشه...آقای خاااااص

دوشنبه 25 آبان 1394 - 10:22

فوق العاده ست این بشر

دوشنبه 25 آبان 1394 - 10:23

ممنونم محسن از خنیاگریت
ممنونم سینا از همخوانی لذت بخشت

یه هدیه ی ماندگار.

نفستون آباد رفقا

دوشنبه 25 آبان 1394 - 10:24

حرف نداشت آقا
چه ترانه خوب و دل نشینی
زیر و رومون کردی اقا محسن

دوشنبه 25 آبان 1394 - 10:24

ماشالا سینا سرلک تا جایکه تک خونی آقای چاوشی بود زیاد خوب نبود ولی صدای آقای سرلک خیلی دلنشین بود و به اینکار خیلی کمک کرد.امیدوارم باز از این دست کارای همخوانی داشته باشه آقای چاوشی وگرنه نخونه بهتره

دوشنبه 25 آبان 1394 - 10:25

مثل همیشه...محشــــــره....

دوشنبه 25 آبان 1394 - 10:33

مگه میشه محسن جان کاری بخونه و قششنگ نباشه

دوشنبه 25 آبان 1394 - 10:34

عالیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی
مثله همیشه

دوشنبه 25 آبان 1394 - 10:35

واقعا یکی نیس بگه بسه شاهکار ساختی هر از چند گاهی آهنگ بد بده انتظار شنوده ها بیاد پایین

دوشنبه 25 آبان 1394 - 10:39

عالی. غم آلود و لذت بخش مخصوصا با اضافه شدن صدای آقای سرلک

دوشنبه 25 آبان 1394 - 10:49

در متن شعر "غليظ" درست است نه "غليض"!

دوشنبه 25 آبان 1394 - 11:00

یه آهنگ معرکه اس ...واقعا همه چیز دیونه کننده....ممنونم محسن چاوشی بابت بودنت و خوندنت

دوشنبه 25 آبان 1394 - 11:18

از این اهنگ فقط باید لذت برد .............همین ........اینم از قدرت ترانه سرایی محسن چاوشی

دوشنبه 25 آبان 1394 - 11:18

آقا انصافا تعصبی نظر نمیدم ولی پارت دوم آهنگ فوق العادست
احساس آهنگ فوق العاده خوبه صدای سینا سرلک هم آهنگو زیباتر کرده تلفیق قشنگیه صدای محسن و سینا سرلک
انقدم محسن اسمش بزرگه برا فروش بیشتر فیلم اسمش بره رو پوستر فیلم چون میدونن حتی اسم محسن خودش باعث فروش خیلی بالای فیلم میشه
بازم میگم بدون شک خواننده اول مملکته با فاصله

پنجشنبه 28 آبان 1394 - 20:29
hhh

چقدر بدون تعصب بود این نظر!!!!!!!!!!!!!!!!!

193.83.129.112
دوشنبه 25 آبان 1394 - 11:19

الهی بمیرم...چه شعر عاشقانه ای...درسته که خیلی حرفه ای نیست اما معلومه که از ته دلت اومده و من خیلی خیلی دوسش دارم....عشقی سلطان

دوشنبه 25 آبان 1394 - 11:20

اشکام جاریه بی اختیار

دوشنبه 25 آبان 1394 - 11:25

این اهنگ بی نظیره.......
سلطان قصد جون مارو کرده به این اهنگ های بی نظیر که پشت هم میاد......
محسن جان به والله که جانانم تویی تو..........

دوشنبه 25 آبان 1394 - 11:37

بین این چند قطعه ای که برای این سریال خونده فقط به رسم یادگار خوب بود و بقیه هیچ!

دوشنبه 25 آبان 1394 - 11:48

این صدایی که می شنوید صدای سوز قلب جوانیه ماست...با این محتوای زیبا

دوشنبه 25 آبان 1394 - 12:00

کاش محسن چاوشی نمیخواست شعر بگه.
خیلی سطح شعر پایین بود.

دوشنبه 25 آبان 1394 - 12:30

عشق است محسن چاووشی ...............صدایت ماندگار عزیز

دوشنبه 25 آبان 1394 - 13:15

رفیق من الان تو یه شهر دیگست و چندین ماهه ندیدمش
عزیزم کجایی تو بی من؟؟
دعا کنید اونایی که همدیگه رو میخوان به هم برسن.

دوشنبه 25 آبان 1394 - 13:38

عالی مثل همیشه‌

دوشنبه 25 آبان 1394 - 13:49

بیا زخمهامو یجوری رفو کن....
کجایی تو بی من ؟
تو بی من کجایی؟

دوشنبه 25 آبان 1394 - 14:34

در کل کار خوبی بود.
حضور سینا سرلک خیلی خوب بود تو این کار.
یه زخم قشنگو...

دوشنبه 25 آبان 1394 - 14:34

بیا تا چشامو تو چشمات بریزم.........وای خدای من.......... چه شعری.........چه احساسی..........دست مریزاد محسن جان

دوشنبه 25 آبان 1394 - 14:42

دقیقاً کجایی؟.
بالاخره انتظارمون تموم شد. تو بی نظیری محسن جان. ممنون بابت آهنگهای قشنگ و دلنشینت

دوشنبه 25 آبان 1394 - 14:50

رفیقم کجایی؟ دقیقا کجایی؟
فوق العادس...مثل همیشه...

دوشنبه 25 آبان 1394 - 14:52

هنر به معنای واقعی

دوشنبه 25 آبان 1394 - 15:04

مو به تن آدم سیخ میشه ... چکار میکنه این محسن..مرسی سینا سرلک ..عالی بود شعر و تنظیم

دوشنبه 25 آبان 1394 - 15:48

واقعا کسی هست چند بار بشنوه و بغضش نترکه؟؟؟؟؟

دوشنبه 25 آبان 1394 - 16:19

اشکمونو در اوردی محسن خان :(
رفیقم کجایی؟ :(
شعر که خیلی ضعیف بود ولی چون دلی نوته شده ببسیار نشسته رو آهنگ و یاد چاووشی چند سال پیش افتادم.
البته میکس و مستر هم واقعا خوب نبود و اجرای محسن تو قسمت اول این ضعفو دو چندان کرد ولی تو قسمت دوم آهنگ که میتونم بگم فوق العاده بود واقعا سینا سرلک کمک بسیاری کرد.شاید اگه همخوای سینا سرلک نبود به یکی از ضعیف ترین آهنگای تاریخ تبدیل میشد ولی در کل بسیار زیا شده تبریک به طرفدارارش.منم لذت بردم.
دعا کنید واقعا اونایی که همو میخوان به هم برسن :(
همه جا رو گشتم
کجایی عزیزم
بیا تا رگامو تو خونت بریزم

دوشنبه 25 آبان 1394 - 17:01
kamyab

اینا رو ولش کن.
از اسامی جدیدت برامون بگو که میخوای باهاشون نظر بدی.

31.59.9.251
دوشنبه 25 آبان 1394 - 17:18
پیاده رو ** ارتش میلیونی هواداران محسن چاوشی **

تناقض تناقض و تناقض !!!
اول میگه اگه سینا نبود بدترین آهنگ تاریخ میشد بعد میگه یاد چاوشی چند سال پیش افتادم !!!!!! اول میگه شعرش ضعیفه بعد آخر کامنت میاد یه تیکه از شعر و مینویسه !!!
فازت چیه برادر؟؟
داداش کامنت میخوای بزاری اول تو کاغذ بنویس تحلیل کن بعد کامنت رو تایید کن
شعرش خیلی هم خوب بود( نسبت به ترانه سرا نبودن محسن ) میکس و مستر هم که مثل همیشه یه سر و گردن از موزیک ایران بالاتره...

