برنامه یاد بعضی نفرات
 
با گردآوری علی صمدپور و محمدرضا ابراهیمی، «هم‌ساز» منتشر شد
تصانیف و رنگ‌های اساتید موسیقی نت شدند
موسیقی ما - آلبوم «هم‌ساز» شامل قطعاتی از استادان موسیقی ایران برای تار و سه‌تار با گردآوری علی صمدپور و محمدرضا ابراهیمی توسط انتشارات ماهور منتشر شد.

مجموعه 19 هم ساز كه قبلاً جداگانه چاپ شده اند در یک مجلد آمده است. دوره ی اولِ هم ساز از سال 1373، تقریباً هرماه به صورت جزوه‌ای 8 صفحه‌ای منتشر می‌شد كه در آنها قطعه‌های قبلاً نت شده‌ای از بزرگان موسیقی ایرانی، از جمله مرتضی نی داوود، محمدعلی امیرجاهد، یوسف فروتن، رضا محجوبی، ابوالحسن صبا و احمد عبادی، با شرح و تفصیل می‌آمد.
اكنون این مجموعه، كه به 20 شماره رسیده بود، در یک مجلد عرضه شده است. هم‌ساز شماره‌ی 3، به علت چاپ شدن در كتاب ضربی‌های استاد علی اكبر شهنازی، و نیز تصنیف شوشتری از حسین علیزاده، به علت چاپ شدن در كتاب بوسه های باران، در این مجموعه نیامده‌اند.

هم ساز گونه‌های متعدد و متنوعی از موسیقیِ ایرانی، مثل تصنیف، پیش درآمد، چهارمضراب، ضربی و رِنگ، از موسیقی دانان قدیمی را گردِ هم آورده است.
منبع: 
موسیقی ما
تاریخ انتشار : یکشنبه 9 خرداد 1395 - 10:05

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود تصانیف و رنگ‌های اساتید موسیقی نت شدند | موسیقی ما