آلبوم تهران عاشق
 
Farhad Forootani Eshgh Love فرهاد فروتنی عشق
نوید نیکبخت
همگام با دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی کرمان
حضور ۲۰۰ هنرمند از ۲۰ استان روی صحنه موسیقی نواحی

موسیقی ما - تا چند روز دیگر دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی در کرمان آغاز خواهد شد و هنرمندانی از سراسر کشور خود را برای حضور در این رویداد مهم موسیقی آماده می کننددر همین رابطه دبیر این جشنواره، اعلام کرد: امسال جشنواره موسیقی نواحی ایران میزبان تمام اقوام ایرانی خواهد بود و ۲۰۰ هنرمند از ۲۰ استان کشور روی صحنه خواهند رفت و اجراهای خود را به صورت تکنوازی، گروه‌نوازی و بازی‌های سنتی و آیینی برگزار خواهند کرد.

احمد صدری ادامه داد: یکی از اتفاقات جشنواره امسال، حضور نفرات اول گروه سنی «ج» جشنواره موسیقی جوان خواهد بود. جشنواره موسیقی نواحی امسال، میزبان این هنرمندان جوان خواهد بود که اجراهایشان اغلب به صورت تکنوازی روی صحنه خواهد رفت.
صدری همچنین درباره حضور کشورهای خارجی در جشنواره امسال نیز توضیح داد: در حوزه «ایران فرهنگی» دو گروه از ترکیه و یک گروه نیز از افغانستان خواهیم داشت.

او در ادامه سخنانش از حمایت جشنواره دوازدهم از ۳۵ دانشجوی موسیقی نیز خبر داد و افزود: یکی دیگر از اتفاقات خوب جشنواره امسال این است که تعدادی از دانشجویان رشته اتنوموزیکولوژی میهمان ما در طول برگزاری جشنواره خواهند بود و تحت نظارت دکتر مریم قره‌سو (عضو شورای سیاست‌گذاری و هیئت انتخاب جشنواره) یک کارگاه عملی را در طول جشنواره خواهند داشت. ما امکانات کاملاً رایگان در اختیار ۳۵ دانشجو قرار داده‌ایم تا در جشنواره در زمینه «مستندپرتره»، پژوهش و نقد، کار عملی داشته باشند. از آنجایی که در نظر داشتم بهترین امکانات در اختیار این دانشجویان قرار بگیرد، سعی کردم تعداد محدودتری از این دانشجویان را با خودمان همراه کنیم.

وی افزود: اجراهای ما در کرمان در سالن‌های بسته و فضای باز برگزار خواهد شد. به این معنی که منظومه‌خوان‌ها و خاندان‌های هنری در فضای بسته و بازی‌های سنتی و آیینی در فضای باز برگزار خواهد شد. تفاوت فضای اجرا به معنی برتری گروهی بر گروه دیگر نیست؛ بلکه به اقتضای محتوای اجرا برمی‌گردد.

دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران از تاریخ ۱۶ تا ۱۹ آبان ماه در شهر کرمان و در گستره ملی به صورت غیررقابتی برگزار خواهد شد.

منبع: 
خبرگزاری ایرنا
تاریخ انتشار : چهارشنبه 1 آبان 1398 - 00:04

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود حضور ۲۰۰ هنرمند از ۲۰ استان روی صحنه موسیقی نواحی | موسیقی ما