2.182.146.101
دوشنبه 25 آبان 1394 - 23:07
حسن عاشق چاوشی

خوبیش اینه دقیقن همه چی. بر عکس میگه :))
به قل دوستمون از اسامی جدیدت چخبر رو کن دیگه !

95.38.108.125
سه شنبه 26 آبان 1394 - 11:42
محسن

واقعا حیف چشم که اینا رو بخونه و حیف پاسخ
دلش خوشه میاد اینجا یه نظری میده ولی این نظرا اصلا ارزش خوندن نداره

5.233.81.85
سه شنبه 26 آبان 1394 - 16:33
ابوالفضل (اسطوره موسيقي ايران : احسان خواجه اميري)

خوشم میاد تو کل نظرات سایت فقط نظرای من باعث بالا رفتن دمای بدن توهینیستا میشه :))))))
البته نکته نظرای من اینه که دقیقا چند هفته بعد کارشناسا هم مشابه نظر منو میگن ولی امان از تعصب بی جای توهینیستا!
در ضمن واسه دوستایی که میخوان آدرس اینستاگرام اون افرادی که نظر میذارن رو میگم تا وجهه ی توهینیستا از این بیشتر نمایان شه :)
موسیقی ما تایید کن لطفا

2.177.181.226
چهارشنبه 27 آبان 1394 - 00:14
پیاده رو ** ارتش میلیونی هواداران محسن چاوشی **

اتفاقا تو هم وقتی پاسخ کامنتات رو میخونی دماسنجت منفجر میشه !!!! کاملا مشخصه اون لحظه چه حسی داری !!! باور کن الان یک ساعت فکر کردی چه جوابی بدی دلت خنک شه !!! خخخخ

2.182.145.16
چهارشنبه 27 آبان 1394 - 10:03
a.abbasi1020@gmail.com

فقط همینو کم داشتیم ک تو ادعای کارشناسی هم بکنی ک کردی
ابوالفضل جان تویی ک مرد هزار چهره هستی و مطمئنم همه این دیس لایکای این ترک تو دادی
دوست عزیز تنش چیز خوبی نیس
شما برو توی مطالب مربوط ب خواننده مورد علاقه ات تحلیل کن و نظر کارشناسی بده
البته ما ک عادت داریم به کارای تو
یعنی طوری رفتار کردی ک تابلو شدی کارشناس
از این روند رو به رشدت هیچ بعید نیس چند ماه دیگه هم شعر بگی و هم آلبوم بدی بیرون

188.34.139.238
پنجشنبه 28 آبان 1394 - 19:39
یک کاربر سایت موسیقی ما

هر وقت تو نظر میدی من خوشحال میشم که چاوشی رو دارم و آهنگای چاوشی رو گوش میدم،بهترین میکس و مستر ها،بهترین ترانه ها،بهترین خواندن، بهترین تنظیم و بهترین آهنگ. واقعا متاسفم که میای کمبود عقل خودتو ثابت میکنی

151.247.200.179
جمعه 29 آبان 1394 - 20:50
حسن عاشق چاوشی

دمای بالا که مشخصه واسه کیه ! خوبه تیکه ههایی که بهت یاد دادیمو به خودمون تحویل میدی :)
گرمای بدنت از همین فاصله حس میشه پسر !

ن دیگه نظراتت انقد خنده داره که دوستان نمیتونن بگذرن ازش و خب شادی بخشی هم کار خوبیه ادامه بده :)

در راستای بگم بگم هات از اسامی جدیدی که قراره با یه ایپی نظر بدی رونمایی کن :)

قبلنا جوک سال محتوای پرانتز جلوی اسمت بود ولی همین الان تغییر کرد و جوک سال این شد :
ابوالفضل: نظرات منو کارشناسان تکرار میکنند :)))))))

اقا تایید کن
این حجم از خنده خیلی به سلامتیمون کمک میکنه ای وللا بابا کارت درسته!

95.38.111.185
دوشنبه 25 آبان 1394 - 16:21

بیا تا رگامو تو خونه بریزم !!!!!
چشامو تو چشات بریزم !!!!!!
تو کجایی ؟
(واقعا) کجایی
از حق نگذریم ترانه بسار ضعیفی داشت
موسیقیش هم که کامپیوتری بود

دوشنبه 25 آبان 1394 - 21:42
م.جعفری

دوست عزیز :
1) بیا تا رگ هام رو تو خونت (خون) بریزم
2)بیا تا چشمهام رو تو چشمهات بریزم ..یعنی واقعا مفهوم این تیکه از شعر رو درک نمیکنید،ما که سر رشته ای از شعر و ادبیات نداریم متوجه مفهوم عمیق این تیکه میشیم حالا... هیچ اثر هنری بی هیچ عیب و نقصی نیست این اثر هم از این قاعده مستثنی نیست، ولی نسبت به آثار دیگر هنرمندها تو این زمینه اثر خوبیه. یاد بگیریم (به خودم میگم)در هر زمینه ای نقد منصفانه بکنیم حتی نقد آماتور.متشکرم از همگی

2.179.182.145
سه شنبه 26 آبان 1394 - 16:35
یه بنده خدا

بیا تا رگامو تو خونت بریزم یعنی چی ؟؟؟ یعنی رگو تو خون بریزه ؟ چه مفهومی داره ؟
بیا تا چشامو تو چشات بریزم یعنی چی ؟؟؟ نه تو رو خدا یعنی چی ؟؟؟
اون کلمه ی واقعا هم بسیار ابتدایی بود

2.180.117.206
چهارشنبه 27 آبان 1394 - 13:18
امیر(محسن چاوشی)

متاسفانه درک ادبیاتی ما خیلی اومده پایین
بیا تا چشامو تو چشمات بریزم که کاملا مشخصه بیا تا عاشقانه تو چشمات نگاه کنم و چشمامو تو چشمات ببینم یعنی رو به روی هم تو چشم هم نگاه کنیم و با زبان نگاه و بدون سخن حرف همو از نگاه هم بخونیم
اما بیا تا رگامو تو خونت بریزم : وقتی میگی خون تو رگ بریزه به انسان حیات میده و خون نشان از حیات و عشقه وقتی گفته میشه بیا تا رگامو تو خونت بریزم یعنی جسم و جان من در عشق تو غرق بشه

5.239.230.77
جمعه 29 آبان 1394 - 05:19
هارمونی

بیا تا رگامو تو خونت بریزم اصلا معنی ادبی نداره
الکی سعی نکنید این عبارت رو عرفانی معنی کنید

188.212.57.3
پنجشنبه 5 آذر 1394 - 08:45
قهوه قجری

سلام...

اینکه شما میگید بیا تا رگامو تو خونت بریزم اشتباهه،
نظر شما رو به آهنگ دیگه‌ی چاوشی به نام خواب بعد از ظهر (ترانه‌سرا: حسین صفا) جلب میکنم....

همسفر شدن مثلِ در به در شدن خوبه
پس قدم بزن با من، بین راه و بیراهه

تو این بیت هم اگه به مصراع اول توجه کنید، به جای اینکه بگه در به در شدن مثل همسفر شدن خوبه، دقیقا برعکسشو استفاده میکنه. اینجور کارها، تأکید رو میرسونن؛ در این مصراع دربه در شدن رو مطمئنه و همسفر شدن رو خوبه مثال میزنه تا کسی در درستی دربه در شدن شک نکنه...

تو این آهنگ کجایی هم همچین چیزی مطرحه! به نظر من معنی این مصراعی که شما دربارش انتقاد کردید، یعنی اینکه حیات رگ‌های من به خونت بستگی داره، پس بیا تا رگامو تو خونت بریزم تا از این آب حیات(خون)، عمر جاودانه بگیرم....

