برنامه یاد بعضی نفرات
 
بنیاد کودک
ارکستر موسیقی ملی
معاون هنری وزیر ارشاد در بازدید از تمرین ارکستر سمفونیک تهران عنوان کرد
علی مرادخانی: ارکستر ملی ایران از روز شنبه فعالیت خود را با رهبری «فرهاد فخرالدینی» آغاز می‌کند
موسیقی ما - «علی مرادخانی» معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در تازه‌ترین تمرین ارکستر سمفونیک تهران که روز چهارشنبه 30 اردیبهشت در تالار وحدت برگزار شد، ضمن تجلیل از فعالیت «علی رهبری» و ابراز خرسندی از آغاز فعالیت دوباره ارکسترها، «علی رهبری» را به صبر و تحمل دعوت کرد و گفت: «توصیه می‌کنم که تمام نوازندگان ارکستر سمفونیک به نحو شایسته‌ای با آقای رهبری همکاری کنند و آقای رهبری هم همانند گذشته صبر و تحمل داشته باشند. امیدواریم که با سازماندهی دقیق سازمان ارکسترها بتوانیم ارکسترها را پابرجا نگه داریم.»

به گزارش خبرنگار موسیقی ما، «علی مرادخانی» که روی سن، میان نوازندگان رفته بود، درباره «علی رهبری» گفت: «در ایران معمولاً همه با یکدیگر تعارف دارند اما آقای رهبری خیلی رک و صریح حرف خود را می‌زنند و از همان ابتدا تکلیف را مشخص می‌کنند.»

«علی رهبری» مدیر هنری ارکستر سمفونیک هم ضمن تشکر از حضور «علی مرادخانی» از انگیزه حضورش در ایران گفت: «حضور آقای مرادخانی برای من دلگرمی بود و اگر ایشان نبودند، به طور حتم به ایران نمی‌آمدم و همانند ده سال پیش اینجا را ترک می‌کردم.»

مرادخانی در بخش پایانی صحبت‌های خود گفت: «هر سازمان برای خودش وظایف و مقرراتی دارد و من امیدوارم طبق سیاستِ در پیش گرفته به گونه‌ای پیش برویم که مجموعه ارکسترهای ما دیگر وابسته به فرد نباشد. در واقع، افراد در سازمان‌ها می‌آیند و می‌روند اما سازمان ارکسترها باید وظایف خودش را به نحو احسن انجام دهد. خوشبختانه ارکستر ملی از شنبه تمرینات خود را با رهبری «فرهاد فخرالدینی» آغاز می‌کند که می‌تواند خبر بسیار خوبی برای سازمان ارکسترها باشد.»

رهبری در ادامه حرف‌های خود درباره مشکلات پیش‌آمده پیرامون نوازندگان ارکستر سمفونیک گفت: «ما در همان ابتدا بیش از دو ماه با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم کردیم و ارکستری را برابر خود داشتیم که نمی‌توانستیم به راحتی در آن تغییری ایجاد کنیم؛ به طوری که اگر از یک نفر می‌خواستیم جابه‌جا شود، شش نفر هم با او جابه‌جا می‌شدند. با این شرایط نمی‌شد ارکستر را اداره کرد؛ برای همین تصمیم گرفتیم سراغ جوان‌ترها برویم. امروز اولین روزی است که ارکستر سمفونیک را واقعاً دوست داشتم.»

رهبری در ادامه گفت: «اگر سینما یا فوتبال می‌تواند برای ما نماینده خوبی در دنیا باشد، همین‌جا اعلام می‌کنم که ارکستر 150 نفره سمفونیک می‌تواند در بهترین کشورهای جهان برنامه اجرا کند و باعث سرافرازی کشورمان شود. در این مدت برخی رسانه‌ها سعی کردند خبرهایی پیرامون ارکستر سمفونیک و نوازندگان آن ایجاد کنند. باید بگویم نوازندگانی که از ارکستر خارج شده‌اند، برای من قابل احترام‌اند اما هر سازمانی نظم خاص خود را دارد که به این دلیل برخی نمی‌توانند خود را با آن سازمان هماهنگ کنند.»

رهبر ارکستر سمفونیک با اشاره به «آیدین احمدی‌نژاد» که پیش از این از حضور در ارکستر کناره گرفته بود و طی چند روز گذشته دوباره به ارکستر بازگشته به علی مرادخانی گفت: «رسانه‌ها اعلام کرده بودند که آیدین احمدی‌نژاد از ارکستر کناره گرفته اما همانطور که می‌بینید، اینجا نشسته و دارد با ارکستر همراهی می‌کند.»

رهبری ضمن اعلام آغاز به کار دوباره ارکستر ملی به رهبری «فرهاد فخرالدینی» اعلام کرد که بخش سازهای برنجی ارکستر سمفونیک هم هفته دیگر با سرپرستی آقای جاوید مجلسی کار خود را آغاز خواهد کرد.
منبع: 
اختصاصی سایت موسیقی ما
تاریخ انتشار : چهارشنبه 30 اردیبهشت 1394 - 17:09

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود علی مرادخانی: ارکستر ملی ایران از روز شنبه فعالیت خود را با رهبری «فرهاد فخرالدینی» آغاز می‌کند | موسیقی ما