برنامه یاد بعضی نفرات
 
نشست خبری رویداد «نوای نواحی در نوروز ۱۴۰۰» برگزار شد
محسن شریفیان: کار هنرمندان کم‌تر از مدافعان سلامت نیست
موسیقی ما- نشست خبری رویداد «نوای نواحی در نوروز ۱۴۰۰» با شعار «جان تو، جان شهر» به دبیری محسن شریفیان سرپرست گروه موسیقی «لیان» روز شنبه هفتم فروردین در خانه تاریخی مینایی برگزار شد. در این نشست علاوه بر شریفیان، سیدمحی الدین فاضلیان مدیرکل برنامه‌ریزی و توسعه شهری معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران نیز در حضور داشت. 
 
سید محی الدین فاضلیان دربخشی از این نشست خبری با اشاره به شعار «جان تو، جان شهر» گفت: «ما در ۱۴۰۰ از جسم و کالبد شهر گذر کرده‌ایم و روی صحبت‌مان با جانِ شهر است. ایجاد فضایی رنگین و پرنشاط با هدف ایجاد تغییر در آن‌چه کرونا بر ما تحمیل کرده است یکی از مهم ترین اهدافی بود که ما دنبال می‌کردیم. بر همین اساس از ۲۰ اسفند تا ۱۲ فروردین ۴۴۰ اجرا تعریف شد. از جمله تحویل سال متفاوتی که در میدان آزادی برگزار شد و در ادامه دو شب اجرای علیرضا قربانی و اکنون «نوای نواحی در نوروز ۱۴۰۰» که در طول سال ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت. این بار ما به جای دعوت از مردم، خود به دیدار آن رفته‌ایم و بخشی از آن‌چه در این دیدار همراه خود داریم، آیین‌ها و سنن ایرانی است.»

محسن شریفیان سرپرست گروه موسیقی «لیان» و دبیر رویداد نوای نواحی هم در این نشست گفت: «با توجه به زمانی که در اختیار داشتیم اتفاق مبارکی رخ داد و توانستیم از چهره‌هایی شاخص دعوت کنیم. کار این عزیزان از نظر من کم از کار مدافعان سلامت نیست و همان‌طور که سلامت جسم‌مان در گرو هنر مدافعان سلامت است، اینان نیز نگران سلامت روان‌مان هستند.»
 
سرپرست گروه «لیان» با تاکید بر این که تنها دبیر «نوای نواحی در نوروز ۱۴۰۰» است و نه مسئول برگزاری آن، افزود: «با توجه به استقبال گسترده‌ای که از اجراهای این رویداد صورت گرفته است و از جمله حضور سه هزار نفر در فضای باز برج میلاد برای اجرای گروه لیان، باید تاکید کنم که ما و همه گروه‌های حاضر در این رویداد کلیه شیوه‌نامه‌های بهداشتی را رعایت کرده و می‌کنیم و هدف‌مان ایجاد شور و نشاط و انبساط‌خاطر برای مردمی بوده است که در پی شیوع کرونا و چنبره این ویروس بر زندگی‌مان، دچار اندوهی بی‌پایان شده‌اند، اما در پاسخ به انتقادات احتمالی باید توضیح دهم که رویداد «نوای نواحی» تنها به دبیری من برگزار شده است و سایر هماهنگی‌ها در حوزه برگزاری و صدور مجوزها بر عهده من نیست.» 

شهر تهران از روز پنجشنبه پنجم فروردین به مدت یک هفته در باغ فردوس، فضای باز برج میلاد، خانه مینایی، خانه ساعی، تئاتر شهر و راه آهن میزبان موسیقی اقوام و نواحی ایران است.
 
بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته نوازندگان و هنرمندانی از بلوچستان، مازندران، هرمزگان، خوزستان، بوشهر، لرستان، کردستان، آذربایجان، شیراز، خراسان، کرمان و گیلان این روزها میهمان پایتخت هستند تا چهره شهر را به نوایشان بیارایند. باغ فردوس، فضای باز برج میلاد، خانه مینایی، خانه ساعی، تئاتر شهر و راه آهن در طول این هفت روز میزبان موسیقی اقوام خواهند بود.
تاریخ انتشار : یکشنبه 8 فروردین 1400 - 12:02

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود محسن شریفیان: کار هنرمندان کم‌تر از مدافعان سلامت نیست | موسیقی ما