برنامه یاد بعضی نفرات
 
یادداشت نوازنده سنتور و آهنگساز موسیقی اصیل ایرانی برای درگذشت مرتضی پاشایی؛
پویا سرایی: قدر یکدیگر را در مواقعِ حیات بدانیم و نه در حیاطِ مراسمِ ممات
موسیقی ما - دکتر «پویا سرایی» موزیسین سرشناس ایرانی، یادداشت خود به مناسبت درگذشت «مرتضی پاشایی» را برای انتشار در اختیار «موسیقی ما» قرار داد. متن کامل این یادداشت بدین شرح است:

آنقدر دوستان مشترک داریم که در طول هفته‌ی پیش تقریباً ساعت به ساعت از احوال مرتضی پاشایی آگاه بوده باشم. خبر درگذشت‌اش واقعاً شوکه‌ام کرد. با اینکه شنونده‌ی جدیِ آثار پاپ نیستم، اما چند چیز مرتضی پاشایی برایم مهم بود؛ نخست اینکه جنسِ آثارش که بسیار پر مخاطب بود و این بزرگترین موفقیت در عرصه‌ی ژانر پاپ است؛ دوم روحیه و قدرت او در مبارزه با سرطان بطوریکه تا آخرین لحظات زندگی‌اش هنوز میخواست بجنگد و بجنگد و بجنگد...! پرداختن به این حجم کنسرت و فعالیت با وجود این بیماری مهلک هم حقیقتا عجیب و قابل ستایش است .
از هر نوع هنرمند یا شهروند یا اقلیتی باشیم، فقدان جوانی که تا این اندازه به زندگی خوشبین بود و تا آخرین لحظه به آن لبخند زد، دردناک است، چه رسد به اینکه عضوی شایسته و موفق از خانواده‌ی بزرگ موسیقیِ کشور باشد. کُنشِ او، برای همه‌ی ما درسی است از جنگیدنِ مقتدرانه در این دنیای پر رنج... همانند کلام وحی: ما انسان را در رنج آفریدیم...
امیدوارم قدر یکدیگر را در مواقعِ حیات بدانیم و نه در حیاطِ مراسمِ ممات!
به خانواده بزرگ موسیقی ایران و خانواده دوستان نزدیک او و دستِ آخر خانواده‌ی نسبیِ او تسلیت عرض کرده و از خداوند صبر و آرامش خواستارم.
دکتر پویا سرایی
منبع: 
اختصاصی موسيقی ما
تاریخ انتشار : شنبه 24 آبان 1393 - 12:48

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.دانلود پویا سرایی: قدر یکدیگر را در مواقعِ حیات بدانیم و نه در حیاطِ مراسمِ ممات | موسیقی ما