Musicema Awards جشن سالانه موسیقی ما
با حضور نوازنده‌ی شناخته شده‌
مسترکلاس و کنسرتِ ویژه‌ی ساز «باغلاما» برگزار می‌شود
موسیقی ما - «علیشاهین» نوازنده صاحب سبک ساز «باغلاما» به همراهِ «رشاد شالپوش» مسترکلاس و کنسرت ویژه‌ی این ساز را برگزار می‌کند.

در این کنسرت که جمعه‌ی هفته‌ی جاری با اجرای قطعاتی از موسیقی کردی، آذری و ترکی برگزار می‌شود، علاوه بر «علیشاهین»، مژگان حسینی (نوازنده قانون)، ژیوان وفاخواه (نوازنده کلارینت)، محمد شعبانی (نوازنده پرکاشن) و مرتضی عابدی (نوازنده بندیر و داربوکا) حضور دارند.
این در حالی که مسترکلاسِ این ساز نیز برگزار می‌شود که «رشاد شالپوش» درباره‌اش گفته است: «اگر سازی را می‌نوازیم، باید با اصول بنیادی آن ساز آشنا باشیم؛ چرا که وقتی ساز را به درستی شناختیم،  می‌توانیم از توانایی‌های آن استفاده کنیم. «باغلاما» در ایران جا افتاده است و گروه‌های بسیاری از این ساز استفاده می‌کنند. گاهی دیده می‌شود که انگشت‌گذاری این ساز به سبک سه تار و یا گیتار انجام می‌شود. ما با برگزاری این مسترکلاس می‌خواهیم که همه چیز در نواختن این ساز به صورت اصولی انجام شود.»

به گفته‌ی او این مسترکلاس‌ها هم می‌تواند برای هنرجویان باسابقه و هم هنرجویان مبتدی استفاده شود. در پایان مسترکلاس یک ملودی به شرکت کنندگان داده و تکنیک‌های اجرای این ملودی به آنها آموزش داده می‌شود و در نهایت این ملودی در آخرین جلسه مسترکلاس، یعنی روز جمعه و با حضور همه اجرا و ضبط می‌شود.

در مسترکلاس «باغلاما» بخش پایه، تئوری و انگشت‌گذاری‌ها را رشاد شالپوش و بخش‌های آکوردگذاری و تکنیک‌های این ساز را علیشاهین آموزش می‌دهد.
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه 12 تیر 1398 - 15:57

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.