66.249.81.253
دوشنبه 25 آبان 1394 - 17:10

پر از احساس ناب بود یه ترانه ی سوزناک و دلنشی و آهنگ سازی روح نواز و تنظیم کولاک

دوشنبه 25 آبان 1394 - 18:36

متن این ترانه رو کی اون گوشه نوشته
غلیض غلطه عزیز !! غلیظ درسته

دوشنبه 25 آبان 1394 - 18:39

اگه با دیدن خود فیلم ، این آهنگ رو گوش بدیم تازه زیباییش بیشتر هم میشه

دوشنبه 25 آبان 1394 - 19:48

خیلی هم عالی، محسن چاوشی همیشه بهترین کارها رو انجام داده
تبریک به خودش و هواداراش
خیلی از خواننده ها برای فیلمهای مختلف آهنگ خوندن، بعضا آهنگهاشون زیبا هم بوده اما هیچ ربطی به فیلم نداشته.
اما چاوشی به زیباترین شکل ممکن فیلم رو بصورت موسیقی نمایش داد.

دوشنبه 25 آبان 1394 - 20:09

عالیه!
دیروز هم روز تولدم بود.
اینم هدیه ای بود از داداش محسن،خیلی خوشحالم کرد.
ممنون محسن جان
بی صبرانه منتظر آلبوم جدیدت هستم.

دوشنبه 25 آبان 1394 - 20:42

لذت بردن از آهنگ های محسن چاوشی دیگه عادی شده.خسته نباشی محسن جان و البته آقای سرلک. :))

دوشنبه 25 آبان 1394 - 21:15

تشکر از محسن و سینا،خسته نباشن :)

دوشنبه 25 آبان 1394 - 23:13

من چاوشی اصلا گوش نمیدم ولی این اهنگ اشکمو در آورد خیلی کاردلنشینی بود

دوشنبه 25 آبان 1394 - 23:17

اه اه اه چرا اینقد به متن ترانه گیر میدین؟!
به این فکر کنین که اگه تو این آهنگ صدای محسن چاووشی نبود چی میشد یه لحظه فکر کنید!
خیلی بی منطق نظر میدن بعضیا فقط دوست دارن تخریب کنن!
آهنگ قشنگیم بود و به نظر من این آهنگ نیازی به ترانه خوب نداشت همین که صدای محسن چاووشی توش باشه بسه!

سه شنبه 26 آبان 1394 - 00:00

Qashang bod

سه شنبه 26 آبان 1394 - 00:52

man dar Iran nystam chtor mitavanam ozva shavam

سه شنبه 26 آبان 1394 - 01:31

لطفا یک دکمه تکرار به پلیر اضافه کنید تا وقتی آهنگ نموم شد، هی مجبور نشیم پلی رو بزنیم. ممنون. خیلی قشنگ شده سایت.

سه شنبه 26 آبان 1394 - 02:59

یه ملودی زیبا رو یه شعر ضعیف و بی معنی !! چه اصراریه که خودش شعر بگه؟

سه شنبه 26 آبان 1394 - 08:30

رفیقم کجایی؟ دقیقا کجایی؟
کجایی تو بی من، تو بی من کجایی؟

کور شود هر که نتواند دید و کر شود هر که نتواند شنید و لال شود هر که نتواند خوبیه این آهنگو بگه
عالی بود محسن خدا نگهت داره برامون

سه شنبه 26 آبان 1394 - 10:44

محسن جان خسته نباشی و ازت ممنونیم.
اما جان من لحن صدات اینقد سوزناک نکن همیجوریش صدات روحمونو به زانو در میاره....
بازم یه دنیا ازت سپاس گذاریم برای بودنت برای بی خوابیات برای مثل بقیه نبودنت برای...

سه شنبه 26 آبان 1394 - 10:55

عاشقتم چاوشی عزیز...
یه کار خالص و 100% چاووشیستی...

سه شنبه 26 آبان 1394 - 11:39

آخه خدا رو خوش میاد انقدر با اهنگات بغض کنیمو اشک بریزیم ...

سه شنبه 26 آبان 1394 - 14:42

هیچ وقت طرفدار محسن چاووشی نبودم ولی این اهنگو وقتی تو سایت دیدم گفتم گوش بدم شاید این یکی خوب باشه که خوب بود بد نبود...بیشترین چیزی که تو اهنگ معلوم بود با احساس خواندنش بود..موزیک و تنظیمشم خوب بود ولی شاید اگر یه نفر که صدای خوبی داشت این اهنگو میخواد بهتر میشد

چهارشنبه 27 آبان 1394 - 15:49
امیرحسین

شما اگه خواننده ای بهتر از محسن داری رو کن. تو صدای محسن احساس موج میزنه . فقط چهچه که لازم نیست.

188.211.102.162
سه شنبه 26 آبان 1394 - 16:37

يا قائم آل محمد
كجايي واقعا؟
از اين دنيا خسته شديم.

سه شنبه 26 آبان 1394 - 17:29

موندم چطور به ترانه این قطعه ایراد می گیرن! حالا همین ترانه رو یه ترانه سرای معروف می گفت کلی به به و چه چه می کردن!!!
دست بردارید از این حرفا دیگه، هنر یه موضوع سلیقه ای، کی می خواید به این موضوع راجع به همه سبک ها و سلیقه ها دقت کنید؟؟؟
چیزی که مهمه حسیِ که این موزیک منتقل میکنه و اینکه این شعر و این ترانه اشک من و خیلی های دیگه رو در اورده. حالا شما دوباره دنبال اشکال در ترانه (و کنسرت نزاشتن و ...) بگردید!!!
به آمار دانلود و اجرای این قطعه تو این مدت کم نگاه کنید، انصافا دیگه نمیشه به سادگی از کار این هنرمند محجوب با این حجم از مخاطبانش ایراد گرفت.

سه شنبه 26 آبان 1394 - 20:59

طرفدار سرسخت احسان خواجه امیریم و اینو همه جا گفتم که نگن داره از چاوشی طرفداری میکنه ....
وقتی آهنگ همخواب اووومد واقعا حال کردم و تا همین الان هرروز گوش میدم . آهنگ دوم رو واقعا خوشم نیومد امااااا این آهنگ از آهنگ همخواب هم بهتر بوددددد واقعا شعر دلی بود و واقعا به دلم نشست بدجور .. عالیییی بود عالیییی

سه شنبه 26 آبان 1394 - 21:02

موسیقی ما اگه بهتر و آس تر از این ترک تو آؤشیوت داری، رو کن ریفیق....

چهارشنبه 27 آبان 1394 - 01:13

یه زخم قشنگو با دقت گوش کنید این قشنگو چجوری میگه؟؟؟؟؟؟

چهارشنبه 27 آبان 1394 - 07:50

وااااااااااااااااااااااااااااااااااااااای
مگه میشه چیزی در وصف این آهنگو در وصف محسن گفت
فوق العاده تر از فوق العاده قشنگه

چهارشنبه 27 آبان 1394 - 14:02

محسن جان توی این دو روز بیش از صد بار این اهنگو مرور کردم،،واقعا عالی بود ترانش در حد شما که تجربه ترانه نویسی به اون شکل نداشتی عالی بود ....هزار بار از تو سپاسگزارم و از خداوند که تو رو برای هوادارات خلق کرد

چهارشنبه 27 آبان 1394 - 17:39

با سلام
واقعآ نمیدونم طرف دارهای آقای چاوشی چی رو تو صدای ایشون دوست دارن
من مهندس صدا هستم و دوست دارم یه نشستی داشته باشم با اون دسته از افرادی که طرفدار آقای خاص هستند
مثلا صدای آقای سرلک رو مثال بزنم ........مثل 0 و 100 هست نسبت به صدای هم
موفق باشید

چهارشنبه 27 آبان 1394 - 22:27
ali24kz

خوشت نمیاد گوش نده مهندس صدا ...
مقایسه هم نکن
مهندس صدا دیگه باید بدونه داره دوتا سبک متفاوت رو مقایسه میکنه

2.176.52.212
چهارشنبه 27 آبان 1394 - 22:50
a.abbasi1020@gmail.com

مهندس خسته نباشی !!!!!
بهنره تخصصت و توی کار دیگه ای به کار ببری
چون با این نظرت معلوم شد واقعا مهندسی

2.178.205.236
پنجشنبه 28 آبان 1394 - 13:55
عشق سامان

صدای محسن چاووشی که خیلی قشنگه یعنی چی این حرف شما؟
مگه فقط طرفدارای چاووشین که صداشو دوست دارن؟!
به نظر من صدا و سبک محسن چاووشی با خیلیا فرق داره و خیلی هم خاصه!

