ارکستر سمفونیک تهران نخستین اجرای خود با رهبری «شهرداد روحانی»‌ را برگزار کرد
نوازنده‌‌های نوجوان با ارکستر سمفونیک تهران نواختند
موسیقی ما - نخستین کنسرت ارکستر سمفونیک تهران در سال جدید، 24 فروردین 1396 با رهبری «شهرداد روحانی» و کنسرت مایستری «مازیار ظهیرالدینی» در حالی اجرا شد که نوازندگانی جوان از جمله نوازنده‌ای دوازده ساله‌ی هارپ – شمیم مینو- در آن نواختند.
 
این کنسرت با اورتور عروسی فیگارو اثر موزارت آغاز شد. سوئیت دریاچه قو، اثر چایکوفسکی در سه موومان اجرا شد. در موومان اول، ابوا تک‌نواز کرد و در موومان چهارم، سولوی هارپ نواخته شد و در سکوت ارکستر، نوازنده نوجوان به هنرنمایی پرداخت. در این قطعه همچنین «محمدرضا کریمی» به عنوان نوازنده‌ی ویولون نیز تک‌نوازی کرد. بخش دوم کنسرت به اجرای سوئیت سمفونی شهرزاد اثر ریمسکی کورساکف اختصاص داشت. شهرزاد بر اساس داستان‌های هزار و یک شب نوشته شده است. در این قطعه «مازیار ظهیرالدینی» به عنوان سولیست ویولون حضور یافت.
 
با پایان سمفونی شهرزاد، شهرداد روحانی با بیان اینکه میانگین سنی اعضای ارکستر 25 سال است به معرفی نوازنده هارپ این قطعه پرداخت و گفت: «امشب یک هارپیست عالی دیگر هم داشتیم و او طناز بیگی 14 ساله است. باید از خانم فتانه شاهین استاد این دو نفر تشکر کنیم که شاگردانی به این خوبی پرورش داده است که می‌توانند در کنار ارکستر بنوازند.»
 
پس از آن ارکستر بار دیگر به اجرای اورتور عروسی فیگارو پرداخت و سپس به کار خود پایان داد.
منبع: 
موسیقی ما
تاریخ انتشار : شنبه 26 فروردین 1396 - 11:00

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.