Musicema Awards جشن سالانه موسیقی ما
عمارت روبرو از آبان ماه امسال تا اردیبهشت سال آینده برگزار می‌کند
پروژه موسیقی 98 با حضور جمعی از آهنگسازان معاصر
موسیقی ما - عمارت روبرو با دعوت از علاقه‌مندان و دانشجویان عرصه موسیقی پروژه موسیقی 98 را از آبان ماه جاری تا اردیبهشت سال آینده برگزار می‌کند. «پروژه موسیقی  ۹۸» با هدف ایجاد ارتباط فکری میان علاقمندان جدی موسیقی و تنی چند از آهنگسازان معاصر ایران با برپایی ۳۰ ساعت سمینار متمرکز بر تاریخ تحلیلی موسیقی، کارگاه اهنگسازی و اجرای آثار ۶ آهنگساز جوان توسط نوازندگان گروه زروان و ارکستر یارآوا برگزار می‌شود.

شکل‌گیری و رشد پروژه‌های موسیقایی در قالب جشنواره‌ها، برگزاری کلاس‌های آموزشی و کنسرت گروه‌های مستقل حکایت از وجود مخاطبین کنجکاو و بستر مناسب برای رشد هنر معاصر دارد. در این میان شناخت و مرور مفاهیم و محتوای تاریخی و تکنیکی موسیقی معاصر از یکسو و کمبود فعالیت های میان رشته ای ، ارتباط فکری و همکاری مشترک میان متخصصین رشته‌های مختلف هنری و علمی از سوی دیگر به شدت حس می‌شود. این پروژه موسیقی برای پاسخ به همین دغدغه ها با حضور 8 آهنگساز از 22 آبان ماه شروع می شود . محتوای برنامه های این رویداد موسیقیایی به شرح زیر است: 

 22 آبان ماه:  بررسی روند پیدایش موسیقی سریل و تاثیر آن بر جریان های فکری معاصر با حضور مهدی کازرونی و کاوه عظیمی 

24 آذر ماه: بررسی و تحلیل موسیقی اسپکترال همراه با تجزیه و تحلیل آثاری از «ژرارد گریزه» و «تریستان مورای»  با حضور مهدی کازرونی و کاوه عظیمی

8 دی ماه: موضوع گرایش متریال/ موسیقی الکترونیک با حضور محسن میر مهدی و علی گرجی

8 دی ماه: نگاهی به تفکر موسیقیایی و آثار «لوئیجی نونو» با حضور احسان خطیبی 

8 دی ماه: کارگاه آهنگسازی

23 بهمن: برگزاری کارگاه  نادر مشایخی  درباره «تفکر وحشی»  اثر تفکرکلود لوی- استروس و مفهوم بریکولاژ

23 بهمن ماه: کارگاه آهنگسازی

11 اسفند ماه: بررسی فن آوری های  مدرن و آهنگسازی چند رشته ای (Multidisciplinary Work)، با حضور علیرضا فرهنگ 

11 اسفند ماه: شناخت و بررسی موسیقی مرئی به مفهوم instrumentales Theater در ارتباط با آثار کاگل، رویکرد های آهنگسازانه او و تحولات بعدی این مفهوم در آثار دیگران با حضور ارسلان عابدیان 

 و در نهایت اردیبهشت  ماه  1398 برگزاری کنسرت موسیقی.

هم‌زمان با شروع این پروژه ، ۶ آهنگساز جوان به عنوان شرکت کننده فعال جهت نگارش آثار جدید انتخاب خواهند شد. آثار این شرکت کنندگان در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۸ توسط گروه زروان و  گروه یار آوا اجرا می شود.
علاقه‌مندان برای شرکت در این پروژه می توانند از طریق سایت بلیطو ثبت نام کنند و همچین برای دریافت اطلاعات بیشتر و ثبت نام می توانند از ساعت  17 الی 21 با شماره 66404223 تماس حاصل کنند  و یا با آدرس projet98projet@ gmail.com . در ارتباط باشند. شایان ذکر است که ظرفیت حضور در این دوره ها 40 نفر برآورد شده و از این رو اولویت با علاقه مندانی است که سریعتر ثبت نام کنند.
تاریخ انتشار : شنبه 19 آبان 1397 - 12:53

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.