89.219.84.200
چهارشنبه 27 آبان 1394 - 18:24

خیلی قشنگ بود.منم از ظرف طرفداران احسان خواجه امیری تبریک میگم.فکر کنم بعد سنتوری این دومین آهنگی باشه از محسن که هیت بشه.من که این چند روز استقبال خوبی ازش دیدم.
خدا همه خواننده ها رو برامون نگه داره

پنجشنبه 28 آبان 1394 - 01:11
پیاده رو ** ارتش میلیونی هواداران محسن چاوشی **

ممنون ! نه به خاطر تعریف از چاوشی و آهنگش...به خاطر ادب و احترامی که توی کامنت شما بود...چیزی که متاسفانه بعضی ندارن و باید باهاشون مثل خودشون برخورد کرد

2.187.185.190
چهارشنبه 27 آبان 1394 - 18:45

من فقط یه شنونده معمولیم بلدنیستم مثل دوستان عزیز نظر کارشناسی بدم نه علمشو دارم فقط تنها چیزی که الان میتونم بگم اینه که من ده سال پیش مادرمو از دست دادم توی این ده سال حتی یکبارم دلم واسش تنگ نشده بود ولی با شنیدن این قطعه تا یه ساعت گریه کردم و جای خالی مادرمو احساس کردم.
ممنون محسن چاوشی

چهارشنبه 27 آبان 1394 - 23:04

عالی بود
واقعاً لذت بردم
صدای حزن آلود محسن چاوشی + آوازهای زیبای سینا سرلک یه کار بسیار زیبا ایجاد کردن
از هردوشون ممنونم
امیدوارم بازم این همکاری ادامه داشته باشه

پنجشنبه 28 آبان 1394 - 08:41

هنوز جرات نکردم آهنگ رو گوش بدم. گذاشتمش با سریال شهرزاد گوش کنم که نابودم کنه. فکر میکردم همچین شعری باید از حسین صفا باشه ولی وقتی فهمیدم از چاوشیه واقعا جا خوردم. انتظار همچین شعر معرکه ای ازش نداشتم.
محسن چاوشی یک هنرمند واقعیه و مثل یک همچین گوهری خیلی نایابه اما بعضی از بچه ها انقدر رفتن با گوش دادن به موسیقی بد روحشون رو خط انداختن که نمیتونن با این موسیقی به معراج برن.
من خودم آهنگسازم ولی معتقدم کار چاوشی ورای آهنگسازیه. تاثیر عمیق ادبیات در وجود چاوشی باعث شده به این حد برسه و ارزش چاوشی برای من به اندازه بزرگانی چون موتزارت و بتهوون هستش. چاوشی هنر مدرن رو به جایگاه اساطیر رسونده و مطمئنم وقتی ماها پیر شیم اگر یه جایی آهنگاشو گوش بدیم نمیتونیم جلوی احساساتی شدنمون رو بگیریم.
یکی گفت مهندس صداست و خوشش نمیاد ازش. ولی برای لذت بردن از هنر علم رو باید بزاری کنار و اساسا عقل رو کنار گذاشت اگرچه با دلیل و برهان میشه اثبات کرد کارهای چاوشی اوج سمفونی و هارمونی هستش ولی علت جذابیتش عشقشه این تکنیک ها که در آثار چاووشی خیلی زیاده فقط اثراته حال خوششه.
جناب مهندس عاشق نشدی وگرنه میفهمیدی اینهمه آدم با چی حال میکنن با چی گریه میکنن با چی میمیرن با چی زنده میشن.

یکشنبه 1 آذر 1394 - 15:14
Morteza Mortezaie

قبول دارم عاشق نشده تا ببینه صدای محسن خان بادل و روح آدم چی کار می کنه
واقعا باید عاشق بود تا تک تک کلام شعرها و با تلفظ های پر احساس شو درک کنی

85.133.244.2
پنجشنبه 28 آبان 1394 - 11:22

یک کار واقعا دلی و دلچسب... ممنون از محسن چاوشی بابت خلق این لحظات زیبا... یکی از بهترین آهنگ هایی که تو چند ماه اخیر شنیدم... احساس این تراک بسیار بسیار تکان دهنده و مسحور کننده ست

پنجشنبه 28 آبان 1394 - 20:38
aaaaa

صداش به امین حبیبی نمیرسه

151.247.105.177
پنجشنبه 28 آبان 1394 - 12:46

آمار دانلود ها چي ميگه...

پنجشنبه 28 آبان 1394 - 12:49

قابل توجه دوستانی که ادعای رکورد میکردن یه سر به تماشاخانه بزنن و آمار دانلود همخواب و کجایی رو حتما نگاه کنن !!!

پنجشنبه 28 آبان 1394 - 13:10

چیکار میکنی موزیک ما ؟؟؟
آمار دانلود کجایی رو یکدفعه از800هزارتا اوردی 600هزارتا؟
چرا اینجوریه سایت شما؟؟

پنجشنبه 28 آبان 1394 - 14:36

واقعا فوق العاده اس...خیلی دوسش دارم............

پنجشنبه 28 آبان 1394 - 19:20

در همین حد بدونید

پرچم چاووشی ژرفا بالاست

پنجشنبه 28 آبان 1394 - 20:32

طوفانی از محسن چاوشی
محسن تو داری با من چی کار میکنی ؟!
دارم له میشم

پنجشنبه 28 آبان 1394 - 20:43

خیلی هم خوب

پنجشنبه 28 آبان 1394 - 20:55

بسیار بسیار بسیار در حال
لذت بردنیم...
سپاس چاوشی جان

پنجشنبه 28 آبان 1394 - 21:55

اقا چرا تعداد دانلودهای اهنگ کجایی محسن از800000به600000کاهش یافت؟این چه وضعشه .ازموسیقی ما انتظارنداشتم واقعا

پنجشنبه 28 آبان 1394 - 23:10

ساده اید شما

فکر میکنید اینو برای یک سریال ساخته
بعدا میفهمید برا کی اینقد سوزناک میخونه

جمعه 29 آبان 1394 - 00:35

حزن قشنگی بود با صدای جذاب و پر کشش آقای چاوشی.
همخوانی شبیه ْ آه ای خدا ْ مرتضی پاشایی است.
این ترانه مرا یاد مرتضی وعکسی که تن رنجور و بی خونش در آغوش آفای چاوشی در پایئز گذشته بود انداخت.

