Manou Sarmast مانو سرمست اسحاق انور
زیر نظر استاد مجید کیانی
آلبوم سنتورنوازی با اجراى احمد رضاخواه منتشر شد
موسیقی ما - آلبوم «سنتورنوازی» براساس اجرای رديف آوازی استاد عبدالله دوامی با اجراى احمد رضاخواه و زیر نظر «مجید کیانی» به تازگی از سوی موسسه فرهنگی هنری ماهور منتشر شد.

رديف آوازی به روايت استاد عبدالله دوامی بی‌شک يکي از بهترين نمونه های رديف موسيقى ايرانى است و برای شناخت و درک بهتر موسيقى دستگاهی ايران يک منبع و مرجع بسيار معتبر است، چرا که در اثر همنشینی و تلمذ استاد دوامی در محضر بزرگ ترين استادان موسيقى دوره ی قاجار، از جمله ميرزا عبدالله، آقا حسينقلی، درويش خان، اقبال آذر و طاهرزاده روح و جوهر اين موسيقى در وجود ايشان رسوخ کرده و با تلاش و خلاقيت خويش توانسته است مجموعه‌ای نفيس از نغمات موسيقى ايرانى را به شکلی بديع در قالب رديف روايت کند.

 وجود انواع اوزان عروضی به کار گرفته شده در شعرها، وجود تحريرهای آوازي متنوع، موجز و مختصر بودن دستگاه ها و آوازها در عين معرفی ساختار اصلي آنها،تناسب در زمان‌بندی، سکوت ها، جمله بندی و حالات موسيقي ايرانى از ويژگی های اين رديف است. در اين مجموعه، روايت استاد دوامی که با صداي خود ایشان در سال 1354 ضبط شده با ساز سنتور و زير نظر استاد مجيد کيانی، يکي از شاگردان مستقيم استاد دوامی، اجرا شده و سعی بر رعايت اصل امانت داری و وفاداری به روايت استاد دوامی بوده است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه 10 شهریور 1395 - 16:09

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.