بنیاد کودک
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر از پویش «همرسانی» در ارشاد گفت
سید حسن حسین‌زاده: تلاش کردیم تا هنرمندان عادلانه از خدمات این صندوق برخوردار شوند
موسیقی ما- مدیرعامل صندوق اعتباری هنر ضمن ارائه جزییاتی از پویش «همرسانی» این مجموعه از تحت حمایت قرار دادن هنرمندان مختلف استان های کشور در حوزه موسیقی نواحی سخن گفت.
 
«سید حسین سیدزاده» (مدیرعامل صندوق اعتباری هنر) گفت: «در صندوق اعتباری هنر طی این دوره ۴ ساله تلاش کردیم تا اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه سراسر کشور عادلانه از خدمات این صندوق برخوردار شوند. باور قلبی من این است که سلبریتی های واقعی در استان ها هستند. یکی از دستاوردهای صندوق سفر به بیش از ۲۰ استان و دیدار مستقیم و خارج از تشریفات اداری با بیش از ۴ هزار هنرمند بود. هدف سفرهای حمایتی پیگیری مطالبات هنرمندان و آگاهی آنان از خدمات صندوق بود. کشور ایران از نظر فرهنگی بسیار متنوع است اما متأسفانه در بحث توزیع امکانات در مناطق مختلف کشور با کاستی هایی روبرو هستیم. هنرمندان مستعد زیادی در گوشه و کنار کشور زندگی می کنند که نیازمند یاری برای ادامه راه هستند. از سوی دیگر اطلاعات قابل استناد و منظمی در باره هنرمندان نواحی و سایر هنرمندان مستعد استانی وجود نداشت تا بتوانیم از آنها حمایت های لازم در چارچوب مقررات صندوق و امکانات انجام دهیم. از این رو از سال ۹۷ شبکه همرسان ها را راه اندازی کردیم.»
 
وی با اشاره به اهداف این پویش و اقدامات صورت گرفته گفت: «پویش سراسری همرسانی، شناسایی و شنیدن صدای هنرمندان با همراهی خود آنان و همرسانی برای معرفی خدمات صندوق اعتباری هنر و جلب توجه و همراهی مسئولان، دولتمردان، اصحاب فرهنگ و هنر و عموم جامعه نسبت به مشکلات و دغدغه های هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران سراسر کشور است که بارها از طریق رسانه ها اعلام کرده ایم. خوشبختانه درسراسر استان ها همرسان های صندوق فعال هستند و هنرمندان زیادی به صندوق معرفی شده اند. به طور مثال در حوزه بیمه درمان تکمیلی با معرفی همرسان ها بیش از ۲ هزار هنرمندی که امکان پرداخت حق بیمه را نداشتند به طور رایگان از خدمات صندوق بهره مند شدند. این در حالی است که در جریان زلزله سرپل ذهاب و سیل استان های لرستان، سیستان و بلوچستان توانستیم هنرمندان آسیب دیده را شناسایی کنیم.»
 
سیدزاده درباره اقدامات انجام شده برای حسن سمندری هنرمند موسیقی نواحی گفت: «پس از اطلاع از وضعیت ایشان از طریق رایزنی با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان بررسی های لازم انجام شد. مقرر شد تسهیلات بلاعوض به این هنرمند پرداخت شود و از خدمات کمک مستمری نیز بهره مند شوند بر این اساس از سوی صندوق ماهانه مقرری دریافت خواهند کرد. متاسفانه جامعه فرهنگ و هنر بیشترین آسیب را از شرایط کرونا دید. وضعیت معیشتی اعضا را می دانیم. سال گذشته با پیگیری های مکرر توانستیم با جذب منابع مالی از سازمان برنامه و بودجه کشور طی دومرحله کمک هرینه بیماری ایام کرونا به اعضا پرداخت کنیم. علی رغم اینکه تاکنون بودجه ای از وزارت ارشاد دریافت نکردیم اما حق بیمه تأمین اجتماعی و سرانه درمان فصل بهار اعضا را متقبل شدیم.درصدد هستیم در صورت تأمین منابع مالی مجدد از اعضای تحت پوشش حمایت کنیم.»
تاریخ انتشار : دوشنبه 28 تیر 1400 - 16:56

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود سید حسن حسین‌زاده: تلاش کردیم تا هنرمندان عادلانه از خدمات این صندوق برخوردار شوند | موسیقی ما