Manou Sarmast مانو سرمست اسحاق انور
پس از سه سال پیگیری به همت آیدین الفت
رشته‌ی طراحی و مهندسی صدا در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور تأسیس شد
موسیقی ما- پس از سه سال پیگیری سرانجام برای اولین بار در تاریخ آموزش آکادمیکِ علوم مهندسی صدا، توسط «آیدین الفت»، رشته‌ی آموزشی «طراحی و ساختاربندی (مهندسی) صدا» در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور تأسیس و ثبت شد.

حرفه‌ی «طراحی و مهندسی صدا»، شغل و مهارتی بین‌المللی است که در صنعت موسیقی، سینما و تئاتر بسیار حائز اهمیت و ترکیبی از هنر و فن است. این مهارت با استفاده‌ی کاربردی از علوم مهندسی صدا و هنر طراحی صوت، از صدا به عنوان یک ابزار منحصر به‌فرد که تا اعماق روح و روان شنونده نفوذ کرده و باعث تأثیرات شگرف سایکوآکوستیکی در ذهن مخاطب می‌شود، استفاده می‌کند.

«آیدین الفت»، دانش آموخته مهندسی صدا از کالج اکسپرشن کالیفرنیا پیش از این نیز رشته‌ی «صدابرداری» در مقطع کاردانی را در دانشگاه جامع علمی و کاربردی پایه گذاری کرده است و هم اکنون به عنوان مدیر گروه و استاد آن دانشگاه فعالیت می‌کند. او همچنین در تدوین رشته‌ی «فن‌آوری صدا» در مقطع کارشناسی در دانشگاه آزاد اسلامی مشارکت داشته است. از فعالیت‌های او در عرصه صنعت صدا تاسیس مجموعه شهر صدای پارسیان، آموزشگاه فنی و حرفه‌ای آزاد شهر صدا و استودیوهای شهر صدا به عنوان بزرگ‌ترین و مجهزترین مرکز خصوصی در آموزش و خدمات مهندسی صدا است.

مراکز آموزش آزاد سازمان فنی و حرفه‌ای در سراسر کشور زیر نظر وزارت تعاون، کار و امور اجتماعی از سال ۱۳۵۹مهارت‌های شغلی و حرفه‌ای را آموزش می‌دهد و تنها مرکز آموزشی در ایران است که مدرک مهارت Profession  بین‌المللی و معتبر صادر می‌کند.

از هم اکنون مهارت-شغل «طراح و ساختاربند (مهندس) صدا» در کلیه مراکز آموزش آزاد هنرهای نمایشی سازمان فنی و حرفه ‌ی کشور قابل تدریس و این شغل بطور رسمی ثبت شده است.
تاریخ انتشار : یکشنبه 22 تیر 1399 - 12:45

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.