جمعه 29 آبان 1394 - 10:37

چرا امار دانلود رو با دوباره تغییر دادین؟
من شات گرفتم تا ثابت نکنم کذب بودن شما رو ولتون نمی کنم

جمعه 29 آبان 1394 - 23:35
Reza sadeghi

عزیزم اولا امار دانلود وقتی ای پی ها تغییر میکنن تغییر میکنه.
دوما این امار کذب نیست امار دانلود خواجه امیری کذبه چون هم اینجا هم جاهای دیگه پارتی های کلفتی داره بله!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

188.210.142.130
شنبه 30 آبان 1394 - 18:07
ابوالفضل (اسطوره موسيقي ايران : احسان خواجه اميري)

هی من نمیخوام چیزی بگم خودتون دهن منو باز میکنید:
دوستان تعداد دانلود هایی که با آی پی های یکسان دانلود میشه پاک میشه زیاد تلاش نکنید :))))))))))
اما کجایی احسان جان که اصلا حرفی ازت نیست ولی حرف تورور وسط میکشن.
به قول چاووشی ببین خواب صدات با حسودات چه کرده :)))))))))
آمار کنسرتای احسانم کذبه :D iر شب 5000 نفر از پارتیاش میرن کنسرتش :)))) خدایا با کیا 80 میلیون نفریم؟ :D

2.177.237.81
دوشنبه 2 آذر 1394 - 23:30
.....

150000 بار با یه آی پی که دانلود نشده
طرفدار خواجه امیری عزیز یکمی منطقی باش
البته اصلا مهم نیس چون هنوز به دانلود همخواب دست نزدن هرچند این کارم صد در صد میکنن

151.246.0.182
جمعه 29 آبان 1394 - 22:29

امیدوارم دوستان تنظیم کننده این قطعه رو مشق کنن...
همه چیز خوبــــ...
مرسی محسن...

شنبه 30 آبان 1394 - 13:02

متاسفانه خیلی ابتدایی بود. موسیقی کامپیوتری و معمولی. ترانه ناشیانه وترجیع بندهای خیلی بی محتوا. همنشینی بی ربط اواز سنتی و صدای خش دار چاووشی که هیچ وجه اشتراکی نداشتن.علاقمندان موسیقی چاووشی حق دارند لذت ببرند چون موسیقی کاملا سلیقه ای هست. اما بررسی کار یک هنرمند با تعصب ره به جایی نمیبره جز پایین اوردن کارش..

شنبه 30 آبان 1394 - 14:42
پیاده رو ** ارتش میلیونی هواداران محسن چاوشی **

اینم سلیقه ی شماست دوست عزیز...چون سلیقه ی شما متفاوته دلیل نمیشه کار هم ضعیف باشه...شما که به این کار میگی ضعیف پس وای به حال بازار موسیقی

2.182.154.59
یکشنبه 1 آذر 1394 - 17:49

باریکلا محسن

یکشنبه 1 آذر 1394 - 23:40

مرسی استاد.
مثل همیشه عالی.
همه چیز عالی بود.
یه زخم قشنگ و.......
یه درد عمیق و........
یه دنیا محال و................................

دوشنبه 2 آذر 1394 - 00:11

باعرض سلام و ارادتمند خدمت تمام اساتید موسیقی ایران که بالا نظراتشان اعلام کردن... همیشه و همه جا گفتم و باز هم تکرار میکنم خودم چاوشی رو بسیار علاقه دارم چون صدای خاصی داره حالا اساتید ميگن با کامپیوتر خوب قبول مهم ميدونين چيه مهم اينه ====>من یا تو.... یعنی منظورم اينه من یا شما از چه صدایی خوشمان مياد... ما ايرانيا عقایدت دارم تو همه چی دخااالت کنیم و خودمون و دیگران رو آزار بدیم.... راه ساده اينه اساتید بزرگواری که از صدای این عزیز خوششان نمياد گوش ندن تا مجبور نشن نظر بدن و باعث بحث و جنجال و رو کم کنی باشه.... اميدوارم روزی بررسه که بفهمیم احترام به عقاید و انتخاب دیگراان واجب است.... دوست دار اساتید و آقای خاص موسیقی....

چهارشنبه 4 آذر 1394 - 09:05
یک کاربر سایت موسیقی ما

دوست عزیز و محترم
احترام به عقاید معنیش این نیست که هرکی مخالفه نظر نده. هیچ جای دنیا هم کسی به مخالف ها نمیگه خوب خوشت نمیاد گوش نده. ولی طبیعتا کسی هم برای سلیقه ی مخالفانش کار نمیکنه و برای لذت طرفدارانش زحمت میکشه. دقیقا احترام به عقاید هم یعنی همه گوش کنیم هرکی خوشش اومد دوباره گوش کنه و تعریف کنه هرکی بدش اومد دلیلش رو بگه و دیگه گوش نکنه.

151.243.107.189
چهارشنبه 4 آذر 1394 - 09:00

همون قدر که بیا تا چشامو تو چشمات بریزم زیباست و دلنشین، بیا تا رگامو تو خونت بریزم بی معنی است هر چه قدرم از چهچه آقای سرلک و سوز تاثیرگذار صدای آقای چاووشی خوشمون بیاد باز هم ریختن رگ بی معنیه اصلا رگ چیزیه که بریزه؟ البته تمام شاعرها در بهترین و فاخرترین غزل ها هم ازین تعابیر بی معنی دارند ولی اینکه چون کسی آقای چاووشی رو دوست داره متوجه نشه این تعبیر نه تنها معنی نداره بلکه حتی زیبا هم نیست را نمی فهمم.

چهارشنبه 4 آذر 1394 - 11:18

بیا تا رگامو تو خونت بریزم این معنی رو میده ک فدا کنم خودمو برات. خیلی زیبا و ساده معنی میشه، فک کنین بهش. مث یه جور پیوند رگ ب رگه! خون تو جمله ب معنی رگ خونیه ، برای قشنگی بیشتر حذف شده. دوستان دلیل نمیشه چیزی رو ک نشنیدیم یا ندیدیم غیرمنصفانه قضاوت کنیم. نیمه ی دوم آهنگ مستانه تر بود.

پنجشنبه 5 آذر 1394 - 05:21

برای اون دوستانی که معنی این تیکه از شعرو نفهمیدن:
بیا رگامو تو خونت بریزم یعنی بیا احساس و شورم رو تو خونت بریزم.قطعه قبل از این تیکه میگه نگو دل بریدی خدای نکرده...
یعنی ناامید نباش...
رگ تو فارسی معنی دیگری هم غیر چیزی که در ذهن بعضی هست میده.چاوشی این ترانه ای که گفته بینظیره از نظر استعاره و تشبیهات...

شنبه 7 آذر 1394 - 16:11

amo mohseeeen

یکشنبه 8 آذر 1394 - 22:41

سلام به همه. پسرخالم فوق لیسانس ادبیات داره ازش درباره این دو مصرع پرسیدم (چشامو تو چشمات بریزم و رگامو تو خونت بریزم) چون به نظر خودم خیلی بعید هس محسن با اون همه سابقه بیاد یه جمله بی معنی بگه اونم نه توی تک آهنگی مثه مترو! توی یه تیتراژ پر مخاطب. ولی پسرخالم حرف خیلی جالبی زد . درباره چشامو تو چشمات بریزم که گفت تشبیه زیبایی از شوق دیدن معشوق هس ولی درباره رگامو تو خونت بریزم گفت تا حالا توی ادبیات همچین چیزی نشنیده گفت شاید از لحاظ معنای ظاهری اشکال داشته باشه ولی قطعا میخاسته یه جور جابجایی بکار ببره چون در واقع خون روی توی رگ میریزن و منظورش یکی شدن با معشوق هس. توی مصرع های بعد هم این جابجایی رو کرده مثه کجایی تو بی من ...تو بی من کجایی. در کل درباره کل شعر نظر منفی نداشت و جالب بود براش. یاعلی.

پنجشنبه 12 آذر 1394 - 22:16

از بس این چندروزه با این اهنگ اشک ریختم چشام ضعیف شد
فوق العادس. ممنون استاد چاوشی

جمعه 13 آذر 1394 - 11:14

مثلا میتونست بگه که بیا تا خونهامو تو رگهات بریزم که هیچ لطمه ای به شعر وارد نمیکرد.
در کل اثر فاخری بود.

