برنامه یاد بعضی نفرات
 
یادداشت رهبر مهمان ارکستر سمفونیک درباره ارکستر تئاتر موزیکال «الیور توئیست»
نصیر حیدریان: ارکستر «بادی کارا» سعی بر اجرای استاندارد جهانی در کارهایش دارد
موسیقی ما - ارکستر «بادی کارا» آنسامبلی متشکل از نوازنده‌های ایرانی است که با سازهای بادی چوبی، بادی برنجی، درامز، پیانو، گیتار باس و پرکاشن، به رهبری بردیا کیارس، این روزها قطعات موسیقی نمایش موزیکال «الیور توئیست» را در تالار وحدت اجرا می‌کند. این ارکستر سال ۱۳۹۴ با حضور افتخاری نصیر حیدریان (رهبر مهمان ارکستر سمفونیک تهران و استاد رهبری ارکستر در دانشکاه گِراتس اتریش) فعالیت‌های خود را آغاز کرد. نصیر حیدریان که در اتریش به سر می‌برد، با بازدید از تمرین‌های این ارکستر در نمایش موزیکال الیور توئیست، یادداشتی را در اختیار «موسیقی ما» قرار داده که آن را می‌خوانید:
 
همانطور که مطلع هستید مدتی است گروهی از نوازندگان جوان سازهای بادی ارکستری را در تهران تشکیل داده‌اند که تعدادی از این نوازندگان از ارکستر ملی و ارکستر سمفونیک تهران هستند. زمان تشکیل اولیه این ارکستر، من در تهران تمرین‌هایی را با این ارکستر شروع کردم که هم اکنون زیر نظر بردیا کیارس (که خود ارکستر مایستر و آسیستان ارکستر سمفونیک تهران و نوازنده ویولین در ارکستر دیوان زیر نظر دانیل برن بویم است) به نحو احسنت فعالیت خود را انجام می‌دهند.
 
این ارکستر یکی از اتفاقات خیلی خوب برای جامعه موسیقی هنری در ایران است که ما به واسطه آنها می‌توانیم اهمیت سازهای بادی در ایران را به جوانان و طرفداران موسیقی عرضه کنیم؛ چرا که متأسفانه همیشه در ایران اهمیت کمتری به سازهای بادی و نوازندگان آن داده می‌شود و این ارکستر در تمریناتش سعی دارد سطح استاندارد جهانی را در کارها و رزومه خود اجرا کند.
 
همان طور که می‌دانید این ارکستر در کارنامه هنری خود دو کنسرت در جشن خانه موسیقی و یک کنسرت در تالار وحدت داشته که حقیقتاً در سطح عالی بوده و در ضمن این ارکستر بدون هیچ پشتیبانی مالی، تمامی امکانات اعم از تهیه نت‌ها و دیگر مسائل را به صورت خودکفا انجام می‌دهد و این حرکت جوانان می‌تواند در آینده تأثیری مثبت و به‌سزا در جامعه هنری موسیقی داشته باشد. در ضمن قرار بر این است که سال ۲۰۱۸ میلادی، کنسرتی در شهر گراتس کشور اتریش داشته باشد. امید به این که شاهد اجراهای بیشتری از بادی کارا  در سایه حمایت مسئولین باشیم.
منبع: 
اختصاصی موسیقی ما
تاریخ انتشار : شنبه 11 آذر 1396 - 15:08

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود نصیر حیدریان: ارکستر «بادی کارا» سعی بر اجرای استاندارد جهانی در کارهایش دارد | موسیقی ما