Manou Sarmast مانو سرمست اسحاق انور
با مشارکت بیش از 100 استاد برجستۀ موسیقی
اسامی داوران سیزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان اعلام شد
موسیقی ما - دبیرخانۀ سیزدهمین جشنوارۀ ملی موسیقی جوان اسامی اعضای شوراهای تخصصی، هیئت‌های انتخاب و داوران این دوره از جشنواره را اعلام کرد.

 مراحل تدوین فراخوان، انتخاب آثار و داوری نهایی این دوره از جشنواره با مشارکت بیش از 100 استاد برجستۀ موسیقی کشور انجام شده است.

بدین ترتیب و براساس اعلام دبیرخانۀ جشنواره اعضای شوراهای تخصصی، هیئت‌های انتخاب و داوران در بخش موسیقی دستگاهی (به ترتیب الفباء) عبارتند از: آواز (هنگامه اخوان، علی‌اصغر شاهزیدی، مظفر شفیعی، حمیدرضا نوربخش)؛ تار (داریوش پیرنیاکان، حسین علیزاده، بهروز همتی)؛ تنبک (نوید افقه، سیامک بنایی، پژمان حدادی، مهدی خاکساران، پدرام خاورزمینی، کامبیز گنجه‌ای، حمید قنبری)؛ دف (مسعود حبیبی، حسین رضائی‌نیا، فرزاد عندلیبی، مهرداد کریم‌خاوری)؛ سه‌تار (بهداد بابایی، داریوش پیرنیاکان، مسعود شعاری، حسین علیزاده، بهروز همتی)؛ سنتور (سیامک آقایی، مینا افتاده، رضا شفیعیان، مجید کیانی، پشنگ کامکار)؛ عود (نگار بوبان، حسین بهروزی‌نیا، محمد فیروزی، سعید نایب‌محمدی)؛ قانون (مینا افتاده، پریچهر خواجه، ملیحه سعیدی)؛ کمانچه (مهدی آذرسینا، رضا پرویززاده، علی‌اکبر شکارچی، اردشیر کامکار، داوود گنجه‌ای، محمد مقدسی، هادی منتظری)؛ نی (عبدالنقی افشارنیا، سیامک جهانگیری، جمشید عندلیبی، حسن ناهید).

همچنین در بخش حفظ کل ردیف موسیقی ایرانی عبارتند از (به ترتیب الفباء): مینا افتاده، داریوش پیرنیاکان، علی‌اکبر شکارچی، حسین علیزاده، مجید کیانی، حمیدرضا نوربخش.در بخش ویژۀ موسیقی دستگاهی (به ترتیب الفباء) عبارتند از: سیامک آقایی، نگار بوبان، سیامک جهانگیری، احسان ذبیحی‌فر، حسین علیزاده، محمدرضا فیاض.

اسامی اعضای شوراهای تخصصی، هیئت‌های انتخاب و داوران بخش موسیقی کلاسیک (به ترتیب الفباء) عبارتند از: پیانو (ربکا آشوقیان، آرپینه ایسرائیلیان، گاگیک بابایان، لیلا رمضان، فریماه قوام‌صدری، رافائل میناسکانیان)؛ گیتار (سیمون آیوازیان، مهرداد پاکباز، علیرضا تفقدی، پدرام فلسفی)؛ ویُلُن و ویُولا (ستاره بهشتی، سیاوش ظهیرالدینی، ایمان فخر، مرجان قنبری‌مهر، پیام گرایلی، ابراهیم لطفی)؛ ویُلُنسِل و کنترباس (محسن تویسرکانی، داوود جعفری‌امید، صنم قراچه‌داغی، کریم قربانی، نادر مرتضی‌پور)؛ سازهای بادی (فلوت: مجید سینکی، آذین موحد، فیروزه نوائی؛ ابوا، هورن، کلارینت، ترومبون، ترومپت: حسین شریفی، منوچهر صهبائی، جاوید مجلسی، اکبر محمدی).

بر اساس این گزارش اسامی اعضای شوراهای تخصصی، هیئت‌های انتخاب و داوران بخش موسیقی نواحی (به ترتیب الفباء) به این شرح است: مشاوران دبیر جشنواره در بخش موسیقی نواحی (حمیدرضا اردلان و محمدرضا درویشی)؛ آذربایجان (جابر اطاعتی، وحید اسداللهی، ایمران حیدری، شهریار صدیق)؛ ترکمن (مجید تکه، ابراهیم جرجانی، آرازمحمد شیرمحمدلی)؛ تنبور و آوازکرمانشاه (محمد ذوالنوری، علیرضا فیض‌بشی‌پور، علی‌اکبر مرادی)؛ دف مقامی (سید عطاالله سلامیه، عبدالرحمن غوثی، منصور مرادی، سید علاءالدین یاسینی)؛سیستان و بلوچستان(محمداسحاق بلوچ‌نسب، خداداد شکل زهی)؛ شرق و جنوب خراسان (اسفندیار تخم‌کار، عزیز تنها، محمدفاروق دُرپور، حسین رحمت‌الهی)؛ شمال خراسان (علیرضا سلیمانی، روشن گل‌افروز، حسین ولی نژاد، محمد یگانه)؛ کردستان (بهمن حاج‌امینی، حمیدرضا اردلان)؛ قشقایی و ممسنی فارس (پروین بهمنی،حسینعلی سعادتی‌راد)؛کتول(محمدرضا برزگر، سید احمد حسینی)؛ لرستان (رضا پرویززاده، علی‌اکبر شکارچی، فرج علی‌پور)؛ مازندران (فضل‌الله دهقان، ارسلان طیبی، مسلم فهیمی)؛سواحل جنوبی (محسن شریفیان، احمدعلی‌شرفی).

سیزدهمین دورۀ جشنوارۀ ملی موسیقی جوان با دبیری هومان اسعدی و با مشارکت اساتید موسیقی کشور توسط انجمن موسیقی ایران، با حمایت معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دفتر موسیقی و با همکاری بنیاد رودکی از تاریخ ۵ مردادماه تا ۵ شهریورماه سال جاری در تالار رودکی تهران برگزار خواهد شد.
 
 
 
 
 
تاریخ انتشار : شنبه 5 مرداد 1398 - 15:06

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.