شنبه 14 آذر 1394 - 13:16

محسن جان خیلی عالی بود .
امیدوارم همیشه همینطور محکم پیش بری

دوشنبه 16 آذر 1394 - 12:16

.
.
.
فرق هست بین اثری جاودان که بعد از سال ها هنوز شنیده میشه...
و
اثری که مقطعی روی شنونده تاثیر میذاره و بعد از چند ماه همون طرفداران متعصب که زیاد هم منطقی جواب نمیدن، اون اثر رو فراموش میکنن.
.
.
مشکل برمیگرده به تعصب بی جا و بس.
خب یکی واسه پر کردن ابیات ترانه ش میاد به چیزایی رو واسه قشنگی به هم میچسبونه که هیچ جای ادبیاتمون معنی و مفهوم نداره.
حالا صد نفر دکترای ادبیاتم بیان بگن که آقایون: بیا تا رگامو تو خونت بریزم اشتباهه

به خدا اشتباهه والله اشتباهه....
مگه قبول میکنن؟؟؟؟
آخه بیا تا رگامو تو خونت بریزم یعنی چی؟ چرا واسه پر کردن ترانه هر چی به ذهن میاد باید بگن و بخونن و یه عده قبول نکنن که اشتباااااااااههه. رگ توی خون اشتباههه.
نه پارادوکسه
نه جناسه
نه ایهامه
نه ایجازه
نه ...
هیچی نیست.
اشتبااااااهههههه
.
.
تهران که دریا نداره !!!!!! ((: ببخشید این شعرش قشنگ بود یهو یادش افتادم (:

جمعه 20 آذر 1394 - 17:46
.....

مشکل از سطح سواد شماست، ترانه ایرادی نداره
تو این ترانه رگ مجاز از خون هستش
مثلا میگیم این یه استکان هم تو بخور، منظورمون چای داخل استکانه
اینجا هم رگ مجاز از خونه
یکمی سطح سوادتونو بالا ببرید بعد نظر بدید

151.247.236.86
جمعه 20 آذر 1394 - 22:11
بدون تعصب

احسنت بر امیر تعریف فساد اوره چه برسه به توجیه کردن اونم اینطوری تعصب افراطی در بین علاقه مندان در هنر خیلی زیاده متاسفانه
دقت کنی چیزی وحشتناکه اینه بعضی نظرات چاووشی در ترانه سرایی مولف خوندن من دیگه حرفی ندارم فقط ادبیات ابزار دست ما نیست که راحت ان را به بازی بگیریم

5.134.148.31
شنبه 21 آذر 1394 - 15:07
زهرا

این چه اخلاق بدیه که ما ایرانیها داریم؟ چرا درمورد چیزی که نمیدونیم جای اینکه تحقیق کنیم، میکوبونیمش؟ تا کی قراره نظر مغرضانه بدیم؟
رگ معانی مختلفی داره، فقط به معنی چیزی که خون توش جریان داره نیست
مثل شیر که یک معنیش میشه شیر خوراکی و یک معنیش میشه شیر درنده
مثل بادیه که یک معنیش میشه صحرا و یک معنیش میشه ظرف
مثل بلوز که یک معنیش میشه نوعی لباس و یک معنیش میشه یه نوع سبک موسیقی
رگ هم معانی مختلفی داره و تو این شعر به معنی رگ جان هستش
حالا یه بار دیگه شعر رو بخونید متوجه معنیش میشید
میگه بیا تا جونمو تو خونت بریزم یعنی بیا تا جونمو فدات کنم
به همین سادگی،واقعا متوجه شدنش سخت نیست فقط کافیه معانی دیگه رگ رو هم بلد باشید و فقط فک نکید یک معنی داره.
ارجاعتون میدم به لغت نامه دهخدا

151.247.236.86
پنجشنبه 19 آذر 1394 - 19:37

خوب نبود

جمعه 20 آذر 1394 - 17:58

منظور آقای چاوشی تو این بیت که میگن بیا تا رگهامو تو خونت بریزم. منظورشون از رگ، رگ جان هستش به معنی شریان و آن رگی که به دل تعلق دارد. دوستانی که براشون مبهم هست یه سر به لغتنامه دهخدا بزنن چون همه فکر میکنن رگ فقط یک معنی داره، نه دوستان رگ معانی مختلفی داره و آقای چاوشی به زیبایی این ترانه رو گفتن
تاحالا شنیدید که میگن رگمو حاضرم برات بزنم؟ اینو میگیم چون(رگ=جانِ) و (خون=زندگیِ)
اینکه میگه رگمو تو خونت بریزم یعنی حاضرم جونمو واسه زندگیت بدم درواقع یعنی جونمو فدات کنم

شنبه 21 آذر 1394 - 13:17

یه سلامی هم بکنیم به بی سوادایی که به یه شعری که هیچی ازش نمیدونن ایراد میگیرن.
چطوری فیلسوف؟
حالا اگه این شعرو حسین صفا یه روزبه مینوشتن...!آقای واژه ها در ترکیب کلمات و چینش آرایه ها در کنار هم مهارت خاصی دارن!!!

یکشنبه 22 آذر 1394 - 11:16

بیا تا رگامو تو خونت بریزم...

رگ مجاز از جانه؟؟؟

اونایی که اینو میگن و به منتقدی که به اون زیبایی نقد کرد توهین میکنن باید ارجاعشون بدم به یک استاد ادبیات. همین و بس.

در فضا و جامعه ای که تعصب جلوی منطق رو میگیره و بعضیا به سادی توهین میکنن، نمیشه حرف زد!!!!!

یکشنبه 22 آذر 1394 - 18:30

بابا شعرش خیلیم خوبه شما اگه بلدین خودتون یه بیت شعر بگید!!آهنگ چهارمشم توو راهه!!

یکشنبه 22 آذر 1394 - 21:56

دوستان همیشه منتقد اینکه رگ معانی مختلفی داره کاملا درسته اینو میتونید از تو لغت نامه بخونید درضمن حتی اگه معنی دیگه رگ رو هم درنظر نگیریم بازم این بیت درسته چون یه جا به جایی ساده صورت گرفته واسه جور شدن قافیه و این تو ترانه کار اشتباهی نیست و کاملا درسته
ترانه با شعر فرق میکنه و میشه از این فن واسه جور شدن قافیه استفاده کرد. اینو به عنوان یه ترانه سرا میگم
میتونید به پیج خانم عاملی هم سر بزنید که از این ترانه حمایت کردن و تو پیجشون گذاشتن

چهارشنبه 25 آذر 1394 - 06:46

خون و رگ اصولا نشونه غیرت و مردونگییه و اینکه بخواد رگاشو تو خون کسی بریزه نشون دهنده اینه که دلش میخواد طرف مقابل متعلق به اون باشه یعنی میگه مال من شی!
هرکسی عقاید مختلفی داره راجب این بیت ولی اگه احیانا کسی درک نکرد و برداشتی از این بیت نداشت دلیل نمیشه شعر بی معنی باشه!!!!!

