به مناسبت روز دانشجو و با سخنرانی حسن عمیدی
نخستین همایش انگیزشی دانشجویی با محوریت تئاتر و موسیقی برگزار می شود
موسیقی ما - نخستین همایش انگیزشی دانشجویی با موضوع انتقال تجربه و با محوریت تئاتر و موسیقی با سخنرانی حسن عمیدی برگزار می‌شود.

به گزارش «موسیقی ما»، نخستین همایش انگیزشی دانشجویی با موضوع انتقال تجربه با شعار «دانشجو باش، موفق باش»، پنجشنبه 15 آذر 1397 در سالن پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری جهاد دانشگاهی برگزار می‌شود. سخنران اصلی این همایش حسن عمیدی است. عمیدی که عضو هیات علمی دانشگاه آزاد است، درباره همایش پیش رو می‌گوید: در کشورهای پیشرفته دنیا، همایش‌هایی با نام "تِدکس" برگزار می‌شود که شامل گفت‌وگوهای انتقال تجربه است. این همایش‌ها ساختارهای رسمی را می‌شکنند تا افراد موفق در بازه‌ای چند دقیقه‌ای و با روش‌هایی خلاقانه به انتقال تجربه‌هایشان بپردازند. او ادامه می‌دهد: در حوزه فرهنگ و هنر تا کنون شاهد برگزاری چنین همایش‌هایی در ایران نبوده‌ایم و این نخستین بار است که این همایش با محوریت فرهنگ و هنر در ایران برگزار می‌شود.

عمیدی که هم‌اکنون معاون برنامه ریزی و توسعه فعالیت‌های هنری بنیاد رودکی است، می‌گوید: نگاه ما این است که افراد موفق و دانشجویان موفق بیایند و بیان کنند که چه مسیری را رفته‌اند تا به موفقیت برسند. از دانشجویان حوزه موسیقی که هم‌اکنون از نوازندگان مطرح کشور هستند دعوت کرده‌ایم تا بیایند و از تجربه‌هایشان بگویند. او ادامه داد: این انتقال تجربه‌ها به این منظور شکل می‌گیرد که دانشجویان بدانند؛ در دوران دانشجویی هم می‌توان کار حرفه‌ای کرد. این نخستین همایش در حوزه فرهنگ و هنر است که با موضوعیت موسیقی و تئاتر برگزار می‌شود. این سبک از همایش‌ها به شکل همایش‌های انگیزشی برگزار می‌شود تا دانشجویان انگیزه حرکت در مسیر موفقیت را داشته باشند.

عمیدی می‌گوید: ما دانشجویانی داریم که اکنون کارگردان هستند و تئاترهای موفقی را به صحنه می‌برند. دانشجویانی داریم که تهیه کننده شده‌اند و پروژه‌های بزرگی را تهیه‌کنندگی می‌کنند. دانشجویانی داریم که نوازندگان مطرحی هستند و در گروه‌ها و ارکسترهای مطرح کشور مشغول نوازندگی هستند. ما از میان این دانشجویان موفق حدود پنج نفر را برای سخنرانی دعوت کرده‌ایم. این مدرس دانشگاه تاکید می‌کند: همایش انگیزشی دانشجویی به این ترتیب برگزار می‌شود که تمام انتقال تجربه‌ها را در قالب یک سخنرانی انگیزشی برگزار می‌کنیم. ما به دانشجویان زمان مشخصی می‌دهیم تا در این بازه زمانی به بیان تجربه‌هایشان بپردازند. عمیدی درباره سابقه برگزاری این همایش‌ها در ایران می‌گوید: اولین بار در رشته‌های فنی، دانشگاه شریف این همایش‌ها را برگزار کرده است. در دانشگاه شریف کسی مانند آقای فردوسی پور را معرفی کرده‌اند تا بگوید که برای فردوسی‌پور شدن چه کرده است. در این همایش‌ها دانشجویان موفق می‌آیند و در فضایی غیر رسمی تجربه‌هایشان را به دیگران منتقل می‌کنند.

او در پایان تاکید می‌کند: امیدواریم که با همکاری دیگر دانشگاه‌ها و به خصوص دانشگاه‌هایی که رشته‌های موسیقی، تئاتر و دیگر هنرها را دارند، بتوانیم تجربه‌های دانشجویان برترشان را در اختیار دیگران قرار دهیم.

نخستین همایش انگیزشی دانشجویی با موضوع انتقال تجربه و با شعار «دانشجو باش، موفق باش»، پنجشنبه 15 آذر 1397، از ساعت 10:00 تا 12:00 در سالن پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری جهاد دانشگاهی برگزار می‌شود. سخنران اصلی این مراسم حسن عمیدی است. این همایش به همت دانشگاه علمی کاربردی واحد 46 و به مناسبت روز دانشجو برگزار می‌شود.
منبع: 
سایت «موسیقی ما»
تاریخ انتشار : دوشنبه 12 آذر 1397 - 13:20

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.