برنامه یاد بعضی نفرات
 
بنیاد کودک
در قطعه‌ای به رهبری «مهدی جلالی»
«شاهرخ خواجه‌نوری» برای پروژه بیست قطعه‌ای در سه موومان نوشت
موسیقی ما-  شاهرخ خواجه‌نوری، آهنگساز و پیانیست، که از جمله آهنگسازانی که با پروژه «بیست» همکاری می کند، قطعه خود را در این پژوه به پایان رساند. این قطعه در سه موومان، با عنوان «یارآوا بیست - کنسرتات برای گیتار و ارکستر» و برای ارکستر مدرن یارآوا نوشته شده است.
 
در تصنیف این قطعه از تمامی سازهای ارکستر، که ترکیبی از سازهای ایرانی و غیر ایرانی را در بر می گیرد استفاده شده است. ضمن اینکه رهبری ارکستر مدرن یارآوا را مهدی جلالی، مدیر هنری گروه موسیقی یارآوا بر عهده دارد.
 
آخرین قطعه شاهرخ خواجه نوری «نامه آتوسا به آلساندرا» نام داشت، که برای نوازندگان ارکستر مدرن یارآوا و آنسامبل یونایتد برلین نوشته شده بود. این قطعه در سال ۲۰۱۸ در ایران و آلمان اجرا شد.
 
شاهرخ خواجه‌نوری از آهنگسازان شناخته شده حوزه‌ موسیقی معاصر و موسیقی الکترونیک ایران است. وی فلوشیپ آهنگسازی از کالج موسیقی لندن و دانش‌آموخته‌ کالج مورلی است. این هنرمند پس از بازگشت به ایران، به مدت دو دهه به تدریس در دانشکده‌ صدا و سیما و دانشکده‌ هنرهای دراماتیک و دانشگاه هنر، مشغول بوده است.
 
پروژه‌ «بیست» به مناسبت ۲۰ ‌سالگی گروه موسیقی یارآوا برنامه‌ریزی شده است. این گروه در قالب این پروژه به بیست آهنگساز موسیقی معاصر ایرانی سفارش قطعه داده است. بر این اساس آثار ساخته شده اجرا و ضبط می شوند و در یک مجموعه به صورت فیزیکال منتشر خواهند شد.
تاریخ انتشار : سه شنبه 20 مهر 1400 - 15:55

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود «شاهرخ خواجه‌نوری» برای پروژه بیست قطعه‌ای در سه موومان نوشت | موسیقی ما