جمعه 27 آذر 1394 - 23:35

امار چی میگه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
سه اهنگ چاوشی در صدر...مگه داریممممممم

پنجشنبه 10 دی 1394 - 21:56

چهار اهنگ جديد چاوشي همراه با كليپ اهنگ شهرزاد در صدر هستن

شنبه 12 دی 1394 - 01:16

اول اینکه تعصب من نسبت به ادبیات و احساس هست نه به شخص خواننده، بعد اینکه متاسفم برای کسانی که اسم خودشون رو منتقد ادبیات گذاشتن و بعنوان دکتر چنان نقدهایی توی شعر ارایه میدن و هرچی که نتونن بفهمن رو به سخره ، احتمالا مترجم گوگل هم میتونه برای ایشون شاعر باشه چون طبق قاعده و قانون جمله بندی می کنه! متاسفم که گویا ایشان اصلا نمیدانند که عشق چیه و تلخی، شیرینی، درد و غم فراق و سوز و گداز های عاشقانه و بی قراریهای یک عاشق و خلاصه همه زیباییهای عشق رو که هزاران شاعر رو به شعر آورده با جمله ای مثل این جمله به سخره گرفته: " بنابراین آن کسی که این چیزهای ناجور و خطرناک را در سینه خواننده و راوی ماجرا گذاشته و غیبش زده، نباید آدم خوبی باشد، اما این راوی آن قدر آدم خوبی است که آن آدم غایب را با این کلمات دوستانه و مهربان صدا می‌کند "
برادر من ادبیات و شعر به حسی است که منتقل میکنه،" بیا تا رگهامو تو خونت بریزم بسته به هر فردی میتونه معناهای مختلفی داشته باشه و هرکس که با احساس باشه میتونه یه برداشت زیبا ازش بکنه ، اول اینکه حود جمله بسیار زیباست، دوم اینکه یه کار غیر ممکنه که انگار شاعر برا معشوقش هرکار عجیب غریبی با حیاتی ترین داراییهای وجودش انجام میده، و این جمله یجور این حس رو به آدم میگه که شاعر میخواد به معشوقش بگه بیا تا همه کاری برات بکنم و دنیارو به پات بریزم، سوم اینکه شاعر انقد بی قراره که دیگه همه چی رو جابجا میگه (که برخلاف لحن توهین آمیز آقای امینی خیلی هم موضوع قشنگیه)، چهارم اینکه شاعر داره مدام از یکی شدنش با معشوقش حرف میزنه و میخواد رگهاشو تو خونش بریزه و چشماشو تو چشماش بریزه و باهاش یکی بشه و ..... وااااااااااای که همه زیبایی ادبیات به نوآوریه وگرنه اگه میگفت بیا تا چشمامو تو چشمات بدوزم تو دوره ما قشنگ نمیشد، اگه میگفت بیا تا خونمو تو رگهات بریزم مسخره میشد ، وااااااای که شماها همون آدمهایی هستید که به هرچیز جدید که از فوانین و درس و مدرستون خارج بشه ایراد میگیرید ، دنیای شما توی درسها و قوانین از بر کرده شما خلاصه شده و کوچک هست و متاسفم که لذتی از تغییر ات نمیبرید
همه اینهارو گفتم اما فقط در یک جمله تکراری خلاصه میکنم : زیبایی و ارزش یک شعر به حسی هست که منتقل میکنه و این شعر ب حس عشق و تمنای وصال و فداکاری عاشق رو بینهایت زیبا میرسونه و واقعا زیباست،
اجرای فوق العاده استاد چاوشی و استاد سرلک هم تکمیلش کرده،
آقای چاووشی دست شما درد نکنه که شعر رو متمایل به ترانه می کنی و میخونی نه اینکه ترانه های کوچه بازاری که مغزهای پوک برای درکش کافیه تحویل ملت بدی....

سه شنبه 15 دی 1394 - 22:41

اگر بخوام بدون طرفداری و تعصب و هم بدون غرض نظرمو بگم
اینو میتونم بگم که دنیای شعر دنیایی بی حد مرزه ینی فرصت بیان احساس به هر شکلی تو دنیای شعر مجاز و آزاده
نفرت و کینه هم جزوی از احساسه که باعث به وجود اومدم و گفته شدن شعرهایی شده به اسم شعر سیاه
که شاعر تو اون با هر جمله ای به بیان احساسش میپردازه ، و حتما یه شعر لزوما نباید هممیشه فضایی رمانتیک و احساسی و ستایش گرانه داشته باشه
منظورم از نوشتن این مطلب اینه که همون اول گفتم ، دنیای شعر یه دنیای بدون مرزه و همه چی توش امکان داره

اگه نمیشه رگارو تو خون ریخت یا هر چیز دیگه ای که میگید
پس کوه رو نمیشه رو دوش گذاشت ، موج رو از دریا نمیشه گرفت ، شیره ی سنگ رو هم نمیشه دوشید
نمیشه باد رو نشونه گرفت ، همه خاک زمینو نمیشه دونه به دونه شمرد

اما میشه ...
کجا ؟ تو دنیای بی مرز شعر .

شنبه 1 اسفند 1394 - 18:39

....البته تو این جامعه بیمار و بشدت مریض هم هواداران خاص پیدا میکنه ، فقط کافیه به درصد نا امیدی جوانان کمی تعمل کنیم ، جامعه دلسرد ، نا شاد و عصبی که حتی حرفهای عادیشون ، دعوا و پریدن به هم است ، مشتری این مدل آهنگ هاست

سه شنبه 11 اسفند 1394 - 10:30

به نظر من خیلی عالیه.

جمعه 13 فروردین 1395 - 04:25

کاکاتوسینم گذاشتی مهرصداتوغموغصه هاتوتوسینم گذاشتی

پنجشنبه 19 فروردین 1395 - 23:37

عالیییییییییییییی

پنجشنبه 19 فروردین 1395 - 23:38

فوق العادس این اهنگ وای دقیقا کجایی

دوشنبه 23 فروردین 1395 - 17:34

به یک کاربر سایت موسیقی ما

واقعا دست شما درد نکنه. هیچکس نتونسته بود قانعم کنه در مورد "بیا تا رگامو تو خونت بریزم".
معناش رو متوجه میشدم اما نمیفهمیدم منظور شاعر چه آرایه ایه. بعضیا میگفتن آرایه عکس، بعضیا گفتن پارادوکس. اما به نظرم غلط بود. حالا متوجه شدم که آرایه مجاز به کار رفته. کاملا درست میگید. متشکرم

سه شنبه 24 فروردین 1395 - 13:59

عالییییییییییییی

دوشنبه 30 فروردین 1395 - 13:43

خییییییییییییییلیییییی عالیه من کاملن بلدم

پنجشنبه 23 اردیبهشت 1395 - 19:33

عاللللللللللللللی

شنبه 25 اردیبهشت 1395 - 23:50

بهب بهب عالیه

شنبه 1 خرداد 1395 - 10:17

این اهنگ انقلاب بزرگی برای موسیقی ایران بود

شنبه 1 خرداد 1395 - 10:21

به حسودایی که می گویند شعر آهنگ بد بود باید بگویم که حسودیتان می شود که خواننده ما همه کاره است یعنی هم شعر می گه هم تنظیم می کنه هم آهنگسازی می کنه هم میکس و مسترینگ انجام میدهد و هم می خواند

دوشنبه 31 خرداد 1395 - 10:08

عالیه

جمعه 18 تیر 1395 - 19:44

باید به این محسن و شاعر و آهنگ سازش تبریک گفت

شنبه 19 تیر 1395 - 17:54

پارمیدا
عالی

سه شنبه 29 تیر 1395 - 22:04

خیلی قشنگ خیلی عالیه

چهارشنبه 30 تیر 1395 - 02:17

عالی بود

چهارشنبه 30 تیر 1395 - 14:46

رفیقم کجایی دقیقا کجایی عالی مرسی

چهارشنبه 30 تیر 1395 - 15:17

خیلی خوب بود

جمعه 1 مرداد 1395 - 12:55

خیلی عالی صداش آرامش میده

جمعه 1 مرداد 1395 - 13:39

احسنت باید گفت

جمعه 8 مرداد 1395 - 14:45

خیلی خیلی خوب

سه شنبه 12 مرداد 1395 - 02:11

بی نظیر بود

یکشنبه 24 مرداد 1395 - 11:54

مجبور بود ترانه رو هم خودش بگه؟
حالا همه ادعای ادیب شدن دارن!
اصلا نمیشه بهش گفت ترانه چون حتی قافیه هم نداره!"رگامو تو خونت بریزم!"واقعا مسخره است ،هیچ توجیهی وجود نداره
تنها ویژگی های خوبش آواز سیناسرلک و درگیرکردن احساس مخاطبه

یکشنبه 31 مرداد 1395 - 00:52

هم فیلمش قشنگ بود هم اهنگش ماشالله به اقا محسن

جمعه 5 شهریور 1395 - 22:07

خوب خوب

دوشنبه 8 شهریور 1395 - 15:38

من که با این اهنگ و خود سریال شهرزاد حال میکنم

شنبه 13 شهریور 1395 - 00:30

خیلی قشنگ من معیشت در عراق ولی فهمیدم کل گفت فارسی خیلی زیبا بعد خواننده ماشاء الله خیلی صداش عالی

یکشنبه 21 شهریور 1395 - 13:16

آهنگ خیلی عمیقیه هر کسی قدرت درکشو نداره..

