کنسرت آنلاین نوروزخانه تیوانوا موسیقی ما سعدالله نصیری موسیقی کردی کروه ژوانا
 
کاشکی - محمد معتمدی و میدیا فرج نژاد
با هم‌نوازی نوید افقه و رضا پرویززاده
آلبوم موسیقی دستگاهی «راهِ خیال» بر پایه موسیقی ردیف-دستگاهی منتشر شد
موسیقی ما- آلبوم موسیقی دستگاهی راهِ خیال با هم‌نوازی «رضا پرویززاده» و «نوید افقه» بر پایه موسیقی ردیف-دستگاهی منتشر شد. این اثر با چیدمانی ۱۷ قطعه ای از جمله «موالیان»، «درآمد همایون»، «چکاوک»، «بیداد و اوج»، «اوج و سه گاه»، «هلهله»، «لزگی»، «چهارگاه درآمد»، «زابل» و…ساخته و پرداخته شده است.
 
بخش اول آلبوم راه خیال سال ۱۳۹۲ ضبط شده و دوقطعۀ مَوالیان و هِلهِله سالهای ۱۳۸۴ و ۱۳۸۵ ساخته شده است. موالیان بر اساسِ تصنیفِ بیدادِ سماع حضور با شعرِ «داد از این، بیداد از این» و همچنین گوشۀموالیان از ردیفِ میرزاعبدالله است. معرفی و به­کارگیریِ برخی شیوه­های اجرائی، تحریرها و آرایه های کمانچه نوازانِ موسیقی لرستان، به ویژه مرحوم علیرضا حسینخانی (وفات۱۳۴۹)، نوازنده بی نظیرِ موسیقی لرستان، دستمایۀ ساخت قطعۀهلهله بوده است.
 
بخش دوم آن نیز یعنی چهارگاهِ مرکب، اجرای زنده در مراسم «جایزۀ موسیقی آقاخان» (Aga Khan Music Awards) است که این مراسم درفروردین ۱۳۹۸ در لیسبون برگزار شد. اکثر قطعه ها، آوازها و مرکب نوازی ها در این بخش، متناسب با موضوعِ این رویداد انتخاب و اجرا شده اند.
 
آلبوم موسیقی دستگاهی راه خیال، از سوی اداره کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران منتشر شده و علاقمندان می توانند این اثر را بصورت آنلاین از سایت های معتبر موسیقی و یا نسخه فیزیکی آن را از مراکز معتبر فروش در بازار موسیقی تهیه کنند.
تاریخ انتشار : یکشنبه 3 فروردین 1399 - 13:48

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.