زنگ شروع جشن به صدا درآمد
جشن خانه موسيقي با اجراي كامكارها آغاز شد
زنگ شروع جشن به صدا درآمد
موسيقي ما- در اين كنسرت كه شب گذشته با حضور علي ترابي معاون مدير كل دفتر موسيقي ارشاد ، سودابه سالم آهنگساز ، فاضل جمشيدي خواننده ، افسانه شجريان، مژگان شجريان، جمشيد گرگين، بهروز غريب‌پور و تني چند از هنرمندان در تالار بزرگ كشور برگزار شد گروه كامكارها متشكل از نوازندگاني چون: پشنگ كامكار:سنتور، قشنگ كامكار: ستار، ارژنگ كامكار: تنبك، ارسلان كامكار : خواننده و نوازنده عود، اردشير كامكار:كمانچه، اردوان كامكار: سنتور، مريم ابراهيم پور و صبا كامكار: همخوان،‌ هانا كامكار و امير حقيقي: دف و ني‌ريز كامكار : نوازنده تار با لباس‌هاي سفيد خود به روي سني كه با پوستر جشن خانه موسيقي و تصويرهاي تنديس زرين اين خانه طراحي شده بود وارد شدند.
اين گروه كه آغازگر نهمين جشن خانه موسيقي بودند، بخش اول كنسرت خود را در دستگاه شور اجرا كردند.
«بيابان بي‌كران» با شعري از مولانا و آهنگسازي ارسلان كامكار اولين قطعه اجرايي اين گروه در بخش نخست بود.
برخلاف اجراهاي قبلي كه بيژن كامكار خوانندگي گروه را برعهده داشت، اين بار به علت بيماري در كنار گروه حضور نداشت و به اين خاطر ارسلان كامكار اين وظيفه را برعهده داشت.
تك‌نوازي سنتور اردوان كامكار ديگر قطعه اين كنسرت بود كه با استقبال بسيار مخاطبان روبرو شد كه بعد از آن گروه قطعه «خانه‌ام ابري‌ست» با شعري از نيما يوشيج به آهنگسازي ارسلان كامكار را نواختند.
 قطعه بعدي كنسرت با تكنوازي كمانچه اردشير كامكار آغاز شد كه بعد از چند لحظه نواي تنبك ارژنگ نيز او را همراهي كرد و اين دو برادر براي لحظاتي به دونوازي با هم پرداختند.در واقع در اين اجرا همانند اجراهاي قبلي هوشنگ كامكار سرپرست و آهنگساز گروه در بين قطعات تكنوازي‌هايي از اعضا را قرار داده بود تا آنها بتوانند هنر خود را در معرض ديد عموم قرار دهند.
اجراي قطعه «در فراق» با شعري از پيام بهتاش به آهنگسازي هوشنگ كامكار و «به ياد مادر» با شعري از خيام به آهنگسازي ارسلان كامكار پايان بخش كنسرت كامكارها در قسمت فارسي بود.
بنا بر اين گزارش، بعد از استراحتي كوتاه، گروه طبق روال هميشگي با لباس‌هاي كردي به روي صحنه آمد و قطعاتي چون «هي مه رو» به آهنگسازي هوشنگ كامكار، «هه واي سيا مال» به آهنگسازي ارسلان كامكار ، «عازيزم تو گله كمي» و «كابوكي و شليره» با تنظيم هوشنگ كامكار «دل شكاو» به آهنگسازي ارسلان كامكار اجرا كرد كه به واسطه ريتم تند اين قطعات شادي خاصي بين مردم ايجاد شده بود، به طوري كه مخاطبان در سالن، با دست زدن گروه را همراهي مي‌كردند.
پايان بخش كنسرت كامكارها در نهمين جشن خانه موسيقي، اجراي قطعه «قاسم‌خان» به آهنگسازي هوشنگ كامكار بود كه البته به واسطه تشويق‌هاي فراوان، گروه بار ديگر به صحنه بازگشتند و قطعه معروف «خوش اورامان» را اجرا نمودند كه اين قطعه با استقبال بسيار روبرو شد.
نهمين جشن خانه موسيقي با همكاري دفتر موسيقي ارشاد، بنياد رودكي، انجمن موسيقي، معاونت فرهنگي و تالار بزرگ كشور امروز با اجراي اركستر موسيقي ملي به رهبري فرهاد فخرالديني و خوانندگي سالار عقيلي در تالار بزرگ كشور ادامه مي‌يابد و 30 مهر نيز با معرفي هنرمندان برگزيده سال در تالار وحدت به كار خود پايان مي‌دهد.
منبع: 
فارس
تاریخ انتشار : جمعه 26 مهر 1387 - 00:00

برچسب ها:

افزودن یک دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.