وبینار
 
Farhad Forootani Ashegham Kardi فرهاد فروتنی
سید مجتبی حسینی از ارکستر ملی بازدید کرد
ارکستر ملی با رهبری «بردیا کیارس» و خوانندگی «پوریا اخواص» روی صحنه می‌رود
موسیقی ما- «سید مجتبی حسینی» معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد اله‌یاری مدیرکل دفتر موسیقی و مهدی افضلی مدیرعامل بنیاد رودکی از ضبط اجرای ارکستر ملی ایران در سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر بازدید کردند.
 
معاون امور هنری در بازدید از ضبط اجرای ارکستر ملی ایران در جشنواره موسیقی فجر گفت: «از تشکیل ارکستر ملی ایران ۲۲ سال می‌گذرد و در این ۲۲ سال طبیعتاً فراز و فرودهای مختلفی را در فعالیت‌ها و برنامه‌های ارکستر ملی ایران می‌توان دید. درواقع فعالیت‌های این ارکستر مثل هر پدیده فرهنگی دیگری با فراز و فرود همراه بوده است.»
 
 حسینی در ادامه گفت: «حدود دو سال پیش، بنیاد رودکی برای ایجاد شوراهای ارکسترها و برنامه‌ریزی برای ارکسترها تمهیداتی اندیشید، اما متأسفانه شیوع بیماری کرونا موجب شد مدتی فعالیت اجرایی این ارکستر ملی ایران و ارکستر سمفونیک تهران کمتر شود و آثار این دو ارکستر کمتر شنیده شود. البته اعضای محترم هر دو ارکستر در این مدت به فعال بودند و تمرینات و اجراهایی را دنبال کردند.»
 
 معاون امور هنری عنوان کرد: «اجرای ارکستر ملی ایران در سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر متفاوت است و شاید این اجرا گواهی بر این باشد که ارکستر ملی پیشرفت قابل توجهی داشته است و این اجرای ارکستر ملی ایران می‌تواند برای بسیاری از سؤالاتی که در مورد فرآیند فعالیت ارکستر بیان می‌شد، پاسخی ارائه کند. از مدیرعامل بنیاد رودکی، رهبران و نوازندگان هر دو ارکستر ملی ایران و سمفونیک تهران و اعضای شورای ارکستر قدردانی می‌کنم.»
 
معاون امور هنری، مدیرکل دفتر موسیقی و مدیرعامل بنیاد رودکی پس از ضبط اجرای ارکستر ملی ایران با بردیا کیارس رهبر ارکستر و پوریا اخواص خواننده ارکستر گفت‌وگو کردند.
 
اجرای ارکستر ملی ایران به رهبری بردیا کیارس و خوانندگی پوریا اخواص، ساعت ۲۱: ۳۰ امروز شنبه دوم اسفندماه در سایت‌های جشنواره موسیقی فجر، انجمن موسیقی ایران، تیوال، بیپ تونز، تماشاخونه، گپ فیلم و نواک پخش می‌شود.
تاریخ انتشار : شنبه 2 اسفند 1399 - 13:00

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود ارکستر ملی با رهبری «بردیا کیارس» و خوانندگی «پوریا اخواص» روی صحنه می‌رود | موسیقی ما