برنامه یاد بعضی نفرات
 
بنیاد کودک
آیین اختتامیه سومین جشنواره موسیقی امیر جاهد برگزار شد
حمیدرضا نوربخش: طبقه‌ی متوسط جامعه، بدنه‌ی کارمند و دانشجو امکان کنسرت رفتن ندارند
موسیقی ما- آیین اختتامیه سومین جشنواره موسیقی امیر جاهد (شاعر و تصنیف ساز) با حضور جمعی از هنرمندان و برگزیدگان رشته های مختلف در سالن استاد جلیل شهناز خانه هنرمندان ایران برگزار شد.
 
در این مراسم «حمیدرضا نوربخش»‌ (مدیرعامل خانه موسیقی) اظهار داشت: «در کشور جشنواره‌های موسیقی فجر، جشنواره موسیقی جوان و جشنواره موسیقی نواحی را با رویکرد خاص خودشان داریم و تلاش بر این بود جشنواره امیر جاهد بخشی را مانند دونوازی و گروه نوازی پوشش دهد که جشنواره های دیگر به آن نپرداخته‌اند. خانه موزه دکتر معین و استاد امیرجاهد در منطقه ۱۴ شهرداری تهران (خیابان پیروزی) به پایگاه خوب موسیقی تبدیل و محل رفت و آمد اهل هنر شد؛ همچنین کلاس‌ها و نشست های خوبی آنجا برگزار می‌شود.»
 
مدیرعامل خانه موسیقی افزود: «فعالیت های هنری در مرکز شهر و بالا متمرکز و تبدیل به یکی از مصیبت ها شده است. اجراهای موسیقی با بلیت های بسیار گران برگزار می شود و این امر، موسیقی را از دسترس توده مردم، مخاطبان مهم و اصلی موسیقی دور کرد.»‌
 
وی با بیان اینکه طبقه متوسط جامعه، بدنه کارمند و دانشجو امکان کنسرت رفتن ندارند، ادامه داد: «اگر هم بتوانند شاید سالی یک بار امکان شرکت در کنسرت داشته باشند. در این زمینه باید هزینه های اجراهای موسیقی را پایین بیاوریم، در حالی که سالن ها، دولتی یا متعلق به شهرداری هستند. البته ساختار سالن ها به شکلی شده که باید هزینه های خودشان را تامین کنند و از جایی حمایت نمی شوند.»
 
نوربخش با اشاره به نامگذاری خیابان ها به نام مفاخر، خاطرنشان کرد: «یکی از کارها نامگذاری خیابان‌ها به نام مفاخر فرهنگ و هنر بود که با پیگیری اعضای کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر به انجام رسید. امروز نام مفاخر موسیقی‌ را در خیابان های این شهر داریم و این کار کوچکی نیست.»
 
 در بخشی از این مراسم، بابک بنی حسینی، نماینده هیأت داوران، بیانیه هیأت داوران سومین جشنواره موسیقی امیرجاهد را قرائت کرد. در بخشی از این بیانیه آمده است: «هیأت داوران ضمن سپاس از همکاری و همیاری مسوولان و هنرمندان شرکت کننده همچنین دوستداران موسیقی که در برگزاری این جشنواره سعی وافری داشته اند، رضایت خود را از سطح برگزاری جشنواره اعلام می دارد. آثار ارایه شده به دبیـرخانه جشنـواره دقیق داوری شد و در بخش دوم با اجراهای دونـوازی و گـروهی از طریق فضای مجازی و به صورت حضوری مورد ارزیابی و داوری قرار گرفته‌اند. هیأت داوران ضمن ارج نهادن به تلاش شرکت کنندگان در این رخداد فرهنگی هنری، امیدوار است دگربار برای چهارمین دوره جشنواره سراسری موسیقی امیر جاهد با شناسایی آثار ارزنده، شرایط مناسب جهـت تداوم و توسعـه فعالیت های افـراد مستعد در آینده به شکلـی صحیح و مفید فـراهم شده و حمایت و پیگیری های لازم از سوی متولیان امر به نحو مقتضی و موثر صورت گیرد.»
 
در بخش بعدی مراسم از بابک بنی حسینی، سید محمدعلی موسوی، مهدیه رضا زاده، امیرحسین طریقت، مرتضی میر، فرنوش تدین، علی فاطمی، محسن میکائیل و سینا قادری به عنوان مدرسان برتر خانه موزه دکتر معین و استاد امیر جاهد تقدیر شد.

گروه سنی الفمیرعلی قاسمی و کسری رفیعی (از اصفهان) رتبه اول، آراد ساعد و آرین ساعد (از تهران) به عنوان شایسته تقدیر
گروه سنی بمهدی اشرفیان و بنیامین سالک (از اصفهان) رتبه اول، زهرا توان و زیبا توان (از کرمان)، پرستو شفیعی و دانیال ایمانی پور (از اصفهان ) رتبه دوم مشترک
 
بخش دونوازی کلاسیک

گروه سنی بامیرحسین صادقی و سارا جان نثاری (از تهران) شایسته تقدیر
گروه سنی جغزاله نیک پی و نگین کاظمی پور (از رودهن) رتبه اول

بخش اجرای گروهی ایرانی

گروه سنی ب:  گروه «عشاق کاشان» به سرپرستی مجید خلیق از کاشان

بخش اجرای گروهی کلاسیک

گروه سنی ب: گروه «توتم» به سرپرستی عرفان شریف زاده از تهران
 
تاریخ انتشار : شنبه 13 آذر 1400 - 15:47

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود حمیدرضا نوربخش: طبقه‌ی متوسط جامعه، بدنه‌ی کارمند و دانشجو امکان کنسرت رفتن ندارند | موسیقی ما