وبینار
 
آلبوم هر روز هر شب مسیح و آرش
 
بیست و چهار علی یاسینی
 
آلبوم خواست بمن باشه رضا صادقی
 
Farhad Forootani Ashegham Kardi فرهاد فروتنی
به سرپرستی و آهنگسازی خشایار پارسا
گروه موسیقی «فاخته» به روی صحنه می‌رود
موسیقی ما- گروه موسیقی «همنوازان فاخته» به آهنگسازی خشایار پارسا در سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر کنسرت اینترنتی را پیش روی مخاطبان قرار می دهد. گروه موسیقی «همنوازان فاخته» به سرپرستی و آهنگسازی خشایار پارسا در روز چهارم سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر کنسرت اینترنتی را پیش روی مخاطبان قرار می دهد.

در توضیح این کنسرت اینترنتی آمده است: «همنوازان فاخته در راستای رسیدن به یک بیان هنری، چند سالی است که در کنار موسیقی دستگاهی دوره قاجار به بررسی و اجرای موسیقی دوره تیموری و مکتب منتظمیه نیز پرداخته است، این گروه در سی ششمین جشنواره موسیقی فجر، بخشی از رپرتوار موسیقی دوره تیموری (یشرو، کار و نقش در مقام راست) را روی صحنه می‌برند. این اجرا برگرفته شده از آثار موسیقیدانان ایرانی دربار عثمانی و عبدالقادر مراغه‌ای است که با آهنگسازی و تنظیم خشایار پارسا روی صحنه می‌رود. از نکات قابل توجه این اجرا می توان به فرمال بودن قطعات، استفاده از مقام راست، بافت پُلی‌فونی و هترافونیک و عدم استفاده از کلام متعارف اشاره کرد.»
 
هدایت کلاری (سه تار)، محمد مهدی شیخ (تار)، ابوذر حسینی (عود)، آرمان حیدریان (کمانچه)، حسین گازر (تنبک)، علیرضا رسولی (قیچک)، نیما داغمه چی (تار)، مهدی طالبی (بِندیر) و خشایار پارسا (بم سنتور) اعضای گروه «همنوازان فاخته» را در این اجرا تشکیل می‌دهند.
 
کنسرت «همنوازان فاخته»، سومین اجرای این گروه در جشنواره موسیقی فجر است، این گروه طی سال‌های ۹۲ و ۹۸ در مهم‌ترین گردهمایی موسیقی کشور، حضور موفق داشته‌اند.»
 
اجرای گروه همنوازان فاخته دوشنبه ۴ اسفند سال جاری، ساعت ۱۸:۳۰ به صورت زنده در سایت‌های جشنواره، انجمن موسیقی ایران و چند سامانه دیگر پخش می‌شود.
تاریخ انتشار : شنبه 2 اسفند 1399 - 12:42

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود گروه موسیقی «فاخته» به روی صحنه می‌رود | موسیقی ما