Jadeye Eshgh Road of Love 4 Podcast پادکست جاده عشق
 
Jadeye Eshgh Road of Love Podcast پادکست جاده عشق
 
Farhad Forootani Eshgh Love فرهاد فروتنی عشق
Pourang Sepanlou Che Sadeh پورنگ سپانلو چه ساده
همنشینی «چاووش از درآمد تا فرود» در خانه موزه بتهوون برگزار شد
هانا کامکار: بارمان را زمین گذاشتیم
موسیقی ما - همنشینی «چاووش از درآمد تا فرود» عصر روزگذشته در خانه موزه بتهوون برگزار شد؛ در این مراسم علاوه برآرش رئیسیان و هانا کامکار (کارگردانان اثر)، هنرمندانی چون بیژن کامکار، صادق تعریف، نجمه تجدد، فرخ مظهری، عبدالنقی افشارنیا، قشنگ کامکار و... حضور داشتند.

این مستند دی ماه سال گذشته بعد از اکران در گروه «هنر و تجربه» توسط نشر موسیقی بتهوون منتشر شده بود که گزارش آن را می توانید از اینجا ببینید. در مراسم روز گذشته «هانا کامکار» گفت: «سال ۱۳۸۱ که تولید مستند چاووش را با آرش رئیسیان آغاز کردیم و فکر نمی کردیم ۱۷ سال طول بکشد تا نسخه فیزیکی اش به دستمان برسد. ولی مجبور شدیم به این همه چشم انتظاری که امروز هجدهم امرداد در کنار عزیزان، خانواده و اسانید کانون چاووش در خانه موزه بتهوون با یاری بابک چمن آرا سختی این همه چشم به راهی شیرین شد. با انتشار نسخه فیزیکی چاووش بارمان را زمین گذاشتیم و پیش چشمانمان دیدیم که هر نسخه این مستند فیلم در دستان همراهانمان است و دلمان از این استقبال خوش شد. با وجود استقبال پسندیده‌ای  که از اکران فیلم شده بود باز هم امروز یاران و همراهان ما «چاووش از درآمد تا فرود» را همراهی کردند. در همین جا از همه عوامل برگزارکننده این آئین همنشینی تشکر می کنم.»

در ادامه‌ی این برنامه «آرش رئیسیان» گفت: «از سال ۱۳۸۱ که ایدۀ ساخت مستندی دربارۀ کانون چاووش شکل گرفت تا امروز که ۱۸ مرداد سال ۱۳۹۸ است موضوع این فیلم و حواشی آن بخشی جدا نا شدنی از زندگی من و هانا کامکار شده است. چه روزهای ضبط و گفت‌وگو با اساتید موسیقی، چه خبرهای خوب و بد، چه به سوگ نشستن درگذشت پرویز مشکاتیان و پس از او محمدرضا لطفی، چه بیماری محمدرضا شجریان، چه اتفاقات و تحولات اجتماعی هفده سال اخیر، چه روزهای خوش تدوین فیلم، چه روزهای دربه‌دری برای یافتن یک عکس ، یک سند یا یک تکه فیلم، چه روزهای بی وفایی دیدن‌ها و وفا دیدن‌ها ، چه روزهای پر هیجان اکران و گپ و گفت با چاووشیان، چه نقدهای تیز و تند و مایوس کننده و نقدهای انرژی بخش و منصفانه، چه اشک‌های شوق مخاطبین و حمایت‌ها و تحسین بزرگان اهل فرهنگ و هنر، و چه و چه و چه های دیگر ، و چه امروز که این اثر به‌دست کاردان و وجود دغدغه مند بابک چمن آرا منتشر شد تا برای همۀ علاقه مندان هنر و فرهنگ این سرزمین قابل دسترس باشد. کار ما با چاووش تمام شدنی نیست. او ما را رها نکرد و ما نیز او را رها نخواهیم کرد. تا کجا؟ تا کی ؟ نمی دانم.»

در نسخه نفیس اثر، کتابی صد صفحه‌ای که جلدش با استفاده از تصویر کاست‌های چاوش طراحی شده است؛ وجود دارد. در این کتاب یادداشت کارگردان و نقدهایی درباره این فیلم گنجانده شده که به زبان انگلیسی و فرانسه نیز ترجمه شده است.

این مستند سال گذشته در مراسمی به شکلِ خصوصی برای تعدادی از اعضای گروه به نمایش درآمد؛ همچنین در آغازِ اکرانِ خود در گروه هنر و تجربه مراسمِ گشایشی در سینما «چارسو» داشت که گزارش ویدیویی آن را می‌توانید در سایت موسیقی ما ببینید. 

روز گذشته در مراسم همنشینی «چاووش از درآمد تا فرود» علاقمندان و دوستداران هنر پس از خرید نسخه های نفیس و معمولی مستند «چاووش از درآمد تا فرود» با هنرمندان و اعضای چاووش عکس یادگاری گرفتند و نسخه های خود را توسط آنها به امضا رساندند.
تاریخ انتشار : شنبه 19 مرداد 1398 - 18:23

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.