پنجشنبه - دوم دي ماه ؛
جشن پنجاه‌ و هفتمين سال فعاليت مرکز موسيقي «بتهوون» برپا مي‌شود
موسیقی ما - مرکز موسيقي بتهوون پنجاه‌ و هفتمين سال فعاليت خود را روز پنجشنبه - دوم دي ماه - با حضور مشتريان قديمي و جديد خود در محل فعلي اين فروشگاه واقع در خيابان سنايي جشن مي‌گيرد.

 اين فروشگاه که در حال حاضر يكي از بزرگترين مراکز عرضه آثار و محصولات موسيقايي در ايران به شمار مي‌رود، 57 سال پيش يعني در سال 1332 توسط برادران چمن‌آرا (کريم، محسن، عباس و احد) در مغازه کوچکي در خيابان منوچهري تهران افتتاح شد.

ده سال بعد از افتتاح، اين فروشگاه به مغازه‌اي بزرگ‌تر در خيابان ولي‌عصر کمي بالاتر از تقاطع خيابان انقلاب و ولي‌عصر منتقل شد. اين فروشگاه در اين محل مرکزي فرهنگي براي همه علاقمندان به انواع موسيقي بود.
مرکز موسيقي بتهوون طي سال‌هاي 1384 تا 1387 به ميدان محسني نقل مکان کرد و در تابستان 1388 پس از مدت‌زمان کوتاهي تعطيلي در خيابان سنايي بازگشايي شد.

از آنجايي که بنيان‌گذاران بتهوون تاريخ دقيق افتتاح اين مرکز موسيقي در سال 32 را به خاطر نمي‌آوردند، گردانندگان امروزي آن در سال 1382 مقارن با پنجاهمين سال فعاليت اين مرکز تصميم گرفتند تا همزمان با روز 25 آذر سالروز تولد لوديگ وان بتهوون آهنگساز شهير آلماني، پنجاهمين سالگرد مرکز موسيقي بتهوون را جشن بگيرند. در آن سال مراسم مفصلي در خانه هنرمندان ايران برگزار شد و طي آن ضمن نمايش مستندي درباره مرکز موسيقي بتهوون از زنده‌ياد کريم چمن‌آرا نيز تقدير به عمل آمد و از سوي مديريت وقت خانه هنرمندان يکي از سالن‌هاي اين مرکز فرهنگي به نام بتهوون نام‌گذاري شد.

پس از اين مراسم هرساله مشتريان بتهوون روز 25 آذر را روز تولد مرکز موسيقي بتهوون مي‌دانند. امسال اما به دليل تقارن روز 25 آذر با ايام شهادت سالار شهيدان، جشن تولد 57 سالگي بتهوون با يک هفته تاخير در روز دوم دي‌ماه سال جاري برگزار خواهد شد.
در جشن تولد 57 سالگي بتهوون، براي اولين بار کارت‌هاي عضويت خانواده بتهوون به مشتريان هميشگي اين مرکز اهدا خواهد شد. اين کار هوشمند مغناطيسي اين امکان را براي دارندگان آن به وجود مي‌آورد که در هر نوبت خريد از بتهوون به امتيازاتي دست پيدا کنند و مجموع اين امتيازها جوايز و تخفيفات ويژه‌اي را شامل حال آنان خواهد کرد.

رونمايي از دو آَلبوم «گلفرش» اثر «محمد‌امين اکبرپور» به خوانندگي «عليرضا حاجي‌طلب» که مجموعه‌اي است براساس ترانه‌ها و آهنگ‌هاي دزفولي در مايه دشتي و همچنين آلبوم «در آيينه اوهام» سه‌نوازي کمانچه (حسام اينانلو)، رباب (ترگل خليقي) و سازهاي کوبه‌اي (همايون نصيري) از برنامه‌هاي روز تولد پنجاه‌وهفت‌سالگي بتهوون خواهد بود.

يکي ديگر از اتفاق‌هاي ويژه گردهمايي روز دوم دي‌ماه در مرکز موسيقي بتهوون، نمايش و فروش ويژه صفحه‌هاي انواع موسيقي است. صفحه‌هاي 33 دور قديمي که شايد برخي از آنها براي اولين بار، پنجاه و هفت سال پيش در بنگاه صفحه‌فروشي بتهوون در خيابان منوچهري فروخته شده بود، اکنون در مرکز موسيقي بتهوون واقع در خيابان سنايي در معرض نمايش و فروش قرار خواهد گرفت.

اين فروشگاه ويژه تا شنبه چهارم دي‌ماه ادامه خواهد داشت.جشن تولد 57 سالگي مرکز موسيقي بتهوون و البته 240 سالگي لوديگ وان بتهوون ، روز دوم‌ دي‌ماه در فروشگاه بتهوون واقع در خيابان سنايي، شماره 23 از ساعت 16 الي 21 برپا مي‌شود.
منبع: 
تاریخ انتشار : دوشنبه 29 آذر 1389 - 00:00

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.