کنسرت آنلاین نوروزخانه تیوانوا موسیقی ما گروه رستاک موسیقی فولکاور نواحی
 
کاشکی - محمد معتمدی و میدیا فرج نژاد
با حضور مسئولین، هنرمندان و مدیران انجمن‌های موسیقی استان تهران
نخستین «اردیبهشت موسیقی تهران» برگزار شد
موسیقی ما ـ نخستین «اردیبهشت موسیقی تهران» که در واقع افتتاحیه‌ای برای فعالیت‌های انجمن موسیقی استان تهران در سال ۹۸ محسوب می‌شد، شامگاه دوشنبه (۲۳ اردیبهشت‌ماه) با حضور جمعی از هنرمندان و مدیران در هنرستان موسیقی پسران برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، شهرام صارمی (رئیس انجمن موسیقی استان تهران) در سخنان کوتاهی مطرح کرد: «یکی از فعالیت‌های انجمن موسیقی استان تهران در سال جدید برگزاری شب‌های موسیقی استان تهران است و هر ماه یک اجرا شامل می‌شود. این اجراها در شهرستان‌های تابع مثل فیروزکوه، دماوند، پیشوا، پرند، پردیس، ورامین، قرچک، پاکدشت، ملارد و... برگزار خواهد شد و روند کار این گونه خواهد بودکه در ابتدا این گروه‌های شناسایی می‌شوند و سپس یک اجرا در شهرستان خودشان برای آنها ترتیب داده خواهد شد.»

او در همین باره ادامه داد: «در صورتی که اجرای این گروه‌ها در شهرستان‌ها موفقیت‌آمیز باشد، از آنها برای اجرایی در تهران دعوت خواهیم کرد و در نهایت کار آنها در قالب یک اثر صوتی به بازار عرضه خواهد شد. در کنار این برنامه برای همه شهرستان‌های تابع استان تهران مسترکلاس‌های موسیقی دستگاهی و کلاسیک برگزار خواهد شد.»

ادامه این مراسم با اجرای گروه موسیقی ایرانی «قاصدک» از شهرستان ورامین همراه بود و سپس دکتر احد جاودانی (مدیرکل ارشاد استان تهران) پشت تریبون قرار گرفت و در سخنانی مطرح کرد: «من تا کنون اداره ارشاد استان‌های مختلفی را مدیریت کردم و باید بگویم که تا به حال استانی را به مظلومیت تهران ندیده‌ام. هیچ شهرستانی در استان‌های دیگر نیست که از فضاهای فرهنگی مثل گالری، سالن اجرا و... بی‌بهره باشد اما شهرستان‌های تهران هیچ‌کدام از این شرایط را ندارند. امیدوارم با تلاش‌ انجمن‌ها بتوانیم برای شهرستان‌ها کاری انجام دهیم.»

او ادامه داد: «انشالله تا یک سال آینده بتوانیم به همه انجمن‌ها ساختمانی اختصاص دهیم تا بتوانند به راحتی فعالیت‌هایشان را انجام دهند. ما هم هر حمایتی لازم باشد از انجمن‌ها خواهیم داشت. در همه کشورهای در حال توسعه اگر رشد و تعالی به وجود آمده، به وسیله مردم و تشکل‌های غیر دولتی بوده که در جهت توسعه گام برداشته‌اند. این تشکل‌ها می‌توانند به طور مستقیم مردم را نمایندگی کنند و همه سبک‌ها را پوشش دهند.»

جاودانی در پایان سخنانش یادآور شد: «در اطراف تهران شهرستان‌هایی داریم که به اندازه یک استان جمعیت دارند، اما اندازه یکی از روستاهای خارج از کشور، فضای فرهنگی‌هنری ندارند.»

سپس جاودانی به همراه میلاد کیایی، علی ترابی، محمد سریر، علی ثابت‌نیا و شهرام صارمی احکام مدیریت انجمن‌ها را به صورت نمادین اهدا کردند. سعید سنگسری (انجمن پاکدشت)، جواد هادی جعفری (انجمن پیشوا)، حسن روح‌افزا (قرچک)، عباس صیادی (ملارد)،‌احد ملکی‌علی‌شاه (شهر قدس) و علی‌اکبر فروزش (ورامین) حکم مدیریت خود را برای انجمن موسیقی شهرستانشان دریافت کردند.

در بخش پایانی این مراسم نیز هیئت مدیره انجمن موسیقی استان تهران به همراه حمیدرضا نوربخش، هوشنگ کامکار و سوسن اصلانی از پوستر «شب‌های موسیقی تهران» رونمایی کردند و مراسم با اجرای مهیار شادروان به پایان رسید.

شهرام صارمی،‌ امیرعباس ستایشگر، آریا عظیمی‌نژاد و علی باستانی‌نژاد اعضای هیئت‌مدیره انجمن موسیقی استان تهران هستند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398 - 17:30

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.