شنبه 27 شهریور 1395 - 13:05

دستت درد نکنه اقای چاوشی خیلی حال کردم

پنجشنبه 8 مهر 1395 - 12:20

خیلی قشنگه مخصوصا رو شهرزاد

شنبه 22 آبان 1395 - 18:34

عاللللللللییییییی منوننننننننننن وای قشنگه1

شنبه 22 آبان 1395 - 18:35

زیبااااا سسسس وای ای دلم

شنبه 22 آبان 1395 - 18:38

عالییی وعالییی عالیییی

یکشنبه 23 آبان 1395 - 19:44

فوق العاده

سه شنبه 23 آذر 1395 - 18:41

واقعا عالی بود

پنجشنبه 9 دی 1395 - 16:18

عالی دستت درد نکنه اقای چاوشی

جمعه 17 دی 1395 - 19:30

خیلیییییییییییییے قشنگهـ

پنجشنبه 7 بهمن 1395 - 23:54

سلام خوبی کجایی آهنگ جدید درست کن

دوشنبه 18 بهمن 1395 - 21:48

خیلی عالی با تشکر

سه شنبه 19 بهمن 1395 - 13:50

عالی

شنبه 23 بهمن 1395 - 20:49

واقعا عالی عزیزم

یکشنبه 15 اسفند 1395 - 23:00

سلام خیلی ممنونم

سه شنبه 17 اسفند 1395 - 08:51

عالی آقا عالی

جمعه 27 اسفند 1395 - 01:34

چجوری بگم عالیه

پنجشنبه 17 فروردین 1396 - 10:57

واقعا عالیه
نازه نفست

دوشنبه 21 فروردین 1396 - 18:37

بهترین اهنگ مال کدام خواننده است

دوشنبه 21 فروردین 1396 - 18:39

نظرتون در مورد این آهنگ چیه؟

چهارشنبه 30 فروردین 1396 - 13:32

مرسی واقعا عالی بود

جمعه 1 اردیبهشت 1396 - 09:28

عاشقتم محسن چاوشی عزیز

دوشنبه 11 اردیبهشت 1396 - 11:36

عالییییییب

چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396 - 19:01

واقعا زیباست

پنجشنبه 4 خرداد 1396 - 22:39

خیلی باحالی

چهارشنبه 7 تیر 1396 - 07:47

عالیه و فوق العاده داشت

شنبه 17 تیر 1396 - 17:14

قشنگه آهنگش

یکشنبه 15 مرداد 1396 - 14:44

خوب خوب

یکشنبه 15 مرداد 1396 - 15:05

چطوری باز میشه

پنجشنبه 19 مرداد 1396 - 22:42

اولین اهنگ سریال شهرزاد این اهنگ بود.

جمعه 20 مرداد 1396 - 14:31

الی محشره

یکشنبه 22 مرداد 1396 - 18:43

خیلی خوبه .لااااااااااااایک

چهارشنبه 25 مرداد 1396 - 15:43

جهانی دروغوو

یکشنبه 29 مرداد 1396 - 22:53

همیشه عالیه

دوشنبه 30 مرداد 1396 - 18:59

عزیزم کجااااایی دقیقا کجایی؟
کجایی تو بی من . تو بی من کجااایی؟

عالی محسن جان افرین

M
چهارشنبه 22 شهریور 1396 - 16:50

من عاشق صدای کلفتشم

شنبه 13 آبان 1396 - 19:56

خدایی یدونه ای

چهارشنبه 17 آبان 1396 - 15:25

قشنگه

چهارشنبه 1 آذر 1396 - 20:46

اهنگ خيلي خوبي است

دوشنبه 6 آذر 1396 - 09:50

امین خیلی خوب

دوشنبه 25 دی 1396 - 02:19

عالی دوست دارم

جمعه 20 بهمن 1396 - 17:53

آرامش بخش. نمی دونم چرا بعضیا دوست ندارن

پنجشنبه 9 فروردین 1397 - 15:33

خیلی قشنگگگگگگههههه من تو مسافرتا فقط چاوشی رو گوش میدمممم انقدر که قشنگه

دوشنبه 27 فروردین 1397 - 17:44

محشره

پنجشنبه 3 خرداد 1397 - 15:34

عاي بود

یکشنبه 13 خرداد 1397 - 01:23

وای خدای من دیونه شدم این اهنگ خیلی قشنگه

چهارشنبه 30 خرداد 1397 - 15:42

محشره
واقعا دوسش دارم

پنجشنبه 7 تیر 1397 - 13:55

خیلی قشنگن

پنجشنبه 7 تیر 1397 - 13:56

دوستش دارم

پنجشنبه 7 تیر 1397 - 16:12

من گوش داده بودم

چهارشنبه 13 تیر 1397 - 02:53

وای برای شهرزاد عالی

چهارشنبه 20 تیر 1397 - 19:32

واقعا محشره
به من خیلی آرامش میده
همه ی آهنگ های چاوشی عالی ، عالیییییییی

سه شنبه 13 شهریور 1397 - 16:55

بترین آهنگ جهان عالیه واقعا دوستش دارم

جمعه 11 آبان 1397 - 22:19

محشره بابا عالی بود آقای چاوشی

شنبه 13 بهمن 1397 - 14:55

دمت واقعا گرم.حرف دیگه ای نمیتونم پیدا کنم.به معنای واقعی کلمه عیولا

پنجشنبه 20 تیر 1398 - 16:41

عاااااااااااااالییییییییییییییییییی

دوشنبه 12 اسفند 1398 - 12:39

perfect

پنجشنبه 1 خرداد 1399 - 03:18

من که اولین بار بود گوش میدادم واقعا عالیه

افزودن یک دیدگاه جدید

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
 
متن ترانه
یه پاییز زرد و زمستون سرد و
یه زندون تنگ و یه زخم قشنگ و
غم جمعه عصر و غریبی حصر و
یه دنیا سوالو تو سینم گذاشتی

جهانی دروغ و یه دنیا غروب و
یه درد عمیق و یه تیزی تیغ و
یه قلب مریض و یه آه غلیض و
یه دنیا محالو تو سینم گذاشتی

رفیقم کجایی؟ دقیقا کجایی؟
کجایی تو بی من، تو بی من کجایی؟

یه دنیا غریبم
کجایی عزیزم
بیا تا چشامو تو چشمات بریزم

نگو دل بریدی
خدایی نکرده
ببین خواب چشمات با چشمام چه کرده

همه جا رو گشتم
کجایی عزیزم
بیا تا رگامو تو خونت بریزم

بیا روتو رو کن
منو زیر و رو کن
بیا زخمامو یه جوری رفو کن

عزیزم کجایی؟ دقیقا کجایی؟
کجایی تو بی من، تو بی من کجایی؟