به دنبال تعطیلی تمامی برنامه‌های فرهنگی
ارکستر فیلارمونیک برلین آرشیو خود را رایگان در اختیار دوست‌داران موسیقی گذاشت
موسیقی ما- ارکستر فیلارمونیک برلین پس از تعطیلی به‌دلیل شیوع ویروس کرونا، آرشیو ویدیویی سایت‌ش را رایگان در اختیار دوست‌داران موسیقی کلاسیک گذاشته است. این آرشیو ویدیویی شامل فیلم کنسرت‌های ارکستر فیلارمونیک برلین و چندین فیلم مستند درباره موسیقی کلاسیک است.

به دنبال شیوع جهانی ویروس کرونا و تعطیلی تمامی برنامه‌های فرهنگی ارکستر فیلارمونیک برلین نیز برنامه‌های خود را لغو کرد؛ اما به منظور تشویق مردم به در خانه ماندن و توقف در امر قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا آرشیو ویدیویی سایت خود را به رایگان در اختیار مخاطبان موسیقی قرار داده است.

برای تماشای این کنسرت‌ها و فیلم‌های مستند، باید در سایت این ارکستر ثبت‌نام کرد.

فیلارمونیک برلین یکی از پیشروترین ارکسترهای دنیا است. رهبر و رئیس فعلی آن سر سایمون رتل است، که به خاطر پشتیبانی‌اش از موسیقی کلاسیک معاصر مشهور است. فیلارمونیک برلین گروه‌های موسیقی مجلسی زیادی را حمایت می‌کند. بودجهٔ سازمانی آن از محل یارانهٔ شهر برلین و با کمک دویچه بانک تأمین می‌شود.

ارکستر فیلارمونیک برلین در بهار ۱۸۸۲ در برلین توسط ۵۴ موسیقیدان تحت عنوان گروه سابق بیلسه تشکیل شد؛ گروه آنها پس از اینکه رهبر قبلی‌شان بنجامین بیلسه اعلام کرد که قصد دارد برای یک کنسرت گروه را با قطار درجه چهار به ورشو ببرد، از هم پاشید. ارکستر در سال ۱۸۸۷ نام فعلی خود را گرفت و تحت مدیریت مالی هرمان وولف درآمد.
تاریخ انتشار : دوشنبه 18 فروردین 1399 - 02:31

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.