به تهیه کنندگی «مهرداد جهانتاب»
آرمین قیطاسی سمفونی «انرژی هسته ای» را می‌سازد
موسیقی ما - موضوع انرژی هسته‌ای و شعفِ توافقِ آن این روزها همه را درگیر کرده است . دامنه‌ی این موضوع تا هنرمندان و خلق آثار هنری نیز کشیده شده است.

یکی از آثار فاخری که این روزها زمزمه‌ی تولید آن به گوش می‌رسد سمفونیِ انرژی هسته ای است که قرار است بزودی تولید و عرضه شود . مهرداد جهانتاب ، تهیه‌کننده و مدیر تولید «سمفونی انرژی هسته ای» درباره روند تولیدی این اثر اعتقاد دارد: «این قطعه ، اثری است با فرم سمفونی و ساختار ارکسترال با سازبندی ارکستر سمفونیک با همراهی گروه کر و احتمالا حضور یک تکخوان. موضوع اصلی این سمفونی انرژی هسته ای و شرح حال آن از بدو دستیابی ایران به انرژی هسته ای تا توافق نهایی آن در این روزها . این سمفونی توصیف این فرایند است.»

او در خصوص اینکه آیا برای ضبط این ارکستر با ارکستری به توافق رسیده اند یا خیر نیز گفت: «این قطعه ، اثری است با فرم سمفونی و ساختار ارکسترال با سازبندی ارکستر سمفونیک با همراهی گروه کر و احتمالا حضور یک تکخوان. موضوع اصلی این سمفونی انرژی هسته ای و شرح حال آن از بدو دستیابی ایران به انرژی هسته ای تا توافق نهایی آن در این روزها . این سمفونی توصیف این فرایند است.» مهرداد جهانتاب در خصوص خواننده این اثر گفت: «علی رغم مذاکرات فراوانی که هنوز هم تیم اجرایی ما مشغول آن هستند هنوز با شخص یا ارکستر خاصی توافق حاصل نشده است و در حال مذاکره با عوامل تولید هستیم اما سعی داریم از ارکستر سمفونیک کیف اکراین در ساخت این قطعه بهره ببریم تا اثری در شان این موضوع مهم تولید شود. آقای آرمین قیطاسی از اصلی ترین گزینه های ماست که امیدوارم هر چه زودتر پس از توافق با ایشان، شاهد تولید و ارائه هر چه زودتر این اثر باشیم.»

جهانتاب در انتهای صحبت های خود نیز خاطر نشان کرد: « این سمفونی متعلق به همه ایران است. ضمن تبریک این موفقیت به همه ملت شهیدپرور ایران و مقام معظم رهبری ، این سمفونی را به ایشان ، ملت ایران ، خانواده‌ی شهدای هسته‌ای،روح پر فتوح شهدای هسته‌ای و انقلاب و در انتها دولت تدبیر و امید و تیم کارآمدِ مذاکره‌کننده تقدیم خواهیم کرد. امید که در پرتو تدابیر پویا و کارآمد مقام معظم رهبری و همراهیِ ملتِ هوشمند و با بصیرت ایران به موفقیتهای بزرگتر دست پیدا کنیم.»
منبع: 
اختصاصی سایت «موسیقی ما»
تاریخ انتشار : سه شنبه 30 تیر 1394 - 12:00

دیدگاه‌ها

شنبه 3 مرداد 1394 - 00:04

سمفنی فرم نیست ژانر است!

دوشنبه 5 مرداد 1394 - 22:17
مهدی

سمفونی فرم است برادر جناب با سواد لطفا بیشتر مطالعه کن و تلاش کن که از تولید مثل برای خودت جلوگیری کنی

43.78.196.233

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.