صداي «ناظری» در خوي طنين‌افكن شد
در همايش شمس و مولانا؛
صداي «ناظری» در خوي طنين‌افكن شد
 موسیقی ما - «شهرام ناظري» شب گذشته در همايش شمس و مولانا با محوريت ايجاد پل دوستي بين خوي و قونيه به اجراي كنسرت پرداخت.
  در اين كنسرت سياوش ناظري نوازنده دف، صابر نظرگاهي نوازنده تار، شهرام غلامي نوازنده بمبك، سينا جهان‌آبادي نوازنده كمانچه، نگار خاركن نوازنده كمانچه آلتو ناظري را همراهي مي‌كردند.
در ابتداي اجراي كنسرت ناظري خطاب به حاضران كه جمعي از آنها را هيئت همراهي از قونيه و استانبول تشكيل مي‌دادند گفت: مي‌خواستم چند كلمه حرف بزنم اما آنقدر حرف‌ها زياد است كه دلم مي‌خواهد به جاي آواز خواندن حرف بزنم.
امروز به نظرم روز خجسته‌اي است كه اين دريچه بعد از گذشت چندين دهه و حتي قرن، بين ايران و كشور همسايه كه مولاناي ما آنجا دفن است، باز شده است.
وي افزود: هرچند برنامه امشب كوچك بوده اما شب مهمي از نظر فرهنگ و روابط كشور است. بايد از دست‌اندركاران برنامه و مسئولان خوي و آذربايجان و دست‌اندركاران امور فرهنگي در كشور تشكر كرد.
شهرام ناظري تصريح كرد: هرچند بايد اين همايش به صورت بين‌المللي باشد و بزرگترين مولوي‌پژوهان جهان و خودمان باشند اما براي قدم اول همين هم خوب است. اين كار سال‌ها قرار بود انجام شود و نمي‌شد.
وي گفت: از تشريف‌فرمايي هيئت تركيه‌اي سركار خانم آسين چلبي نواده حضرت مولانا و شخصي كه بيشترين بار مشكلات و مصائبي را كه در اين سالها آنجا بوده به دوش كشيده، از آقاي شيمشكلر و اعضاي بنياد مولانا سپاسگذارم.
شهرام ناظري عنوان كرد كه هرچند اين آمدن بايد خيلي خيلي باشكوهتر برگزار مي‌شد اما خودشان هم حسمان را مي‌فهمند. ما دوست داشتيم از فرودگاه تا اينجا زير پايشان گل مي‌ريختيم و همينكه چند شب از نخوابيده‌اند و هنوز هم لبخند به لب دارند جاي سپاسگذاري دارند.
ناظري خاطرنشان كرد: هرچند برنامه كوچك است اما آن حسي كه به مولانا و ديگر بزرگان اين مرز و بوم داريم خيلي بزرگ است.
وي پس از اين صحبت‌ها به اجراي چند كار تنظيم شده پرداخت كه به ترتيب قطعات شيدا شدن، من چه دانم، آتش در نيستان و نهان مكن را شامل مي‌شد.
همچنين در پايان برنامه هنگامي كه گروه براي پاسخ به تشويق حاضران از جا بلند شده بود و قصد ترك سن را داشت حاضران از ناظري تقاضا كردند قطعه اندك اندك را براي آنان اجرا كند.
ناظري خطاب به آنها گفت كه من معمولا اين قطعه را با دف و ستار شخصي خودم اجرا مي‌كنم و كه آن را از تهران نياورده‌ام. گروه هم اين قطعه را تمرين نكرده‌اند، اما براي اينكه تقاضاي شما را رد نكرده باشند بندي از اين قطعه را اجرا مي‌كنم.
در كنسرت شب گذشته سالن ارشاد شهرستان خوي مملو از جمعيت بود. اما با اين حال در سالن برنامه، همه حاضران روي صندلي مستقر شده بودند و نظمي نسبي بر برنامه حاكم بود.
منبع: 
فارس
تاریخ انتشار : چهارشنبه 6 آذر 1387 - 00:00

برچسب ها:

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.