آلبوم تهران عاشق
 
آلبوم تهران عاشق
 
Farhad Forootani Eshgh Love فرهاد فروتنی عشق
نوید نیکبخت
از ششم تا هشتم آذرماه
ارکستر سمفونیک تهران آثار «لوریس چکناواریان» را اجرا می کند
موسیقی ما - ارکستر سمفونیک تهران به رهبری میهمان «لوریس چکناواریان» از ششم تا هشتم آذرماه در تالار وحدت به روی صحنه می‌‌رود و  آثاری از این آهنگساز و رهبر ارکستر برجسته کشورمان را  اجرا می‌کند.
 
این آهنگ‌ساز و رهبر ارکستر در این سال‌ها، بارها به عنوان رهبر مهمان در ارکستر سمفونیک تهران حضور داشته است و گاه نیز آثاری از او به اجرا درآمده است؛‌ اما این برای نخستین بار است که ارکستر به شکلِ کامل قرار است مجموعه‌ای از آثار او را به اجرا درآورد.
او همواره یکی از راه‌های ارتقای ارکستر سمفونیک تهران را استفاده از نوازندگان خارجی می‌داند و می‌گوید: «هیچ ارکستری در دنیا برای یک کشور خاص نیست. وقتی می‌گوییم موسیقی علم است، نمی‌شود این علم را فقط به اعضای یک ملت محدود کرد. الان بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکا ارکسترهای قدرتمندی دارند ولی وقتی یک نفر از اعضایشان بازنشسته می‌شود فراخوانی در سطح جهانی منتشر می‌کنند و فقط به مرزهای جغرافیایی خودشان محدود نمی‌مانند و متعصب نیستند که چون ما آلمانی هستیم، پس اعضای ارکسترمان هم باید تماما آلمانی باشند. نوازندگی در عین هنر، علم است و علم محدود به هیچ ملت خاصی نیست و هیچکسی نمی‌گوید دو به علاوه دو که می‌شود چهار محدود به کشورماست، موسیقی کلاسیک یک علم است؛ علمی حاصل کار بهترین نوازندگان دنیا و مردمی هم که به تماشای یک ارکستر می‌نشینند تعصب ملی ندارند بلکه برای شنیدن یک اثر خوب آمده‌اند.»
تاریخ انتشار : شنبه 11 آبان 1398 - 13:37

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود ارکستر سمفونیک تهران آثار «لوریس چکناواریان» را اجرا می کند | موسیقی ما