برنامه یاد بعضی نفرات
 
توسط انتشارات ماهور
بهاره فیاضی کتاب «روشنا» را منتشر کرد
موسیقی ما- بهاره فیاضی کتاب «روشنا» را توسط انتشاراتِ ماهور منتشر کرد. قطعات این کتاب در طول سال های 1390 تا 1401 ساخته شده اند و شامل قطعات بی کلام در گونه های پیش درآمد، رنگ و چهارمضراب هستند. قطعات آواز بیات اصفهان و دستگاه نوا در آلبوم روشنا (1395)، دستگاه سه گاه در آلبوم افرا (1398) و آواز دشتی در آلبوم مه تا (1402) با تغییراتی اندک اجرا شده اند. قطعه ی پنج ضربی نوا نیز در یک اجرای صحنه ای در سال 1394 اجرا شده  است. 

فیاضی خود درباره‌ی این کتاب نوشتته است: «طی سالیانی که در زمینه ی موسیقی ایرانی فعالیت داشته ام، همواره ساختن قطعات جدید برای اجراهای صحنه ای و آلبوم ها، جزو علاقمندی ها و دغدغه های شخصی ام بوده است. چه زمانی که به عنوان سرپرست گروه نوبهار، برای اجراهای صحنه ای در سال های 1379 تا 1385 قطعاتی را برای گونه های موسیقی ایرانی ساخته ام و چه به عنوان نوازنده در سه آلبوم تکنوازی، که تا به امروز منتشر شده اند، همواره سعی کرده ام با استفاده از تکنیک های مختلف اجرایی برای ساز تار و سه تار و همچنین قابلیت های فراوانی که موسیقی ایرانی در رنگارنگی ریتم ها و ملودی های گوناگون دارد، قطعاتی از ساخته های خودم را اجرا کنم.»
تاریخ انتشار : سه شنبه 23 آبان 1402 - 10:59

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود بهاره فیاضی کتاب «روشنا» را منتشر کرد | موسیقی ما