Musicema Awards جشن سالانه موسیقی ما
در قالب قطعاتی بداهه و آثاری از بزرگان موسیقی عراق
«مُعَنّی جهاد» در تالار رودکی نواخت
موسیقی ما - «مُعَنّی جهاد» -نوازندۀ چیره‌دست عود- شب گذشته در تالار رودکی به اجرای موسیقی هنری عراق در قالب بداهه‌نوازی و آثار بزرگان موسیقی کشورش پرداخت.
 
در این کنسرت مُعَنّی جهاد قطعاتی را به‌صورت بداهه اجرا کرد و در برخی قسمت‌ها به اجرای آثار بزرگان عود عربی چون جمیل بشیر، و منیر بشیر پرداخت. او با دو ساز عود با دو کوک متفاوت برای ایجاد تنوع صوتی روی صحنه آمد و به اجرا در مقام‌های نهاوند (شبیه آواز بیات اصفهان در موسیقی کلاسیک ایرانی)، مقام راست، راست عجم، حجاز کار و… پرداخت.
 
رضا پرویززاده، نوازندۀ کمانچه و مدرس موسیقی دانشگاه تهران در خصوص این اجرا گفت: «مُعَنّی را از دانشگاه تهران می‌شناسم؛ از دانشجویان ارشد رشتۀ نوازندگی است. نوازندۀ ریزپنجه و  بسیار خوبی است. در این سه ترمی که به تحصیل در رشتۀ موسیقی در دانشگاه تهران مشغول است روابط موسیقایی خوبی بین او و دیگر دانشجویان ایرانی برقرار شده است. دانشجویان با فضای موسیقی عربی، مخصوصاً عراق، از طریق او آشنا شده‌اند. من به عنوان یک شنوندۀ موسیقی تمام اجرای امشب را دنبال کردم و به‌نظرم اتفاق خوبی برای هنرجویان موسیقی بود تا این جنس از موسیقی را از نزدیک بشنوند و درک کنند.
تاریخ انتشار : دوشنبه 7 بهمن 1398 - 12:25

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.