Farhad Forootani Bahar بهار  فرهاد فروتنی
دیدار با خالق آواز «سحرگهان»
معاون امور هنری به دیدار «قاسم رفعتی» رفت
موسیقی ما- معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت به دیدار استاد قاسم رفعتی رفت که در این دیدار احمد مسجد جامعی عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز حضور داشت.
 
استاد قاسم رفعتی در این دیدار خاطرات و مطالبی را بیان کرد. استاد قاسم رفعتی، خواننده و ردیف‌دان در سال ۱۳۲۴ خورشیدی در تهران متولد شد. در دوازده سالگی شروع به خواندن و فراگیری علم موسیقی نزد مسعود حسنخانی کرد و بعد از آن برای گسترش آگاهی‌های خود در زمینه آواز سنتی و ردیف آوازی به محضر استاد محمود کریمی معلم و مربی آواز رفت. استاد قطعات بسیاری خوانده که سازنده آن‌ها هنرمندانی چون: حسین یوسف زمانی، حسن یوسف زمانی، مهیار فیروز بخت، حسین فرهادپور و محمد عبدالصمدی بوده‌اند. .
 
آواز «سحرگهان» که در نغمه اصفهان خوانده شده، از جمله درخشان‌ترین آوازهای سال‌های اخیر به شمار می‌رود و به نوعی آن را یکی از شاخص‌ترین آثار آوازی استاد رفعتی می‌دانند.
 
در پایان این دیدار نیز لوحی به رسم یادبود به استاد رفعتی تقدیم شد. این سلسلسه دیدارها در راستای تکریم هنرمندان و جویا شدن از احوال ایشان انجام می‌شود.
تاریخ انتشار : سه شنبه 17 فروردین 1400 - 14:47

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود معاون امور هنری به دیدار «قاسم رفعتی» رفت | موسیقی ما