نشست هماهنگی جشنواره‌های دهه‌ی فجر با حضور معاون امور هنری برگزار شد
حسینی: علی‌رغم تنگنای بودجه‌ای، جشنواره‌های هنری فجر با کیفیت برگزار می‌شود
موسیقی ما - نشست هماهنگی سی‌وهشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر، دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر و نهمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر چهارشنبه 18 دی‌ماه در معاونت امور هنری برگزار شد.

این نشست با حضور سید مجتبی حسینی معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، هادی مظفری مدیرکل دفتر هنرهای تجسمی، شهرام کرمی مدیر مرکز هنرهای نمایشی، مرضیه شفاپور دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، محمد اله‌یاری مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حمید قبادی مشاور اجرایی معاونت هنری، سید امین مؤیدی مشاور برنامه‌ریزی معاونت هنری، ابراهیم حقیقی دبیر دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، نادر برهانی مرند دبیر سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر مجید فروغی مدیر روابط عمومی معاونت امور هنری، وحید لک مدیر روابط عمومی سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر و سعید اسلام زاده مدیر روابط عمومی دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر برگزار شد.

 
حسینی در آغاز این جلسه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید قاسم سلیمانی گفت: «چهار جشنواره هنری فجر، سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر، دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر و نهمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر در حوزه معاونت هنری برگزار می‌شود و ضرورت دارد که با در نظر گرفتن تفاوت‌ها و ضرورت‌های هر حوزه، جشنواره‌ها هماهنگی و انسجام داشته باشند.»‌
 
معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: «هرچند امسال مضایق بودجه‌ای در زمینه هنر داریم اما جشنواره‌های هنری فجر با کیفیت و مشارکت هنرمندان برگزار می‌شود.»
 
حسینی در بخشی دیگر از سخنان خود به موضوع تصویب آیین‌نامه‌های جشنواره‌های فجر در سال گذشته اشاره کرد و گفت: «سال گذشته با تکیه ‌بر برآیند و تجمیع مجموعه فعالیت‌ها و اقدامات و تجربه‌های دوره‌های گذشته جشنواره‌های آیین‌نامه‌های جشنواره‌های تدوین شد تا جشنواره‌ها بر یک روش مشخص برنامه‌ریزی و برگزار شوند و با تغییر افراد، تغییری در روند برگزاری آن‌ها ایجاد نشود. با تدوین آیین‌نامه جشنواره‌ها، برنامه برگزارکنندگان برگزاری جشنواره، نحوه مشارکت هنرمندان و ارتباط مخاطبان با جشنواره نیز مشخص و روشن است. امسال دومین سال است که جشنواره بر اساس آیین‌نامه برگزار می‌شود و ستاد جشنواره می‌توانند نقایص احتمالی آیین‌نامه‌ها را روشن کنند تا آیین‌نامه‌ها در بهترین حالت ممکن قرار گیرد.»
 
محمد اله‌یاری مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این جلسه گفت: «برنامه‌ریزی سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر از چند ماه پیش آغازشده است. در این دوره جشنواره موسیقی فجر در بخش فراخوان بیش از 240 گروه برای حضور در جشنواره اعلام آمادگی و ثبت نام کردند و هیئت انتخاب از بین آن‌ها گروه‌هایی را برای حضور در جشنواره انتخاب کرد. همچنین در بخش مدعوین گروه‌هایی پیشنهاد شد که هیئت انتخاب گروه‌هایی را نیز در بخش مدعوین انتخاب کرد. در بخش بین‌المللی تعامل‌هایی انجام شد و گروه‌هایی از دیگر کشورها در جشنواره امسال حضور خواهند داشت.»
 
به گفته‌ی الهیاری، سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر 24 تا 30 بهمن‌ماه برگزار می‌شود و جایزه موسیقی و رسانه، نشست‌های پژوهشی و تجلیل از هنرمندان و اجرای گروه‌های بانوان از برنامه‌های این دوره جشنواره است.
 
سید امین مؤیدی مشاور برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی معاونت امور هنری نیز در این جلسه گفت: «هماهنگی و انسجام جشنواره‌های فجر در معاونت هنری مورد توجه است. یکی از موارد آیین‌نامه جشنواره‌های فجر، شورای ارزیابی جشنواره است که جلسات شوراهای ارزیابی جشنواره‌های موسیقی، تئاتر و هنرهای تجسمی فجر تشکیل می‌شود.»‌
 
حمید قبادی مشاور اجرایی معاونت امور هنری گفت: «برنامه‌های چهار جشنواره تئاتر، موسیقی، هنرهای تجسمی و مد و لباس فجر در سال جاری تاکنون به‌خوبی و جدی پیش رفته است. ضرورت دارد که در زمینه‌های اجرایی، اطلاع‌رسانی و امور جشنواره‌های فجر معاونت امور هنری هماهنگی و هم‌افزایی داشته باشیم. همچنین ستاد جشنواره‌ها می‌توانند با توجه به برگزاری جشنواره بر اساس آیین‌نامه، نظرات و پیشنهاد‌های خود را درباره آیین‌نامه بیان کنند.»
تاریخ انتشار : چهارشنبه 18 دی 1398 - 15:52

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.