روز خوش تنبک نوازان در نیاوران
آیین اختتامیه‌ی بخش نواحی جشنواره جوان برگزار می‌شود
موسیقی ما- آئین اختتامیه «بخش نواحی» دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان، جمعه 2 شهریورماه با معرفی برگزیدگان این بخش در تالار وحدت برگزار خواهد شد و طی آن نفرات برتر بخش نواحی این دوره از جشنواره، در سه رده سنی«الف» (۱۵ تا ۱۸ سال: متولدین سال‌های ۱۳۷9 تا ۱۳۸2)، «ب» (۱۹ تا ۲۳ سال: متولدین سال‌های ۱۳۷4 تا ۱۳۷8) و «ج» (۲۴ تا ۲۹ سال: متولدین سال‌های ۱۳۶8 تا ۱۳۷3) معرفی خواهند شد.

بخش نواحی دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان از ٢٢ مردادماه با حضور 288 نوازنده و خواننده در بخش‌های مختلف در فرهنگسرای نیاوران آغاز شده و تا 1 شهریور ادامه خواهد داشت.

این در حالی است که ششمین روز جشنواره ملی موسیقی جوان در بیست و نهم شهریور ماه از ساعت 9 تا 21 به هنرنمایی تنبک نوازان جوان و نوجوان اختصاص داشت  و هیات داورانی متشکل از نوید افقه، سیامک بنایی، پژمان حدادی و مهدی خاکساران اجراهای این روز را بررسی و مورد قضاوت قرار دادند.

تنبک نوازی نیز مانند دیگر بخش‌های این جشنواره با گروه سنی الف آغاز شد. گروه سنی الف که تعداد شرکت کنندگان آن از دیگر سازها بیشتر بود به دو بخش الف 1 و 2 تقسیم شد. شهرزاد پیوسته به عنوان اولین شرکت کننده از گروه سنی الف 1 نواخت و پس از او رضا رییسی نافچی، محمد جواد شریف، منصور صادق نژاد نائینی، ایلیا فرج زاده، کیانا قلمبر، محمد امين گنجی و علی نظام آبادى از این گروه روی صحنه حاضر گشتند
داوران ابتدا از آنها خواستند تا قطعه دو دقیقه‌ای که از پیش برای تکنوازی آزاد آماده کرده بودند، بنوازند. سپس قطعه‌ای پخش شد تا شرکت کنندگان با آن همنوازی کنند.

پس از استراحتی، نوبت به گروه سنی الف 2 رسید. این گروه سنی نیز مانند الف 1 ابتدا دو دقیقه به تکنوازی آزاد پرداختند و پس از آن به سوالات داوران پاسخ دادند و آنچه را که مد نظر آن ها بود، نواختند. محمود ابروفراخ، متین حسينی، مهرداد صمدی مقدم،محمد رضا عزیزی همامی، مینو قاسمی ابراهیم آبادی، آرین محمدی، آرش مهدیه نجف آبادی و شیوا سادات واحدی اسامی شرکت کنندگان رده سنی الف 2 بود.

بازه زمانی دوم متعلق به گروه سنی ب بود. عارفه اسفند پور اولین تنبک نوازی را از این گروه ارائه کرد. بعد از او شش شرکت کننده دیگر روی صحنه حاضر گشتند و مانند بقیه شرکت کنندگان به سوالات داوران مبنی بر اجرای اوزان، تبدیل بین آن ها با حفظ تمپو و همراهی با ساز ملودیک بر اساس نظر هیات داوران پاسخ دادند. مهران اصطلامی، عرفان بطلانی اصفهانی، عليرضا زارع، محجد سجاد شیر علی، شهریار صابونی و امین صانعی شش نفری بودند که این گروه سنی را تکمیل کردند، بخش انتهایی این روز مربوط به گروه سنی ج می شد. در این قسمت هشت شرکت کننده یک به یک روی صحنه آمدند، مقابل داوران هنر خودشان را ارائه کردند و به سوالات مطرح شده پاسخ دادند. سهیلا بنی نجاران، حسام الدین حامدی، آرش سروستانی، ایمان شجاعیان، جواد عليرضایی، مهرداد فضل پور، مهسا نساج پور اصفهانی و روح الله همایون اسامی افراد راه یافته گروه سنی ج به مرحله نهایی بود.

دوازدهمین جشنوارۀ ملی موسیقی جوان با دبیری هومان اسعدی و با مشارکت گسترده استادان برجسته موسیقی کشور توسط انجمن موسیقی ایران، با حمایت معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری دفتر موسیقی، بنیاد رودکی و فرهنگسرای نیاوران از ۲۲ مردادماه در حال برگزاری است.
 
 
تاریخ انتشار : سه شنبه 30 مرداد 1397 - 00:52

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.