مدیرعامل بنیاد رودکی با رئیس کنسرواتوار شانگهای دیدار کرد
ایرانی‌ها باز هم به چین می‌روند
موسیقی ما - روز چهارشنبه -سی‌ام اردیبهشت ماه- «بهرام جمالی» - مدیر عامل بنیاد رودکی- و پروفسور «شین پینگ جانگ» رئیس کنسرواتوار شانگهای و خانم پروفسور «شیائو می» استاد موسیقی سنتی چین وموسیقی های شرق به منظور همکاری‌های دوجانبه در زمینه معرفی موسیقی سنتی وفولکلور دیدار کردند.

مدیر عامل بنیاد رودکی گزارشی از فعالیت های بنیاد رودکی را ارائه کرد و درباره‌ی نحوه اجراء و برگزاری نمایشگاه آلات موسیقی سنتی ونواحی ایران در اکتبر سال آتی اشاره کرد، در ادامه‌ی این نشست، سپس آقای شین پینگ جانگ ضمن خوش آمد گویی به مدیر عامل بنیاد رودکی،از اجرای موفق و زیبای اکستر سمفونیک تهران در شانگهای تقدیر کرد و گفت: «شخصا از هنر نمایی گروه ارکستر ایران بسیار لذت بردم و شب به‌یاد ماندنی بود و از ابراز احساسات تماشاگران به خوبی معلوم بود که آنها نیز بسیار راضی بودند.»

او همچنین با اشاره به روابط دیرینه دو کشور ایران وچین، رفت و آمد وتبادل هیئت‌ها وگروه‌های هنری وفرهنگی دو کشور را در تعمیق روابط دو ملت و دولت  موثر دانسته و از برگزاری نمایشگاه آلات موسیقی سنتی ایران استقبال کرد. سپس «بهرام جمالی» مدیر عامل بنیاد رودکی با تشکر از مهمان‌نوازی دولت ومردم چین، مختصری در باره آلات و سازهای موسیقی سنتی و فولکلور ایران توضیحاتی داد و در ارتباط با برگزاری نمایشگاه آلات موسیقی سنتی ایران و همکاری‌های متقابل پیشنهاد هایی را برای بهتر برگزارشدن این برنامه ارائه کرد. خانم پروفسور «شیائو می» نیز ضمن تشکر از حضور و مذاکرات به‌عمل آمده، آن را بسیار سودمند توصیف کرد.

در ادامه در ارتباط با محورهای پیشنهادی، مذاکره و آمادگی نمایندگی وبنیاد رودکی در پیگیری و اجرای آن اعلام شد. در این جلسه مقرر شد علاوه بر نمایش ادوات وسازهای سنتی، کارگاهی (ورک شاپ) نیز برای معرفی هر ساز برگزار شود. علاوه بر نمایش ادوات و سازهای سنتی یک گروه 12 و یا هفت نفره  برای اجرای زنده موسیقی سنتی ایران در شانگهای اعزام  و اجرای مشترک بین گروه موسیقی سنتی ایران و چین در شانگهای برگزار شود.

بنیاد رودکی لیستی از تعداد ادوات وسازهای موسیقی سنتی به همراه بروشور معرفی آن و میزان قیمت هر یک را به منظور اخذ مجوز ها و امور گمرکی تهیه و با پست الکترونیک به طرف مقابل اعلام کند. کلیه هزینه بلیط رفت وبرگشت بعهده طرف ایرانی و هزینه های اسکان ،ایاب وذهاب و... بعهده طرف چینی خواهد بود.
تاریخ انتشار : دوشنبه 10 خرداد 1395 - 10:45

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.