برنامه یاد بعضی نفرات
 
با سرپرستی و نوازندگیِ تار «آزاده امیری» و با خوانندگی «حسین نورشرفی»
گروه «راستان» در تالار چایکوفسکی روسیه موسیقی کلاسیکِ ایرانی می‌‌نوازد
موسیقی ما – گروه «راستان» با سرپرستی و نوازندگیِ تار «آزاده امیری» و با خوانندگی «حسین نورشرفی» یکشنبه 24 شهریور (15 سپتامبر) در تالار چایکوفسکی روسیه به اجرای موسیقی کلاسیکِ ایرانی می‌پردازد.  

این برنامه با عنوانِ «نغمه‌های بی‌تکلف» بر اساس رپرتواری از موسیقی ردیف- دستگاهی و با نوازندگی مریم ملا (تمبک)، علیرضا دریایی (کمانچه)، لیلا ظهیرالدینی (عود)، پگاه زهی (سنتور) و صبا رمضان (سازهای کوبه‌ای) اجرا می‌شود.  

این گروه همچنین در داخلِ ایران به اجرای کنسرت‌های متعدد پرداخته است که از جمله‌ی آن می‌توان به اجرای سال گذشته این گروه در دو قسمت اشاره کرد. بخش نخست در دستگاه ماهور و بخش دوم نیز در دستگاه شور مایه دشتی بود و قطعاتی از ساختههای آهنگسازانی همچون حسن یوسف‌زمانی، درویش خان، همایون خرم، علی تجویدی، محمدرضا شجریان، ابوالحسن صبا، علی اکبر شهنازی، محمدعلی امیرجاهد، پرویز مشکاتیان و محمدجلیل عندلیبی اجرا شد.
تاریخ انتشار : جمعه 22 شهریور 1398 - 17:49

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود گروه «راستان» در تالار چایکوفسکی روسیه موسیقی کلاسیکِ ایرانی می‌‌نوازد | موسیقی ما