با ایده‌ی شرکت «انگلیش نشنال اپرا»
از اتومبیل اپرا ببینید و به جای کف، ‌بوق بزنید
موسیقی ما-  شرکت «انگلیش نشنال اپرا» اعلام کرده که قصد دارد برای نخستین بار در جهان اپرا را به تماشاچیانی عرضه کند که می‌خواهند اپرا را از داخل خودرو تماشا کنند. قرار است این رشته اپرا‌ها در کاخ پالاس، در شمال لندن برگزار شود.

در این میان، سپتامبر امسال کاخ الکساندرا اجراهای کوتاه شده اپراهایی از جمله «لابوهم» پوچینی و «فلوت سحرآمیز» موتزارت را میزبانی می‌کند. مردم می‌توانند این اجراهای زنده را از داخل خودروهایشان تماشا کنند. نوازندگان و خوانندگان نیز قرار است با حفظ فاصله اجتماعی روی صحنه بروند.
 
استوارت مورفی، رئیس «انگلیش نشنال اپرا» به نشریه گاردین گفت: «این قدری تجربی است و اگر جواب بدهد، ممکن است روشی کاملاً متفاوت برای عرضه هنر به مردم باشد. من دلم برای خواهر و برادرم تنگ شده، برای دوستان و دیدن نمایش زنده تنگ شده. این میل طبیعی انسان است. امیدواریم بتوانیم این تجربه جهانی و جمعی را در فضایی امن عرضه کنیم.»

حدود ۳۰۰ خودرو می‌توانند در این رویداد شرکت کنند. قرار است خودروهای بزرگ‌تر پشت خودروهای کوچکتر پارک شوند. به دوچرخه و موتور سواران نیز اجازه شرکت داده خواهد شد: «به جای دست زدن و هورا کشیدن، مردم اگر بخواهند می‌توانند چراغ‌های خودروهایشان را روشن کرده و بوق‌هایشان را به صدا در بیاورند؛ اما تصمیم با خودشان است. ما چیزی را به مردم تحمیل نمی‌کنیم.»
 
اگر این تجربه موفقیت‌آمیز باشد، «انگلیش نشنال اپرا» قصد دارد آن را در سراسر بریتانیا تکرار کند.
تاریخ انتشار : یکشنبه 7 اردیبهشت 1399 - 16:32

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.