کنسرت آنلاین نوروزخانه تیوانوا موسیقی ما سعدالله نصیری موسیقی کردی کروه ژوانا
 
کاشکی - محمد معتمدی و میدیا فرج نژاد
با دبیری «علیرضا بهرامی» و حضور سعید بیابانکی، علی عبداللهی، عبدالجبار کاکایی
جشنواره ملی شعر دانشجویی فراخوان خود را دو ماه به تعویق انداخت
موسیقی ما- جشنواره ملی «شعر دانشجویی» و رویدادهای محفلی آن با حضور سعید بیابانکی، علی عبداللهی، عبدالجبار کاکایی که به دلیل تمهیدهای بهداشتی در مواجهه با شیوع ابتلا به ویروس کرونا، تا اطلاع ثانوی لغو شده است، با تمدید 2 ماهه فراخوان خود، از کلیه دانشجویان دعوت کرد که در روزهای فراغت ناشی از تعطیلات اجباری و نیز تعطیلات نوروزی، علاوه برشرکت دررقابت بخش شعر، در بخش‌های رقابتی صوتی و تصویری در نظرگرفته شده، ازجمله دکلمه شعر، نیز مشارکت کنند.

رویدادها و محفل‌های شعری نخستین جشنواره ملی شعر دانشجویی از روز ملی شعر و ادب در 27 شهریورماه سال جاری، با حضور شاعرانی چون اسماعیل امینی، سعید بیابانکی، علی عبداللهی، عبدالجبار کاکایی و پونه نیکوی، به عنوان اعضایی از شورای سیاست گذاری، در معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی آغاز شد و با برگزاری رویداد‌هایی در دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه زنجان، دانشگاه علامه طباطبایی، دانشگاه گرگان و دانشگاه الزهراء (س) پیگیری شد. علاوه بر برگزاری نشست‌های تخصصی و شعرخوانی دانشجویان و استادان دانشگاه، تجلیل و اهداء تندیس «رودکی» به پیشکسوتانی چون محمدرضا شفیعی کدکنی، ساعد باقری، محمدعلی بهمنی، عبدالجبار کاکایی و ناصر فیض، زیر عنوان‌های مختلف، از دیگر بخش‌های رویدادهای شاعرانه‌ جشنواره‌ ملی «شعر دانشجویی» بوده است.

این محفل‌ها قرار بود در دانشگاه‌های مختلف استان‌هایی چون گیلان، خراسان رضوی، اصفهان و تهران ادامه یابد که فعلا به دلیل شیوع ویروس کرونا، تا اطلاع ثانوی لغو شده است.

حالا دبیرخانه نخستین جشنواره ملی شعردانشجویی از عموم دانشجویان دعوت کرده است که با تمدید 2 ماهه زمان شرکت در جشنواره تا پایان اردیبهشت ماه سال 1399، در بخش‌های جنبی چون نقیضه‌نویسی ادبیات کهن، شعرخوانی معاصر، خوانش متون ادبی کهن و نقد و معرفی مجموعه اشعار، با ضبط و ارسال فایل‌های صوتی و تصویری در کنار فایل‌های متنی نیز شرکت کنند.
 
همچنین ویدیوهای رویدادهای پیشین این جشنواره نیز به صورت آفلاین از همین طریق قابل دسترسی و استفاده است.

این جشنواره که با دبیری علمی علیرضا بهرامی - شاعر، مدیر گروه فرهنگی هنری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) و مجری برنامه شب شعر شبکه چهار - و دبیری اجرایی فرزین پورمحبی - طنزپرداز و پژوهشگر - برگزار می‌شود و سمانه عنبری و محمود علیگو نیز از دیگر اعضای شورای سیاست گذاری آن هستند، تنها شرط‌های شرکت را دانشجو بودن صاحب آثار و نیز حایز رتبه نبودن آثار ارسالی در دیگر جشنواره‌ها اعلام شده است.

جشنواره ملی شعر دانشجویی که قرار است هر ساله به همت جهاد دانشگاهی و با مشارکت دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی سراسر کشور برگزار شود، از کلیه‌ دانشجویان مقطع‌های مختلف تحصیلی دعوت کرده است که در قالب‌های «کلاسیک، نیمایی، سپید و آزاد، ترانه، طنز و شعر ترجمه» در این جشنواره‌ ملی شرکت و برای به‌دست آوردن تندیس «رودکی» رقابت کنند.

هر شرکت‌کننده در هر یک از قالب‌ها، حداکثر با ۳ اثر و جمعا حداکثر با ۱۸ اثر در این جشنواره می‌تواند شرکت کند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه 21 اسفند 1398 - 14:17

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.